Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Máshol is szórakoznak a...

Máshol is szórakoznak a kétszínű nyugdíjasok a többi lakóval? (meséljetek)

Figyelt kérdés

Egy kicsit elkeseredtem, mert eddig azt hittem a szomszédaim normális, tisztes idős emberek, erre ma kiderült, hogy unatkozó, szellemileg leépült emberek. Szeretném, ha valaki megnyugtatna (megoldást nem hiszem, hogy erre lehet találni), h ogy máshol is vannak ilyen emberek és nem a mi lépcsőházunk a kivételesen gáz.

A következő történet: Főbejárata és hátsó bejárata is van a társasháznak. A hátsó bejáratot kizárólag a kerékpárral, a hátul parkoló autóval közlekedők (2 tulajdonos), és a kisgyerekes (babakocsi, kismotor, roller) családok (3 tulajdonos) használja. Itt van a pincelejáró is, de nincs eltorlaszolva. Van egy szomszéd, aki rendszeresen leégeti a kajáját vagy csak jó magyarosakat főz és a lépcsőházba nyíló bejárati ajtón szellőztet (ilyenkor a lépcsőház fsz-től a padlásig napokig bűzölög). Persze amikor már neki is sok, akkor kinyítja a hátsó bejárat kisablakait és a főbejáratot is a lépcsőházban, amit szerintem sokszor elfelejt becsukni. (Engem nem zavar, de ha senki nincs a lathataron a lepcsohazi ajtokat csak becsukdosom...).

Van egy szomszéd néni, aki kényszeresen felmos egy egész emeletet, és szellőztet is a.saját szintjén éjjel nappal lépcsőházi ablakon, bejárati ajtón át. Illetve van egy társasházi takarító, aki olyan bő vízzel mos, hogy utána kinyit minden lépcsőházi bejáratot, ablakot és elmegy, de 2 óra alatt se szárad fel.

Eddig az unalmas hétköznpok. Erre az elmúlt időszakban többször elmondta nekem az egyik idős szomszéd, hogy a hatsó bejárat kisablaka nyitva van és az milyen jó dolog (én előtte sokszor becsukogattam, mert nekünk babakocsink van előtte és ha nyitva van beesik az eső, be tud bárki nyúlni, de leginkább a gyereket otttudom ki és betenni és nem szeretném, ha véletlen beverné a fejét). Mivel elég nyomatékosan mondogatta, hogy jo ha nyitva van az az ablak, ezért már nem nyúlok hozza, csak behajtom gyerek betesz, majd kihajtom és elmegyünk. stb.

Ráadásul nyertem a társasháznak egy pályázatot, amiből vettünk egy pár ezer forint értékű szerszámot is, amit szintén a babakocsi mellé pakoltam, mert napi szinten használom. (még egyszer: sok-sok egyéb is van ott, ami nem az enyém, de ugyanott van, minden elfér stb.)

Erre egyszercsak a szerszámot kitette valaki az utcára. Szerencsére nem lopta el senki. Elmeséltem az idős szomszédnak, aki gyakorta látott is dolgozni.vele, hogy valaki kirakta a társasház szerszámát és hát nem értem miért csak azt, és kinek lehetett útban. Erre végül hosszas mellébeszélés utan kinyögte, hogy ő viccelődött vele, hogy ijesszenek meg engem, hogy valaki hátul benyúlt a kis ablakon és kilopta (a szerszam nagy, az ablak rácsain meg lo..fas.z nem férne ki, maximum egy teniszlabda, kilincs nincs se belül, se kívul, csak kulccsal nyitható) MERT ÉN Nyitom ki mindig az ablakot és nem csukom be és engem nem érdekel a ház közös tulajdona...és hát mivel ő viccelődött ezzel, hát igen a másik szomszéd meg megcsinálta (egy néni!!!).

