Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Volt már negatív tapasztalatot...

Volt már negatív tapasztalatotok szomszédokkal, utcabeliekkel? És mi volt az?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Mikor ideköltöztem, folyamatosan fenyegetett a felső szomszéd, hogy feljelent, elviteti a kutyám és a többi. Mindenféle megbeszélési szándék nélkül.


A lakással együtt vettem kutyát, kis kölyök volt, egy angyal, mikor vele voltam és egy ördög, mikor magára hagytam. Én értem, hogy valakit zavar, ha egész nap ugat a kutya, de egyrészt nem tudtam róla, másrészt lehetne talán elsőre kulturáltan szólni, harmadrészt ha tudok is róla, nem úgy működik, hogy lehalkítom távirányítóval, hanem hónapokig tanítom a megfelelő viselkedésre, negyedrészt meg nem kellene hülyeségeket szőni mellé, hogy drámaibb legyen a sztori, például azt, hogy egész éjjel ugatott, vagy hogy akkor is ugatott, mikor még itt sem volt vagy hogy én egy "rohadt állatkínzó" vagyok. Raktam ki a lépcsőházba kis üzenetet, hogy bocsi a hangokért, igyekszünk megoldani a problémát, de letépte ez a retek. De az, hogy a gyerek üvölt egész éjjel a szomszédban, az nem zavarta.



Na aztán mikor ecsetelte, hogy el kellene vitetni a kutyát, felmentem hozzá, hogy ha nem rak lakatot a pofájára, ő lesz, akit elvitetnek, másrészt meg nagyon jól gondolja meg, mit pofázik, mert még a felújítás előtt nyugodt szívvel adom ki a lakásom olyanoknak akár ingyen is, akik után a könnyes taknyán fog csúszni, hogy én költözzek vissza.


Egy ideig szimatolt a közös képviselőnél, hogy tényleg meg tudom-e ezt tenni, aztán mikor kiderült, hogy igen, elkussolt. Azóta eltelt majdnem 3 év, most már úgy nyalja a seggem, mintha nem is tudom, ki lennék. Fogalmam sincs, hogy miért.

2021. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

A lakással együtt*

Nagyjából egyidejűleg, 2 hónap eltérés volt talán

2021. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Persze, kinek nem.

Nálunk 1x a szomszéd azért pampogott, mert férjem a melós autóval beállt egy közparkolóba, amiről ő úgy gondolta, hogy az övé. Amúgy nem, nem az, a lakásokhoz külön tartozik a tömb előtt parkoló, azon amin összevesztek, az odébb volt, vagy 100 méterre. A problémája a lusta hülyenek az volt, hogy messzebb kellett állnia, többet kellett gyalogolnia.


Aztán még voltak másokkal is viták, konkrétan nem emlékszem mi miatt, de nem vagyunk velük jóban. Rettenetesen ostobák, tanulatlan gyári szalag melósok többnyire, lóg a kapanyél a szájukból, de okosnak hiszik magukat, közben csak kompenzálnak. Irigyek is ránk, mert jobban állunk anyagilag.

