Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéddal? Lop a postaládákból.

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd mindenkinek átnézi a postaládáját, kiveszi a tartalmát és megnézegeti.Más szomszédok erről valószínűleg nem tudnak, mert többségében visszateszi amiket kivett.Én onnan tudom mit csinál, hogy a földszinten lakom, ő meg mellettem.Már többször rajtakaptam, akkor gyorsan úgy tett, mintha csak a saját postaládájában pakolászna.Egyszer viszont konkrétan megkérdezte, hogy ezt és ezt a papírt bevittem-e már, mert csak az én postaládámban nincs benne(persze bevittem már addigra).Na azóta biztos vagyok benne, hogy ezt rendszeresen csinálja.Lakott itt a házban valaki, aki azt állította kilopott valamit az ő postaládájából ez a szomszéd.Ez még egy bizonyíték a gyanúmra.Természetesen a kotorászós szomszéd tagadja, vagy elbagatelizálja a problémát azzal, hogy ő csak az újságokat szedi ki.

Mit lehetne tenni, hogy befejezze?


2021. okt. 28. 20:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

“ A lépcsőházban a kamera is jó megoldás, csak azzal az a baj, hogy ahhoz a lépcsőházban mindenkinek bele kell egyeznie. A szomszédod meg nem hiszem, hogy erre igent mond.”

Egyszerű többség kell a lakógyűlésen megjelentektől… esetünkben 32 lakásból / 5-en jelentünk meg, az egyik a lakáskiadásból élő cég képviselője volt, akik 6 lakással rendelkeznek a tömbben- vagyis 10 lakás tulajdonosa szavazott…. azóta nem törték be az ablakot a bejárati ajtón, senki nem szarta össze a pincét és csodák csodájára a bejárati ajtó zárja sem romlik el 2 hetente (kedves lakó mindig elfelejtette a kulcsát meg a kódját, egyszerűbb volt kiiktassa a zárat)…

2021. okt. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
De mit visz el valakinek a postájából? és mire jó az neki?
2021. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szomszédasszonyom bontotta fel a számlacsekkes levelem néha, mikor a postás a postaládákvtetején hagyta . Azt hazudta, nem látta, kinek va címezve. Mondtam neki, hogy ha már felbontogatja, fizesse is be. Azóta inkább nem nyúl hozzá.
2021. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

22 Leveleket nézegeti át, azért, hogy pletykálkodhasson.Aki mondta, hogy ez a szomszéd lopott már a postaládájából valami kis alakú csomagját lopta el.

Itt első sorban az a gond, hogy belenyúlkál mások postaládájába, az másodlagos, hogy mikor mit visz el.Egyébként még ezeket a bedobált kuponokat szokta kiszedegetni.

2021. okt. 29. 14:49
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sikerül kamerát fel szerelni akkor az isegy megoldás lehet ha valakit oda ültették hogy 0-24-ben figyelje a posta ládákat. Ahhoz semmiféle engedély nem kell. És ugyan olyan hatékony mint egy kamera. Mert kamera is egy szemtanúnak felel meg. Ha fűtve van a lépcsőház akkor szerintem jelentkező is lenne rá.
2021. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Tennék bele légypapírt, vagy szarral nutellás borítékot hogy azt gondolja szarba nyúlt

Egy betétet eper lekvárral kikenve

2021. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg óvszert rátenni egy borítékra, ha kiveszi abba is belenyúljon
2021. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
ezek jó írások; pont, miután arra járt a postás, akkor lehetne ezeket gyorsan, amíg nem veszi észre a szomszéd valami ilyet mint a 26-os v 27-es kommentben van; amikor nem tudja, nem számít rá, hogy te már kivetted; és akkor utána, vagy kivenni, és ilyen tökmásik csaliborítékot belerakni helyette gyorsan; nehogy az eredeti levél sérüljön,mert az meg feltehetően fontos. lehetne akár több csaliborítékot is rakni be egyszerre. de szóval tehát fontos,hogy egy eredeti küldemény se sérüljön
2021. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, jókat nevettem az ötleteken. A gumi szalag a megvalósítható ötlet+a lecseszés.

#28 A kedves postaláda tolvaj nyugdíjas, én nem tudok vele versenyezni abban, hogy hamarabb vegyem ki a postát.Neki meg más dolga sincs.Ráadásul egy igazi szemét, rosszindulatú, szarkavaró nő.Mindig sajnáltatja magát, meg eljátsza a kis szendét.Közben meg ilyeneket csinál...

2021. okt. 31. 18:12
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:59


Csak az a kérdés milyen óvszert? Használtat vagy újat? Mert az újnak lehet még örülne is

2021. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!