Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéddal? Lop a postaládákból.

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd mindenkinek átnézi a postaládáját, kiveszi a tartalmát és megnézegeti.Más szomszédok erről valószínűleg nem tudnak, mert többségében visszateszi amiket kivett.Én onnan tudom mit csinál, hogy a földszinten lakom, ő meg mellettem.Már többször rajtakaptam, akkor gyorsan úgy tett, mintha csak a saját postaládájában pakolászna.Egyszer viszont konkrétan megkérdezte, hogy ezt és ezt a papírt bevittem-e már, mert csak az én postaládámban nincs benne(persze bevittem már addigra).Na azóta biztos vagyok benne, hogy ezt rendszeresen csinálja.Lakott itt a házban valaki, aki azt állította kilopott valamit az ő postaládájából ez a szomszéd.Ez még egy bizonyíték a gyanúmra.Természetesen a kotorászós szomszéd tagadja, vagy elbagatelizálja a problémát azzal, hogy ő csak az újságokat szedi ki.

Mit lehetne tenni, hogy befejezze?


2021. okt. 28. 20:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Kamera
2021. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
96%
én nemtom,de esetleg akár postafiók egy postán, és akkor nemtom ez hogy megy, lehet, hogy oda tudnak olyat, hogy ha jön valami, akkor vagy azt dobják be, amíg van hely, vagy csak azt a cetlit, ami arról szól, hogy átveheted; és akkor időnként nézegetni kell. nemtom ez pl így működik-e, meg hogy jól írtam-e , meg hogy jó lenne-e ez neked esetleg; én nem értek hozzá.
2021. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző helyen és a mostani házban is volt, aki lopott. Volt, aki kiszedte az ebayes csomagot a postaládából, kiszedte belőle a cuccot, a borítékot meg lazán eldobta a lépcsőházban. Itt is loptak a postaládából, egy pirított magyar illető, aki pont a földszinten lakik 2 méterre a postaládáktól. Undorító. Én beraknék valamit a postaládába csalinak, amit úgy bekennék valamivel hogy a keze is lerohadjon tőle.
2021. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Kend össze szarral a postaládát. Akkor nem fog benne nyulkálni. Igaz hogy a postás se, mert a törvény ki mondja hogy nem köteles kézbesíteni olyan levélszekrény be ami nem szabványos, vagy undortkeltő anyag van benne.

Amúgy ha már kotorászik a leveleitek közt (mintha az övé lenne) egy két számlátokat be is fizethetné

2021. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Fuu, erre van valami jó szer. Eü dolgozóknak lehet eszébe jut mire gondolok. Ha bekensz vele valamit és az illetö megfogja, szürkén elszinezi a kezét, nagyon nehéz lenosni. Anyu rendelöben dolgozott és a takaritonöt tréfálták meg ezzel a cuccossal, aki szeretett illetéktelen helyeken kutakodni. Valami rendelöi szer volt, nem jut eszembe a neve.
2021. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
A levéltitok megsértése bűncselekmény. Ha szerzel bizonyítékot, feljelentheted. Pl kamera a lépcsőházba. Vagy csali levél valamilyen színező anyaggal.
2021. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok.

Egyelőre azt a gumis dolgot megpróbálom.Én is gondoltam már rá, hogy beleteszek valamit a postaládába, amitől elmegy a kedve a nyúlkálástól.Csak attól tartok, hogy van mikor jól megtelik már a postaláda mire hazaérek, akkor nehogy szerencsétlen postás vagy szórólapos nyúljon már bele, mikor próbálják bedobni a levelet/újságot.

2021. okt. 28. 22:18
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám lépcsőházában szintén volt ilyen egyén. Ott kiraktak egy nagy figyelmeztető kiírást, amiben az állt, hogy tudják, hogy ki kutakodik a postaládákban, bizonyíték is rendelkezésre áll (hogy tényleg volt-e azt nem tudom), amennyiben az illető nem hagy fel ezzel, haladéktalanul feljelentést tesz a lépcsőház ellene, mert a levéltitok megsértése bűncselekmény.


A turkálás abbamaradt.


Amúgy én azt is megpróbálnám, hogy csak szimplán kiraknám az ő postaládájába/vagy arra ráragasztva, hogy ha még egyszer turkálni merészel, el lesz törve a keze az orrával együtt.


A lépcsőházban a kamera is jó megoldás, csak azzal az a baj, hogy ahhoz a lépcsőházban mindenkinek bele kell egyeznie. A szomszédod meg nem hiszem, hogy erre igent mond.

2021. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem ha rejtett kamera. Annak pont az a lényege. Hogy ne tudjanak róla
2021. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek beleegyezni a kamera felszerelésébe, elég a többségnek megszavaznia, és simán meg lehet indokolni betörések elleni védelemmel. Nálunk van kamera, mesélték, hogy liftben dohányzót is buktattak le vele többek között. Nagyobb biztonságérzetet ad az ottlakóknak és a bűnözőknek elrettentő a lebukás kockázata.
2021. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!