Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szembe szomszédom kutyája...

A szembe szomszédom kutyája az őrületbe kerget. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Pár hete hoztak egy felnőtt német juhászt. Nem túlzok, az a kutya éjjel-nappal ugat. Elhallgat negyed órára, aztán újra kezdi. Éjszaka a legzavaróbb, amikor aludni akarnék. Alapból rosszul alszok és a legkisebb zajra kipattan a szemem. Ma van 3 hete, hogy csak napi pár órákat alszok és már kezd kikészülni a szervezetem. Szóltam a szomszéd nőnek, hogy csináljon vele valamit (nem bunkón), erre ő azt mondta, hogy egy kutya, az a dolga, hogy ugasson. Füldugót próbáltam, de reggelre megfájdult tőle a fülem. Ilyen esetben lehet valakinek jelezni? Akár az önkormányzatnak? Mit tudok csinálni, hogy elvigyék onnan a kutyát?

2021. dec. 8. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen idióta kutya tulajdonosoktól mentsen meg az Isten, akik azt válaszolják, hogy azért kutya, hogy ugasson! Idióták!

Azért ugat, mert nincs megnevelve és nincs vele eleget foglalkozva.


Szólj a szomszédnak, ha nem változik a helyzet, birtokvédelmi eljárást fogsz kezdeményezni a jegyzőnél.

2021. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt állatról van szó. Azért ugat mert új a környezet és nem érzi magát biztonságban. Esetleg a régi családját próbálja hívni. Tudom, ez rajtad nem segít. Sajnos ehhez idő kell, de ha már bízik az új gazdájában, nem fog ennyit ugatni.
2021. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy alapból nincs bajod a kutyákkal, de ez már nem normális, és előbb-utóbb valamelyik szomszéd megelégeli, aztán megmérgezi (itt hangsúlyozd ki, hogy te nem tennél ilyet, viszont van, aki igen). Azt pedig ő se szeretné.
2021. dec. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, üdv a klubban, sajnos.

Másodszor: érdemes először szóban, majd írásban felhívni a gazdák figyelmét.

Sajnos, tapasztalatból írom, ha nem intelligensek a szomszédok, úgy jársz, mint mi.

2019 ősz óta szenvedünk a szomszédok kutyájától, aki az ablakunk alatt 1.5-2 méterre, a falunktól 70 cm-re ugat. Szóltunk a szomszédoknak először szóban, aztán amikor rendszeresen átjárt hozzánk a kutya sz@rni, már írásban is. Aztán 2020 nyarán egy hét nem alvás után (mert a kutyát egyedül hagyták nyaraláskor), írtunk a jegyzőnek, aki sajnos nem szólt hogy a birtokvédelmi eljáráshoz illeték befizetése kell, helyette kihívták az állatorvost, aki természetesen megállapította, hogy minden oké a kutyával és öt perc alatt a kihelyezett állatorvos megállapította, hogy nem ugat egyáltalán a kutya. Az ügyből nem történt semmi, felvilágosítást se kaptunk. Mint kiderült, jó haver az önkormányzati asszisztens szomszédoknak.

Aztán rá egy hónappal a szomszédok és a pereputtya átjöttek fenyegetni minket a nyílt utcán, mi mondtuk hogy a kutya helyével van a gond (ablakunk alatt) de sajnos nem fogták fel most se.

Vettünk ultrahangos kutya riasztót, hangszórót a szomszéd ablaka alá, kértünk ügyvédtől jogi tanácsot, kértünk árajánlatot zajfogó falra... Sok-sok 10 ezer forintunkba került hogy kiderüljön, nincs megoldás. Vesztettünk a hülyeség ellen. Ha nem intelligens a szomszéd és azért tart kutyát, hogy ugasson, megszivtad.

Jelenleg alig várjuk a házfelújítás végét, amibe évekkel ezelőtt komoly, tartós ittlétünk miatt vágtunk bele, hogy aztán elköltözhessünk.

Ja, és most is vonyit a kutya az ablak alatt, a szomszédok most sincsenek itthon. De szándékosan se szólnának rá, ezt személyesen el is ismerték.

Kitartást!

2021. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj jegyzőhöz, de 99%-ban semmi nem fog történni. Szóval marad a füldugó, de én volt már, hogy ilyen miatt (régi lakás) konkrétan a kádban! aludtam, mert a fürdőbe nem hallatszott be ahogy a három szerencsétlen, neveletlen kaukázusi ugat.


Így utólag vicces, de akkor ölni tudtam volna.

2021. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végülis lett megoldás?
2023. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!