Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kukásokra miért nem vonatkoz...

A kukásokra miért nem vonatkozik a csendháborítás?

Figyelt kérdés
22:00-6:00 között 45 dB a csendháborítási küszöb, tegnap lemértem és több, mint 70 dB-lel hallatszik fel a kukás a 6.-ra, amelyik (hajnali) 4:30-kor jön szinte minden nap. Ez hogy nem zavarja a lakosokat? Miért nincs nagyobb felháborodás a lakosság körében emiatt?

2022. febr. 21. 05:04
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Amúgy a munkahelyedre is be tudsz jutni valahogy és bevásárolni is be tudsz, akkor a szemetet miért ne tudnád elvinni?
2022. febr. 21. 17:08
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert ledobnak a tömegközlekedésről a szemétszag miatt.
2022. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ez lesz a válasz. :D
2022. febr. 21. 17:09
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sokaknak lenne még igény a szolgáltatásodra, akik szintén nem tudnák másképp megoldani, pont ez a lényege a szemétszállító cégeknek, helyettünk elviszi. Előbb-utóbb te is nagyban lennél kénytelen csinálni, ilyen hangos autóval. Szerinted mennyi szemét gyűlik össze csak egy 10 emeletes lépcsőházban?
2022. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező! Bocs, de elég ostobácska vagy. Nekem ugyan van kocsim, de NAPONTA tudod ki fogja elvinni a szemetet és a szelektív hulladékot, plusz nyáron a zöld hulladékot egy szemétgyűjtőbe. Ami mellesleg hol is legyen? Lakott területen kívül, hogy ne árassza el a bűz a környéken lakókat ugye...


Lakott területen kívül nem nagyon van tömegközlekedés, ha meg igen, akkor lesz egy óránként járó, szemétszagú busz, amin azok szállítanák a szemetet, akiknek nincs kocsijuk. :D


Kerületenként legalább egy ugye, de néhány kerület baromi nagy és nem nagyon van erre alkalmas terület.


Szerintem ezt te sem gondoltad át rendesen.

2022. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg napközben jönnek az a baja mindenkinek hogy elállják az utcát és nem lehet tőlük haladni, amíg nem találjuk fel az önmagát kiürítő kukát valamikor bizony jönniük kell azzal a bazinagy kocsival az utat elállva és elvinni a szemetünket.
2022. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
25%

Ehhez hadd írjak le egy győri történetet.

Mivel ez egy kifejezetten prosperáló város, az autóforgalom is nagy, és bizony itt is gond lehet, hogy a szemétszállító járművek feltartják a forgalmat napközben. Persze ügyes szervezéssel csökkenthető a probléma, ill. némi toleranciával elviselhető. Mindenesetre a 2020. januárjában megválasztott új polgármester egyszer csak kitalálta, hogy ezután éjszakai műszakban vigyék el a szemetet, mivel az nem akadályozza a közlekedést. De nemcsak a belvárosi és a forgalmas bevezető útvonalakon, hanem mindenhol! Így a mi kicsiny kertvárosi utcánkban is, ahová a nap bármely órájában jöhettek volna, innen is éjszakánként szállították el a szemetet. Én nem vagyok fennakadós természetű, nem zavart a zajuk, inkább sajnáltam a kukásokat, hogy éjszakai műszakra kényszerítik őket. És mosolyogtam magamban, hogy úgysem fog ez sokáig tartani, mert én két lépéssel előrébb tudok gondolkodni, mint a polgármester úr.

Valóban, egyszer csak visszaállították a nappali (6-18 óra közötti) szemétszállítást, mivel az éjszakai zaj sok embert zavart, és panaszt tettek ellene. Amiben én egyébként a legelső pillanattól kezdve biztos voltam. :-))) Pontosabban annak esetleg lehetett volna értelme, hogy egyes kiemelt utcákban 6 óra előtt vagy a késő esti órákban ürítsék a kukákat, de az utcák döntő többségében semmi problémát nem okozott nap közben a kukásautó, némi ügyes szervezéssel: pl. a boltokkal, éttermekkel, bankokkal, hivatalokkal teli belvárosban reggel 6 óra és fél 8 között simán járhat a kukásautó. A lakóövezetekben, lakótelepeken meg reggel 8 óra után, amikor mindenki elment munkába, iskolába, ideálisak a körülmények a szemétszállításra legalább 14 óráig. Legföljebb a bevezető utakon lenne értelme este 18 óra utánra ütemezni a szemétszállítást. De akkor sem éjszakára, mert 20 órakor már kifejezetten kicsi mindenfelé a forgalom. És akkor mégiscsak két műszakos rendben megoldható a dolog, ráadásul a lakosságot sem zavarja az éjjeli pihenésében.


Mi ebből a tanulság számodra, kérdező?

Ha 22-6 óra között ürítik a szemetet, akkor tegyél bejelentést az önkormányzatnál, amelyik a szemétszállítást szervezi, hogy ez zavar az éjszakai pihenésedben. Ha másokat is zavar, és mások is bejelentik, ha nem is azonnal, de előbb-utóbb valószínűleg változtatnak rajta. Reggel 6 óra utáni szemétszállítást viszont már nem érdemes szóvá tenni: az már munkaidő sokaknak, de a legtöbb ember, ha még nem is dolgozik, de már ébredezik olyankor.

2022. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Terjezd elő kérdező!
2022. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Hozzánk reggel 6 és 7 között jönnek. Budapest egyik külső kerülete.
2022. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nálunk is 7-8 körül itt faluhelyen,


Szabály, reggel 6 ra kikell rakni a kukát.

2022. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!