Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire furcsa az ha valaki...

Mennyire furcsa az ha valaki évek óta egy néhány lakásos kisebb társasházban lakik (nem panel és nem lakótelep) de még a nevét sem tudják a szomszédok?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

"Mennyire furcsa az ha valaki évek óta..."

Az emberek sokfélék. Biztos van, aki furcsán néz rád emiatt, másokat meg nem érdekel. Nem az a kérdés, hogy mennyire furcsa, hanem hogy téged érdekel-e, ha furcsának tartanak mások. Ha nem érdekel, akkor tök mindegy, hogy milyennek tartanak téged meg hogy milyennek látnak.

Egyébként meg teljesen személyiségfüggő, hogy ki milyen típus. A párommal 7 éve költöztünk a mostani társasházunkba. Én mindenkit ismerek, mindenkivel összespanoltam, ismerem az összes szomszédot és lakót, mindenkihez van egy-két jó szavam, találkozáskor a minimum az, hogy köszönök vagy segítek kisebb dolgokban nekik (megfogom az ajtót, megvárom a lifttel stb.), ha bármi problémánk adódna a lakással, rögtön tudom, hogy kihez kell fordulni. A párom meg a szöges ellentéte ennek. Ha nem muszáj, inkább kerüli a találkozásokat és a kommunikációt mindenkivel. Utál haverkodni. Szerinte ez csak felesleges jópofizás. Ha mesélek neki valakiről valamit, hogy pl. összefutottam a szomszéddal és ez meg az történt, sose tudja kiről beszélek. Ha valami gáz van a társasházban (pl. csőtörés vagy eldugul a szemétledobó, nem működik a kapukód stb.), sose tudja, kinél kell intézkedni, mert nincs meg körülötte az a kapcsolati háló, ami a dolgok elintézéséhez kellene. Én beszélgetek a szomszédokkal, lakókkal, jó kapcsolatom van velük, odafigyelünk egymásra, sőt egymás ingatlanjára is, ha pl. megkér, hogy hosszabb időre elutazik és ha bármi gond van a lakásával kapcsolatban, akkor szóljak neki, másnak meg semmi igénye nincs ilyen bratyizása. Ez van. Nem vagyunk egyformák. Ettől még nem tartom furcsának vagy különcnek azokat, akik kevésbé spanolós típusúak. Mondjuk, ha valaki feltűnően "bujkál" mindenki elől, az egy picit furcsa. De nem hiszem, hogy foglalkozni kell mások véleményével, hogy ki milyennek tartja az embert. :)

2022. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha volt valami fontos a ház ügyeivel kapcsolatosan akkor mi is beszéltünk már velük, de magánjellegű csevejek nem voltak.

Kivéve egy idősebb nőt aki még mikor idejöttünk kérdezgetett néhány általános dolgot. Csak az idősebbekkel meg az a baj, hogy hajlamosabbak a beszélgetésre és mindent tudni akarnak.

A lakás az nem a miénk. Úgy vagyok vele, hogyha csak bérlők vagyunk minek barátkozni, ki tudja meddig leszünk itt.

Meg nem hinném, hogy túl sok közös témánk lenne, a legtöbb kisgyerekes, ezért is vannak sokat a kertben vagy az utcán, de nekünk értelmetlen lenne kimenni a ház elé.

Igazából még nem is túlzottan érdekelne, csak mivel ez egy kisebb ház és csak néhány ház van az utcában nem tudom mennyire számítunk különcnek.

Talán akad még egy-két ember aki ilyen, azok sem nagyon járnak ki szomszédolni.

Ismerem az embereket,szerintem jobban szeretik ha nyaliznak nekik felszínes kérdésekkel, hogy "Jaj mi a helyzet? Hogy vagytok? Mi van veletek?" Csak én meg nem tudom erőltetni az ilyet, és ha valaki nem ilyen azt már furcsának titulálhatják hiába nem árt senkinek.

Az egyik válaszoló is célzást tett rá, hogy nem vagyok "intelligens ember" :)

A postaládán is csak az egyikünk neve van, az enyémet nem tudják, csak az egyik szomszédnak mutatkoztunk be még mikor először összefutottunk velük de ők meg tuti nem emlékeznek rá. Még megszólítani sem tudnának :)

Még ha egy budapesti panelről lenne szó nem lenne fura senkinek de itt nem tudom.

Azt meg, hogy mennyire néz ki bujkálásnak az életvitelem szintén nem tudom :)

Eléggé sietve szoktam menni, nem nagyon nézek senkire csak amíg köszönök. Nem mosolygok. Hát nem tudom :)

2022. márc. 21. 17:51
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem érdekelt. Eléggé magamnak való vagyok, így örültem, hogy nem kell haverkodni feleslegesen.


Köszöntünk egymásnak de ennyi.

2022. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ:

- szerintem ezek így nem egészen normális dolgok

- viszont egyre több ilyen magába forduló szociofób mittudoménmi van

2022. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagynéném egy vidéki kisvárosban él 1986 óta, és egy másik lakóval ők a legrégebbi lakók. A többi lakás 3 évente gazdát cserél, senki sem ismer senkit.
2022. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Budapesten mindig olyan hazakban laktam, ahol intelligens emberek eljartak a kozgyulesre, segitettek egymasnak, csotores meg hasonlok esetere teloszamok megvoltak, es nem volt pletyka meg kispadra kiules."


Na mert az hatalmas intelligenciára vall, hogy kibeszélitek azokat akik nem pletykálják ki nektek az életüket. Gratula!

2022. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!