2021. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de szerencsére csak kisebb attrocitások. Amikor megvettem a lakásom az első lépés a felújításban az ajtócsere volt. Kicserélték az emberek, feltakarítottam amikor elmentek, erre hívott a közös képviselő, hogy tiszta kosz minden. Kiderült a szomszéd nyugdíjas jelentette be, aki nem volt megelégedve a tisztasággal. Mint kiderült, annyira nem, hogy még fel is szorta porral apró törmelékkel a lépcsőházat. Újra feltakarítottam, becsöngettem, hogy ha legközelebb baja van, akkor nekem szóljon, persze tagadott, de azóta teljesen normális a viszony.
2021. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor ideköltöztem, a tulaj azt mondta, jófej házaspár lakik mellettem, ismerkedjek össze velük. Nos, én egyáltalán nem szimpatizáltam velük, így a megismerkedés elmaradt. Hogy emiatt vagy nem, azt nem tudom, de rövidesen kiderült, hogy idegbetegek. Először a saját alsó szomszédaikkal kezdtek háborúzni, aztán már engem se toleráltak. Kopognak a falon, rosszabb esetben elmebeteg csapkodásba kezdenek, a padlót rugdossák, dübörögnek, és hasonló magasröptű megnyilvánulások. Persze otthon meresztik magukat egész nap, szóval kb bármikor jövök haza, ezeket kell hallgatni. Idegbeteg hájpacni és egy lepukkant nőszemély, a képmutatás magasiskoláját űzi mindkettő. Jólesne bosszút állni rajtuk, de letettem róla. Az élettől majd úgyis visszakapják kamattal együtt azt a sok trágyát, amit bő 1 év alatt kaptunk tőlük.
2021. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
30 év panelban, utána közös udvaros ház 4 évig, most családi ház 2 éve. Estig sorolhatnám mennyi idiótával hozott össze a sors: a mindenért pampogótól a fenyegetőzőn át a "kihaénnem" tipusúig volt minden. A mostani szomszédom inkább nevetséges, mint idegesítő: egy unatkozó kisnyugdíjas, aki feljogosítva érzi magát, hogy mindenbe beleszóljon, mindent kritizáljon plusz úgy viselkedik, mintha a mi házunk/kertünk is az övé lenne. Hangulattól függ, hogyan reagálok a beszólásaira: sokszor levegőnek nézem, de néha el is küldöm melegebb éghajlatra. Ő amúgy a "kihaénnem" típus: valami megmagyarázhatatlan okból azt hiszi magáról és a családjáról, hogy ők különlegesek, okosak, szépek, mindent jól csinálnak, a többi ember meg egy nulla. A gyerekei/unokái is pont ilyenek. Borzasztó ellenszenves, nagyképű család. Még a náluk jobb anyagi helyzetben élőket is lenézik, csak mert azok nem úgy élnek, ahogy ők. Amúgy a gondolkodásmódjuk leragadt valahol 1960 környékén. Szóval, van gond a toronyban!
2021. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kérdés azért jött, mert a kertszomszédunk mesélte épp, hogy a szomszédba költözött egy magyar-román házaspár. Tudni kell, hogy a szomszéd gazdasági épületei hullámpalásak, és a szomszédja felőli kamrafalhoz is hullámpalák vannak támasztva. Az új lakó első dolga volt, hogy kitegye a hullámpalákat a szomszéd háza elé, mert az veszélyezteti az ő és környezetében élők egészségét. Valamint átlóg a tuja egyik ága is. :D
2021. dec. 12. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, rengeteg. A fő probléma velük, hogy sohasem a saját területükön, és a saját szórakoztatásukra tevékenykednek. És nem tudnak tartósan kussban létezni.

A többi rendben volna.

2021. dec. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvettem a házat, mindig az én házam elé parkoltak.

A másiknak pedig az állatai átjárkáltak a kertembe. Az előző tulaj lesz4rta, és nem értette meg a szomszéd hogy engem zavar. Nem nekik vettem meg a telket. Többször szóltam, elmagyaráztam, vártam hónapokat. Semmi változás.

Végül birtokvédelmit indítottam mindkét szomszéd ellen. Bíróságra is jártunk, mert megtámadtak az utcán, azt hitték megíjesztenek. Felvettem hangfelvételre az egészet, volt bizonyíték.

Próbálkoztak még azóta, pl a polgárőr haverjaikat rám küldték de azt is jelentettem rendőrségen. Minden baromságukat megszívták. Eltelt egy év és már nagyjából lekoptak. Nincs átjárkálás, parkolni is megtanultak.

Egyszer a kis intelligens mayo chix ruhás hercegnő lányuk a kapum elé szart. Nem látta hogy ott vagyok az ablakba, felvettem videóra. Pár képet nyomtattam és kitettem a buszmegállóba. Égtek rendesen. Ők itt a helyi kiskirályok

2021. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy miért nem tudnak egyesek a saját területükön megmaradni. A parkolás is olyan, hogy nekem eszembe nem jutna más kapuja elé beállni, de nálunk is a szomszéd pofátlanul csinálja. A másik egyfolytában a házunk előtt motoz. Mintha neki nem lenne háza előtti rész. Tiszta illetlen, b.... ók vannak.
2021. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!