Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A többség egy társasházban...

A többség egy társasházban BÁRMIT megszavazhat? 5,4:3,3 arányban megszavazták egy kisebb társasházban, hogy a Fundamenta összegét a magántulajdonban lévő erkélyek és a függőfolyosók felújítására fordítják.

Figyelt kérdés

(A 3:3 arány mögötti lakásoknak nincs erkély tulajdonuk) A többség azt mondta, ők döntenek.

A kisebbség azt szerette volna, hogy csak KÖZÖS tulajdonban lévő dolgokra fordítsuk a megtakarított összeget.

3 lakógyűlés volt e témában, mindig ugyanaz lett az eredmény.



2016. jún. 22. 06:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A közgyülési jegyzőkönyvvel -ami tartalmazza az általad leirt határozatot- biroságra kell vinni az ügyet, a közgyűléstől számitott 60 napon belül. Nálunk is volt egy hasonlo szituácio és a biróság a kisebbségben lévőknek (nálatok ez a 3:3 arány) adott igazat, megsemmisítette a határozatot. A kisebbség jogos érdekeinek sérelme - valami ilyesmi volt az indoklás. Mindenféleképpen forduljatok birósághoz, mert a pofátlanság teteje, hogy az általatok a közösbe befizezett összeget magántulajdon felujításra akarják költeni!
2016. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezt így nehéz megállapítani, nálunk volt, hogy mindenkinek érdekében állt a magántulajdonú erkélyek felújítása, egyrészt mert rondák voltak kívülről, másrészt meg áztatták az alattuk lévőt. Igaz, nálunk mindenkinek volt erkélye, csak a nem túl láthatóakra és nem áztatósakra nem jutott pénz, szóval ez kissé más eset. Menjetek nyugodtan bíróságra.
2016. jún. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Komplett panelprogram esetén beleférhetne, ha mást is felújítanak, ami az erkéllyel nem rendelkezőket is érinti. Nálunk most megvétózták a programot költségnövekedés miatt, pedig jó lenne pár dologgal elindulni.
2016. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre én is azt mondtam volna, mint az első válaszoló. De nem tisztázott, hogy a fundás szerződést ki és hogy kötötte? A lakók egyenként, mindenkinek saját névre, vagy a közös képviselő a lakóközösségre? Van ugyanis mód mindkettőre úgy, hogy mindkettő társasházi szerződéskötésnek minősüljön. Az ügy végkimenetele szempontjából lényeges.
2016. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A közös képviselő kötötte a társasházra, tulajdoni hányad arányában fizettük.
2016. jún. 22. 14:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Akkor csatlakozom az első válaszadóhoz, ezt bíróságra kell vinni.
2016. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Kezdjük ott hogy az erkélyek a társasházi törvények szerint nem tartoznak a lakáshoz ( tudom most felbőg a sok panelproli hogy "hát de ott van a nappalimnál meg az az enyém), ugyanolyan közös helyiségnek számítanak mint a lépcsőház. El se jutna a kereset a bíróságra, mert az ügyész eldobná.
2016. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
8 éve épült (nem panel :-) társasházról van szó, ahol az erkélyeket majdnem lakásárban adták.
2016. jún. 23. 13:34
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó!

Ezt a felsőbbrendű, lekezelő választ két okból is kár volt leírnod: Egyrészt a panelban lakó is ember, ezt a panelprolizást már orbán szájából is egy gusztustalan dolognak tartottam.

Másrészt az erkély nem közös használatú helyiség, hiszen nem vagy köteles oda akárkit beengedni. Harmadszor, polgári pernél nincs ügyész. Csak ennyit óhajtottam elmondani.

2016. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

" erkély nem közös használatú helyiség, hiszen nem vagy köteles oda akárkit beengedni."


Nah megjött a panelproli logika. Akkor felteszem a millió dolláros kérdést: A villanyfogadó is közöshelyiség, de nem mehet oda be akárki, hogy lehetséges ez? Vagy a tető.


Én is panelban lakom, így talán használhatom a panelproli kifejezést. Mivel itt élek tökéletes ismerem a panelproli életfelfogást, gondolkodásmódot és logikát.

2016. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!