Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerinted meddig lehet elvisel...

Szerinted meddig lehet elviselni egy bosszantó szomszédot?

Figyelt kérdés

Az természetes, hogy nem lehetnek mindig jó szomszédok, de mégis meddig lehet elviselni? Van egy pont, amikor már képtelenség vagy akár örökre? Nem élünk örökre, ez egy kis túlzás volt.

Szerinted ha nagyon elviselhetetlen a szomszéd, akkor érdemes megfontolni a költözést csak emiatt?


Én sajnos egész életemben eddig mindig hülyékkel voltam körülvéve. Még fiatal vagyok, de már teljesen elegem van a szomszédokból.

Amikor kertes házban laktam, akkor a szüleimmel, akkor az egyik szomszédunk lánya (felnőtt nő) gyakran részeg volt és hangosan káromkodva veszekedtek, a másik szomszédunk meg állandóan felújított és bunkó is volt. És igen, ezek áthallatszottak, hiába családi ház.

Aztán elköltöztünk panelba különböző okok miatt, ott folyton felújított a az egyik szomszéd, egy másik most szintén azt csinálja, de ráadásul felettünk lakik és szerintem a lakásban cigizhet, mert bejön hozzánk a szag és az erkélyéről is hullik kosz a miénkre. Különben albérletbe van kiadva a lakás tehát nem a tulajok, mert az külföldön lakik.

Nekem van egy albérletem is, egyetem alatt jöttem is, évek óta itt lakok és mindig egész normális szomszédaim voltak, legalábbis oldalról, állandó lakók, felettem albérlők, de pár hónapja odaköltözött valami nő ahhoz a pasihoz, aki eddig egyedül lakott ott, szerintem róla van szó és már nem is tudom hányszor kellett a nő nyögését hallgatni mikor szexeltek és a pasiét is. Már borzalmasan unom. Egyik alkalommal a csajt még úgy is hallottam, hogy kimentem a szobámból a másik szoba ajtaja elé. A pasi orgazmusát még fülesen át is hallani. Előttük arab diákok hallgatták az arab zenét, de az sokkal tűrhetőbb volt, inkább lennének azok.


Nekem semmi bajom nem lenne a társasházzal vagy a panellal ha nem hülye paraszt szomszédaim lennének mindig. De mondom, nekem a kertes házban is ez volt tehát nekem mindegy hol lakok, mert ez van.

Én nem tudom mások hogy vannak vele, de nekem még pár hónapig vagy 1-2 évig is elég ezeket hallgatni. Egy szexelő párocskát biztos nem bírnék hallgatni 10 évig. Egy idő után a cigiző és lakásomat bebüdösítő szomszédot sem tudnám elviselni. Ha van egy lakásom, ha saját akkor az, ha albérlet akkor is a saját életterem, akkor hadd ne a másik cigijét szagoljam mindig vagy mások orgazmusát hallgassam és azért menjek át a konyhába, fürdőbe, másik szobába mert ő nem tudja magát visszafogni. Csak abban reménykedek, hogy hátha pár hónap múlva költöznek másik albérletbe mind.


És még az a jobbik eset ha az ember nem mondjuk betegen fekszik otthon és nem tud pihenni miattuk vagy ha mondjuk nem fáradtam esik haza a munkából és aludna mikor hangoskodnak mások.

Szerintetek meddig lehet tűrni? Biztos van valami, amikor már mindenki azt mondja, hogy elég ebből.

És ha nagyon megunom, költözzek el? De megéri-e amiatt elköltözni ha amúgy meg nem lenne gond a lakással?

Ha valaki ezt éveken át hallgatja, akkor tönkremegy idegileg, nem?



2022. ápr. 24. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Költözz a legfelső emeletre. Nem szórnak le az erkélyedre semmit, ha basznak üvöltesd a zenét vagy dörömbölj le. Én az évek alatt azt vettem észre a felső emeletek nyugisabbak. Az első, második, harmadik a borzasztó.
2022. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tudok másik emeletre költözni, azért ez nem ilyen egyszerű. Ahol albérletben lakok, ott nincs eladó, kiadó lakás most, szinte sose, a másik házban (ahol nem a szexelő párocska van hanem az egyéb dolgok mint veszekedés, cigizés, kosz az erkélyről) szintén nincs, de az egy 10 emeletes és ott nem is szívesen mennék fentebb.

Nem olyan könnyű elköltözni amúgy máshova, megfontolnám, de nincs rá pénzem. Most jelenleg biztosan nincs és ha nem nyerek a lottón, akkor nem is lesz pár évig.

2022. ápr. 24. 22:46
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
2007 óta viselem őket
2022. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem a tiéd! Hogy tudod elviselni őket? Nekem pár hónap vagy pár év is borzalmas.
2022. ápr. 24. 23:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanazok, jönnek mennek. Hatalmas önfegyelem, nincs más választásom. Amúgy meg nem mindig sikerül elviselni....
2022. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Ez van.
2022. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Előbb szomszédot kell választani,csak utána a házat...


Hát a kérdésre válaszolva kizárólag :

Semeddig.

Ha olyat csinál,amit nem lenne szabad,van bizonyítékod,akkor értelemszerű.

Esetleg megtaníthatod az ebet arra,hogy hol a helye.

Vagy nyugodtan beszélhetsz vele,viszont nem túlzottan szépen,mert akkor azt hiszi,hogy te könyörögsz neki és hatalma van feletted.

2022. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is legfelsőn lakom, igaz, csak negyedik, de tíz emeletesben is csak legfelsőre mennek. Itt halistennek nem hallok semmit.


Mi annyira vigyázunk, hogy ne zavarjunk senkit, amikor a gyerek kicsi volt például. Vagy felújítások során mindig kiirjuk mettől meddig, és elnézést kérünk. 9 előtt nem állunk neki, 17 előtt befejezzuk... Stb. Sajnos ez nem mindenkinek alap.


Nálunk most egy olyan van, hogy a szemközti házban vettek egy kutyust, aki tök cuki meg aranyos, és kiteszik napközben az erkélyre. Baromi sokat ugat és éles hangja van, csukott ablakon keresztül is. Nem tudom nyáron mi lesz...

2022. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hívhatsz rendőrt, ha csendháborítás van, vagy bármi bűncselekmenyt észlelsz, de igazából nem nagyon tudsz velük mit kezdeni.

Átérzem, nekem is mély emberundorom van, pedig most hogy lecserélődött pár lakó, egész normális lépcsőházunk van. De ezen már nem lehet segíteni, egy zsúfolt környeken élek, már hányok tőlük.

2022. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pakold körbe a lakást hangfalakkal és tegyél be fehér zajt. Pl. ezt: [link] hozzá lehet szokni és elnyomja a háttérzajt. Erre szoktam aludni néha úgy hogy mellettem építkeznek. Tavaly egy nyaralónál laktam, konkrétan egész nap ment az ordibálás de az ilyenek segítettek. Olyan hangosan szólt ez a cucc hogy néha lerepült egy hangszóró az asztalról de nekem maga a zaj fel se tűnt.
2022. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!