Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a kapcsolatod a szomszé...

Milyen a kapcsolatod a szomszédaiddal?

Figyelt kérdés

#Szomszédi kapcsolatok
2021. nov. 18. 22:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Három lakás van körülöttem, az egyikben egy lány, a másikban egy srác lakik, ők szimpatikus szomszédok. A harmadik lakásban viszont már bőven vannak problémák. Apu, anyu és az érettségiző korú lánykájuk: ritkán szoktam ilyet mondani, de kritikán aluliak. Külön-külön is, együttvéve meg főleg. A lakás nagyjából fényévenként szokott kiürülni, egyébként állandóan otthon vannak és elefántcsordát megszégyenítő dübörgéssel közlekednek. A szomszédokhoz, köztük hozzám is tipikusan "bagoly mondja verébnek" jellegű a hozzáállásuk: maguknak szinte mindent megengednek, másoknak semmit. Mondjuk alapvető probléma, hogy fingjuk nincs, milyen az, ha valaki reggeltől késő délutánig/estig a munkahelyén dolgozik, teljesen hozzá vannak szokva az otthon ténfergéshez. Ja, és esténként zenebona is van újabban, meglehetősen vállalhatatlan, esti időpontokban. Fogalmam se volt, mikor ideköltöztem, hogy állatidomári képesítés is szükségeltetik ezek mellé. :D Pár évet már öregedtem mellettük.
2021. nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11-es, köszönöm a válaszod.
2021. nov. 19. 10:14
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebbekkel köszönőviszony, néha-néha pár mondat, a fiatalok/korombeliek (25 év körüliek) meg visszaköszönésre is képtelenek, szóval már én sem próbálkozom.

Alapvetően senkivel sem gondolnám, hogy rosszban vagyok, bár a felső szomszédaimról nem sok jót tudok mondani. Két neveletlen kutyájuk van, akikkel amúgy nem bírnak (nem is törik magukat annyira), állandó hupogások, dübörgések vannak és kalapácsra emlékeztető lépés-rohangálás zajok, és igazából elég hasonló ahhoz, amit #11 írt, csak ők egy a fiatal pár.

Még van 1-2 szomszéd, akik elég énközpontú világnézettel bírnak, és nem igazán való nekik a társasházi élet, de lehetnének rosszabb szomszédok is. Hallottam már meredek történeteket..

2021. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen korrekt.
2021. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat 13-as, 14-es.
2021. nov. 19. 12:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami nagy baj van, azért összeszaladunk,

de egyébként csak idegesítjük egymást (társasház).

2021. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16-os, köszönöm hozzászólásod.
2021. nov. 19. 17:10
 18/19 anonim ***** válasza:

Társasház, szóval személyesen csak néhányukat ismerem.


Az egyikkel együtt dolgoztam kb fél évet, még mielőtt ideköltöztem. Néha váltunk pár szót, nincs nagy barátság, de harag se.


A szembe szomszéd egy iszonyatosan irritáló hippi pitsa, aki állandóan hisztizik amiatt, hogy mi van a kukákkal, ki mit csinál, összeesküvés elméletekkel traktál, stb

Kaptam tőle pár ajándék szobanövényt, szóval nem mondanám hogy utáljuk egymást, de mint az egész lakóközösségnek, valahol belül nekem is kicsit bacca a csőrömet.


Egy férfi akinek tudom a nevét, a régi munkahelyemen meg-meg fordult mert ugyanabban a szektorban dolgoztunk (már nem). Általában udvariasan köszönök ha épp egyszerre cigizünk a gangon.


A többiek totál randomok, nem tudok róluk semmit.

A szembeszomszéd házat egyetemisták bérelik, zenei ízlésből meg hangokból ítélve. A többit nem tom.

2021. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 18-as a válaszod.
2021. nov. 19. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!