Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Újonnan ide költözött 3...

Újonnan ide költözött 3 gyerekes család és a tősgyökeres szomszéd viszálya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egész eddig egy csendes utca volt a miénk a megyeszékhelyhez közeli faluban. 2 éve a mellettem lévő szomszéddal szomszédos üres telket megvették, kb 1 év alatt felhúztak egy új házat, egy 3 gyerekes család költözött ide ki a megyeszékhelyről. Rögtön az első hetekben vita alakult ki közöttük zöld hulladék-égetés miatt tavaly nyáron pedig egy házibuli miatt. Kertiparti volt a szomszédomnál, bömbölt a zene, ment a grillezés. A gyerekek szobájának az ablaka pont a szomszéd telkére néz. Ott már kialakult egy ordibálásig fajuló vita. Ez megismétlődött 2 hete. Viszont tegnap arra jöttem haza, hogy a szomszédom már vörös fejjel üvölt az apukával, hogy "szétcsapom egy ásóval a kib.....ot porontyaidat, városi szarok húzzatok innen el" az apuka meg szintén üvöltve "Te g****i f****pó rohadj meg, megöllek" tartalmú választ adott. Mondtam, hogy most már csend legyen mert pihenni szeretnék. Abból pattant ki a vita, hogy szomszédom új autóhifit szerelt be és megjáratta rendesen. De emiatt a kisebbik gyerek (2 éves) nem tudott aludni.


Szóval: hogy lehetne itt rendet tenni? Hívjam ki a rendőrséget minden esetben? Évekig itt csend volt, csak a szomszédnál volt néha kertiparti. De azt évente 2x el lehetett viselni. Én nem akarok a szomszédommal összebalhézni, de ez a kölcsönös ordibálás nagyon zavar.



2022. máj. 24. 08:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Először is: az apukának kéne marha gyorsan jogi útra terelni a dolgot mert a hülye szomszédod az ő GYEREKEIT fenyegeti. Ilyet NEM hagyunk!

amúgy csendháborítás miatt tehetsz feljelentést. De itt az apának kéne lépnie. És ha az én gyerekemre, gyerekeimre valaki ilyet mondana, én is üvöltenék.

2022. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Csokosok. Szokj hozzá, csak többen lesznek. A mi környékünk már olyan, mint egy gyerektábor, nyáron egész nap visítanak a kertben a gyerekek, ugrálnak a trambulinon a szülők sportversenyeket szerveznek nekik, drónokkal kukkolják a szomszédokat este pedig hajnalig buliznak. Ezen kívül kivágatták a szemben lévő erdősávot arra hivatkozva, hogy leárnyékolja a házukat. Én is városból költöztem ki abban a hiszemben, hogy majd itt csend lesz, jó is volt amíg ki nem osztották a csokos telkeket a szomszédban.
2022. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen mindegy hány éve lakik ott az öreg, nincs több joga mint az újonnan beköltözőnek.

Tipikus tirpák felfogása van. Én se szeretem a gyerekeket, nem örülnék ha 3 gyerekes pereputty költözne a szomszédba de erre is van megoldás; ha nem akart magának ilyen szomszédot, neki kellett volna megvennie a telket vagy költözzön el ő.

Amúgy igen, rendőrség kihívásán kívül nem sok mindent tudsz tenni. Nekik kellene ezt a vitát egymás között lerendezni, apjoknak felvenni ahogy a szomszéd fenyegetőzik és feljelentést tenni stb.

2022. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2:

"este pedig hajnalig buliznak" >>> feljelentés csendháborítás miatt.

"drónokkal kukkolják a szomszédokat" >>> feljelentés engedély nélküli UAS tevékenység miatt. Ez utóbbit nagyon szigorúan veszik. És lehet kapnak egy gyámügyi ellenőrzést is mellé.

2022. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Maradj ki belőle teljesen, csak felkúrod az idegrendszered.

Én előrelátó voltam amikor a jelenlegi helyre költöztem, körbeültettem az összes telekhatárt leyland ciprussal. Ma 5 méteres sövényfal választ el minden szomszédtól és az utcától, se leskelődők, se kerítésen bebámuló vasas cigányok, de hívatlan szomszédok.

A zajon nem segít, de semmi nem tökéletes. Inkább lakom zajosabb szomszédok közelében, mint félreeső tanyán, ahová havonta betörnek.

2022. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Magyarország. Itt kell lenned, hogy elhidd.

Komolyan gondolkodom, hogy kiköltözzek Izlandra vagy Szlovéniába. De bármelyik max 1-2 milliós országgal jobban jár az ember. Ez a túlnépesedés tarthatatlan. Egymás hegyén hátán, mint a heringek. Alkalmazkodni senki sem képes és senki sem képes betartani a játékszabályokat. Így nagyon sok ez a 9 millió ember.

2022. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Irigység, primitívség és gyũlölet , dióhéjban, magyarok
2022. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Túlnépesedés, sok gyerek?


Folyamatosan csökken az ország lakossága.

2022. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen az, amikor egy kiköltözött tapló sz.rik az együttélési szabályokra, úgy gondolja, a világ érte van. Én ilyen mértékű zajnál kihívnàm mindig a rendőrséget.
2022. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

A leírás alapján egyik se százas...

Amúgy miért néz a gyerek ablaka a szomszéd telkére?? Tudtommal ilyet már nem is lehet.


Hívd rájuk a rendőrséget ha zajonganak.

2022. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!