Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mik ezek a számok, amiket...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Mik ezek a számok, amiket (gondolom karácsony alkalmából) tesznek ki az emberek az ajtókra, ablakokra?

Figyelt kérdés
A minap az utcán mászkálva egy 5-öst láttam az ablakban, a szomszédos tömbház csapóajtaján 18-as van, most Facebookon láttam egy 20-ast... Ezek mit akarnak szimbolizálni? Először gondoltam arra, hogy házszám, de a szomszéd panel 10-14-es számozású; az se stimmel, hogy annyi nap van még karácsonyig, mert nem cserélgetik. Vagy csak felénk, az Alföldön valami hóbort ez? :D
2021. dec. 21. 14:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval egy kicsit pontosítva: karácsonyi dekoráció közepére vannak beszúrva ezek a számok, innen gondolom, hogy köze van a karácsonyhoz.
2021. dec. 21. 14:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem élő adventi kalendárium.
2021. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor változnia kéne, nem? Ahol az 5-öst láttam, az kb. 3 napja volt, talán szombaton, ami 18.-a.
2021. dec. 21. 14:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg minden szám más ablakban/címen jelenik meg.

Gondolom a korábbiakat nem vették le.

2021. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adventi kalendárium, felénk is volt tavaly, karácsonykor jó kis családi séta bejárni az egészet. Úgy emlékszem, a telefonon volt hozzá térkép. Mondjuk nem mindet találtuk meg, de akkor is jó volt este a karácsonyi díszfényes házak között sétálni.
2021. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakóparkoknál, vagy kisebb települések közösségeinél szokás, hogy megbeszélik, adventkor ki díszíti fel az ablakát 1-24 napig - számmal, fénnyel. Este sétálnak egy kicsit a gyerekekkel, meg kell találni hogy hol van az éppen újonnan feldíszített ablak.
2021. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Élő adventi kalendárium.
2021. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Először ilyent pár hete láttam, egy Veszprém megyei, kis pár utcás faluban. Végül az egyik ottani megállóban lévő cetlin olvastam, hogy olyan sétára invitálják az ott lakókat, ahol végig mennek a falun, számokat keresve ugye 1-től 24-ig. Utána már (buszról ülve) én is kerestem ezeket a házakat :D Nem tudom mennyire friss a kezdeményezés, de szerintem aranyos dolog. Pár helyen még mintha sütire és tejre invitálás is lett volna.
2021. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon aranyos szokás! Én még soha nem láttam ilyet, bp-i vagyok.
2021. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaaaa, így már értem! Köszönöm a segítséget, rá nem jöttem volna. :D
2021. dec. 21. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!