Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégiumban lopnak a hűtőből,...

Kollégiumban lopnak a hűtőből, help?

Figyelt kérdés

Szóval kollégiumban lakom és a hűtőből rendszeresen lopnak (nem szobatársak). Sok ezer forintnyi dolgot elvittek csak úgy.


Néhány fontosabb adat/módszer amit próbáltunk:

1) A hűtő a folyosón van és nem vihetjük be a szobába

2) Megpróbáltunk rá lakatot tenni, de nem fúrhatunk bele, így szereztünk ipari erősségű ragasztót és rátettük; vésővel simán leszedték

3) Kamerát egyrészt nincs a közelben konnektor, másrészt ellopnák azt is

4) Láncot körbetekerve ki lehet rajta bújtatni


A kajába szívatásként hashajtót vagy ilyesmit tehetnénk de akkor is folytatnák.


Gyakorlatilag nem tudunk mit csinálni és ez nagyon gáz hogy ez így megtörténhet. Ha valakinek van ötlete, hogyan rakhatnánk rá zárat, esetleg hogyan kapjuk el a tolvajt, vagy bármi segítség, azt nagyon köszönöm :/



2021. dec. 6. 22:39
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

#20 Nem hülyeség. Az engedély nélkül készített videó személyiségi jog sértése. Csak bíróságon, stb. lehet felhasználni, de közszemlére nem lehet tenni.

Így értettem, hogy titokban kell tartani. Persze ha feljelented, hogy megette a 10 dkg párizsidat, vagy polgári pert indítasz a párizsi árának megtérítéséért, ott más a helyzet.


A többivel egyetértek.

2021. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

#21 a helyes kifejezés, hogy hatósági eljáráshoz lehet csak felhasználni. A "titokban kell tartani" megfogalmazás sokkal inkább azt sugallja, hogy még ahhoz se használják fel.


Egyébként ebben a formában sincs igazad, mert ha felvétellel bizonyítani lehetne (nem biztos, hogy lehet), hogy lopnak, akkor a megfelelő arc eltakarással közölni lehetne a felvételeket és ha elkezdenének erről cikkezni, hogy a koliban lopnak, lehet, hogy a koli kénytelen lenne kezdeni valamit a helyzettel - bár cikkezni épp úgy lehet felvételek nélkül is és a koli házirendje eleve tilthatja, hogy bármilyen közös helységben készült felvételt közzétegyenek, így a felvétel továbbra is problémás és nem csak a személyiségi jogok miatt...

2021. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
100%
Verjétek meg őket jó kiadósan, és eszükbe sem fog jutni többet.
2021. dec. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

én anno direkt romlott kajákat raktam bele, meg beleköptem. De így is vitték.

Legjobb lenne, ha a hűtőt a porta környékre lehetne rakni, hol a portás rálát. Esetleg lezárni és a portásnál lenne csak kulcs.

2021. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
56%

ma 13:25

Ja, és a portás tudja majd, hogy melyik kaja kié, és pont a kaja őrzése az ő feladata. :D

Hányam vannak egy koelszben, Mennyi hűtőről lenne szó, szerintem nem győznének sorban állni az emberek. :D Szerintem ezt te se gondoltad át.


Ennyi erővel biztonsági őr, vagy biztonsági kamera, ahogy írtam.

2021. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűenen a ti szobátokban legyen egy hűtő, amit ti használtok és zárjátok magatok után a szoba ajtaját.
2021. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Laylah ***** válasza:
Zárható pénzkazetta, bele a kajás doboz.
2021. dec. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ja, és lopja a pénzkazettát is. :D És egyáltalán nem garantált, hogy belefér minden, ill. hogy mindenki pénzkazettája belefér.
2021. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Na azóta van valami hír?
2021. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Laylah ***** válasza:
28.: de legalább nem tudja kinyitni. :D
2021. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!