Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a kapcsolatod a szomszé...

Milyen a kapcsolatod a szomszédaiddal?

Figyelt kérdés
Egy kis anonim felmérést szeretnék csinálni
2022. máj. 10. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Az összessel jól kijövök, sokat beszélgetünk stb.
Az összessel kijövök, de ritkán beszélgetünk
A többséggel kijövök, velük beszélgetek
A többséggel kijövök, de nem beszélgetünk
A többséggel rossz a viszonyom és nem beszélünk
A többséggel rossz a viszonyom és veszekedünk
Senkivel nem találom a közös hangot, nem beszélünk
Mindenkivel össze szoktam veszni/össze vesztem
34 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is ismerem őket.
2022. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szomszédaim nyaralók, ritkán látom őket, ami nem hátrány. Egyébként udvarias, de távolságtartó a kapcsolatunk.
2022. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönőviszonyban vagyunk, de beszélgetni csak a közvetlen kertszomszédainkkal szoktunk, de velük is csak egy rövid ideig, és általában csak a minket közösen érintő dolgokról (szemétszállítás, fakivágás, kertgondozás, ilyenekről)
2022. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Látásból ismerek párat, de nem tartom senkivel sem a kapcsolatot, nincs beszélgetés, csak köszönés, és ennyi.
2022. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Jó napot/estét" - ezzel kb mindent elmondtam. Van, aki nem veszi a fáradtságot odaböfögni ennyit se, pedig nem velem van a gondja. A régebbi lakók között két idős, egy néni és egy bácsi van, akikkel kb egy percig elbeszélgetek, hogy hogy vannak, ők is kérdeznek, de ezek inkább udvariassági kérdések, amikre, ha igenis xar van otthon, a válasz akkor is az, hogy "köszönöm, megvagyok".
2022. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakom, hát kisebb sokként ért a szomszédság amikor ide költöztem.


Alapból 2 lakásonként van közös nyitott előtér, amit ők "erkélynek" neveztek és ennek megfelelően is használtak. Kint ültek mindig, dohányoztak, kis asztalka meg minden szar kint volt.


Alapból együtt laknak egy csomóan, egy pár, gyerekkel, kutyával, meg több másik bérlő. A kutya eleinte mindig kijött ugrált meg bejött a lakásba.


Aztán úgy idővel elkezdtek elkopni a közös részről, beszedték a cuccaikat, dohányzásért szóltam nekik. Ők meg azt sem tudták az első 1-2 hónapban, hogy itt lakom, de azóta sem sok vizet zavarunk egymásnak. Nagy ritkán össze futunk véletlenül és ennyi. Amúgy semmi bajom nincs velük.

2022. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

13 emeletes társasházban lakom a 11-en, szóval kb semmilyen.

A szembe szomszéddal időnként köszönünk (meg persze, amikor liftben egymás mellé szállunk be valakivel) de ennyi.


Nem baj, laktam olyan helyen, ahol mindenki nagyon jóban volt, és nem szerettem, mert akaratlanul is mindenki megállított "dumcsizni". Miért? Meló után nem akarok random emberekkel beszélgetni a gangon.

2022. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A beszélgetés ellenszere a beszélgetés :D


Nálam ha kint ültek az ablakom alatt, akkor kimentem beszélni velük, és hát tudok végtelenül beszélni a semmiről is. El is szoktak onnan. Más szomszédnál dettó, látszott, hogy megbánta, hogy megállított és kérdezett, mert nem ilyen hosszú válaszra számított, így azóta csak köszön és megy gyorsan tovább :D

2022. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!