Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A hátsó szomszéd petárdát...

A hátsó szomszéd petárdát durrogtat. Ez legális?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem, a petárda nem az. Most, hogy megvan az infó, mihez kezdesz vele?
2021. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Minden tűzijátékot kategóriákba sorolnak. úgy tudom a petárda már nem legális, csak az amit boltban megvehetsz. Azokra meg rá van írva, hogy milyen kategória és a kategóriáknak megvan a használati időintervallumuk. Tehát: ha az ő durrogtató eszköze boltban vásárolt szabadon vásárolható és tartható, egész évben használható eszköz akkor nem illegális. Ha pedig illegálisan szerezte/csinálta, vagy legálisan vásárolta, de olyan kategóriába esik amit csak bizonyos időszakban lehet használni és ez az időszak kívül esik azon akkor meg illegális amit csinál.

Feltételezem zavar. Legegyszerűbb, ha szólsz neki. Emberek vagyunk, ha ő is emberből van és értelmes lény akkor meghallgat és abbahagyja, vagy nagyon komolyan érvel amellett, hogy miért szükséges neki csinálnia. :)


Hozzáteszem én is durrogtatok, de azt lent a pincében, szabadon vásárolható és tartható riasztópisztollyal. Kipróbáltuk a fiammal, nem hallatszik ki, jó a szigetelés (érvelhetsz ezzel, hogy a pincéjében csinálja, persze ha van.) :)


Remélem megfelelő volt a válaszom :)

2021. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
igen és mi lesz , joga van hozzá . ennyi merevedés neki is jár
2021. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
A petárda már évek óta nem legális. Még szilveszterkor sem.
2021. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2021. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 shark01 válasza:
68%
A boltokban árulnak vadriasztót hasonló mint a petárda, egész évben használható. És a gázpisztolyból indítható rakéta is egész évben használható. Mind a kettő durranó hangot add!
2021. dec. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudod hogy petárda volt?
2021. dec. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
A 90 es években nem volt internet, videójátékok, max a TV. Kimentünk suli után és elnyomtunk ilyenkor jó pár petárdát. Nem hülyeségeket írtunk ki és a gép előtt görnyedtünk. És akkor minden tiltott volt. Én meg most elmentem a gazdaboltba vettem műtrágyát, csiszoltam hozzá aktív anódot, beleraktam bazi nagy gurigákba és akkorákat robbantottam mint az állat! Nem legális és akkor mi van? Ezerszer többet ért mintha valami hülye videójátékon vagy a TV előtt görnyedtem volna a szobába. A hátsó szomszédod is jól tette hogy a szabadban egy jót durrogtatott, és nem bent zombul a TV vagy a gép előtt mint egy darab kaki!
2021. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
legális vadriasztásra
2021. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Jake Paul ***** válasza:
100%
Mostani petárdák többsége már p1 szóval akkor azt teljesen legálisan durrogtatja a szomszéd !
2021. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!