Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A panellakók miért tűnnek...

A panellakók miért tűnnek szegényebbnek, vagy hasonló anyagi körülmények között élőknek, mint aki kertes házban él?

Figyelt kérdés
Pl. húgomék lépcsőházában( Székesfehérvárról beszélünk!) is igénytelen, 1970-es évek beli bejárati ajtók vannak a lakásokon, nemrég vettem egy kisvárosi téglalakást, és 1960-ban élnek a tulajok kb., 1953-as ajtók, ablakok, tárgyak. Míg a kertes házak mindenütt modernek, pedig sokkal drágább a fenntartása. A panelos nem épít kerítést, nem vesz fűnyírót, és mégis... Miben látjátok az okokat?

2021. nov. 26. 21:29
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, kinek mi a véleménye! A tények: Kertesben nőttem fel, ott is lakok, erdő szélén. De lett önálló lakásom egy kisvárosi bányász lakótelepen. És hát, vannak furcsaságok. Leborítják a méterfát a lépcsőház elé, ott vágják fel fűrésszel, leviszik a pincébe, és onnan viszik a harmadikra, mert minden negyedik lakásban van gáz, a többi fával fűt. A lakások az igazi full 1950-es retro lakások, a lakók nem hajlandók kicseréltetni a régi alu lépcsőház ajtót, mert jó az úgy! Hengerelt fal van a lépcsőházban, de a lakók szerint jó az úgy! Na, csak ezért furcsa, hogy nyugdíjasok, mindig ott éltek, és igényük sem volt soha semmire. Pedig nem költöttek olyan dolgokra, amik a kertes háznál felmerülnek.
2021. nov. 28. 20:15
 22/23 anonim ***** válasza:
95%

#20


Ezek nem tények, hanem a te személyes tapasztalataid.

Egyrészt, a panel nem egyenlő a csórósággal. Sőt. Ha házat nézel, a valamirevaló, normális, megfelelő elrendezésű, elhelyezkedésű és nagyságú, nem lelakott CSALÁDI kertes házak (tehát nem iker- vagy sorház, ahol ugyanúgy bajlódni kell a szomszédokkal) 100 millió felett kezdődnek. Persze ez csak az én véleményem, én ennél alacsonyabb áron nem találtam számomra lakható házat, sőt, amit végül vettem, az 132 volt. Rengeteg ember ezt nem engedheti meg magának, legfeljebb hitellel, amit viszont nem mindenki szeretne törleszteni, ezért vásárolnak végül (panel)lakást, hogy ameddig összegyűjtik a pénzüket, addig is legyen saját hitelmentes lakásuk, utána pedig az összespórolt pénzzel és lakás eladásával/kiadásával összegyűjtött pénzzel együtt házba költözzenek. Nálunk is hasonló volt a helyzet, a szüleim vettek nekem hitel nélkül egy 70 m2 -es panellakást, amit én választottam ki abból a keretből, amit megadtak, és amibe konkrétan csak be kellett költöznöm és bútorokat vennem.

Bármikor valaki megtudta, hogy panelban lakom, mindig ugyanaz a lekicsinylő tekintet volt a válasz, aztán persze kiderült, hogy ők 20 millió forint készpénzzel és hitellel együtt vettek maguknak egy kis házat valahol a 17. kerület határán. 😂 Egyszóval egyáltalán nem jelenti azt, hogy ha valaki a panelban lakók szegények, sőt, a mai ingatlanárakat elnézve egyszerűbb venni egy rozoga kis házat valahol Mucsaröcsögén, mint Budapesten egy panellakást.

Az én szomszédaimra egyébként egyetlenegyszer volt “panasz”, amikor házibulit rendeztek és hajnalig zenéltek, de ez a 6 év alatt egyszer történt meg. Kajaszagot soha nem tapasztaltam, gondolom te valami körfolyosós panelban éltél, azért volt ilyenben részed.

2021. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy van egyfajta lenéző viselkedés meg lesajnálás, ha valaki megtudja, hogy panelban lakik a másik. Na de ez csak akkor jön elő, ha megtudja, mert hogy előre biztos, hogy nem fogja senki megmondani, hogy ki hol lakik.
2021. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!