Azt hittem elájulok. Elmondtam, de hát ő kérte ne csukjam be azt az ablakot, és azóta hozzá se merek nyúlni, mindig úgy hagyom, ahogy éppen van, de becsukni az ő kérésére nem csukom be. És mondtam, de hát a szerszám is a házé és közös tulajdon.

haznak ingyen dolgozom, a pályázatban nincs benne munkabér, nincs belőle hasznom. Egyszerűen felfogni nem tudom miért volt ennek így bármi értelme is.

Nekem rosszul esett nagyon, szerszámot egy másik helyen tárolom azóta, ahova szomszédok nem férnek hozzá. De a ny...orult lépcsőházi ajtón lévő ablakkal nem tudok mit kezdeni, ha becsukom az lesz a baj, ha kinyitom az lesz. Ha nem nyúlok hozza, akkor meg úgyis én nyitottam ki, én csuktam be🤣🤣🤣.

Nektek is vannak ilyen vicces szomszédaitok. Rádasul egyikük se jár ki hátsó bejáraton.



2022. jún. 7. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A kerületben pont hoztak egy szabályt, hogy csak azokat a bejelentéseket veszik komolyan, amikről többen, egymástól függetlenül bejelentést tettek, hogy ne csak egy idióta szarkavaró bosszúhadjárata alapján indítsanak kivizsgálást. Főleg a csendháborítással kapcsolatban alakult ez ki, de érint mindent amire ezek a vén k*rvák panaszkodni szoktak.


Lassan de biztosan haladunk egy jobb irányba.

2022. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért örülök neki, hogy egy olyan társasházban lakunk, ahol a közös részeken nem tárol senki semmit. Se a lépcsőhazban, se a fordulokban, se a folyosókon. Így nincs vita és jóban vagyunk.


Babakocsit én mindig felhozam, pedig a legfelső emeleten (4.)lakunk lift nélkül. A gyerek rolleret, biciklijet se hagytam kint soha sehol.

2022. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Anyukám közös képviselő, és már regényeket tudna irni az ilyen nyugger élettelenekből :)


Pl most adott egy lépcsőház, ahol az értelmiségiek kitalálták hogy "bizottságot" alapítanak. Ez a nagy bizottság kitalálta, hogy ujra ablakoztatja az egész lépcsőházat, meg is rendelték a kivitelezőt, aztán anyám orra alá dugták a számlát, hogy fizesse meg a 15 millió forintos beruházást :D

Ugye ilyenkor a lakók dobják össze a pénzt vagy közösen vesznek fel hitelt, de a szaki mamik úgy gondolják hogy egy képviselőnek ezt saját zsebből kell megfizetni.


Másik lépcsőház felső szintjén a néni beázott, majd bejelentette anyámat, hogy mekkora sz.r alak hogy nem csináltat új tetőt, holott a maradék 13 lakás nem járult ehhez hozzá így pénz sem lett össze dobva rá.


Fogyasztóvédelmi bejelentés, miszerint a fali újság "túl magasan van" a néniknek.


Nagy az Isten állatkertje ne aggódj :)

2022. jún. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj.... Lakik alattunk egy öregasszony, aki mindenfélét hallucinál. A világ legcsendesebb emberei vagyunk, én magam nagyon érzékeny vagyok a zajra, így én sem szoktam zajongani. Nincs gyerek, állat, tévé, este már csak headsettel hallgatjuk a filmeket is, nem ordítozunk, nem bömböltetünk zenét, nem dübörgünk. Sajnos levegőt veszünk néha. Az alattunk lakó vénasszony szerint mi nyomdát üzemeltetünk a lakásban és éjszaka ládákat dobálunk a földre. Mindezt úgy, hogy az általa említett szobába fél évig be se tettük a lábunkat, mert még felújítás előtt volt. Komolyan az agyam elszáll, hogy milyen kretén emberek vannak. Nekem is rossz a térhallásom, sokszor teljesen más irányból hallok hangokat, viszont tisztában vagyok ezzel és nem vádolnék senkit hülyeséggel, mert lehet, hogy pont tévedek. De leszarom, mióta itt lakunk már vagy 6 idős került a temetőbe, a fiatalok pedig normálisak. Ha meg sokat ugrál, akkor megtudhatja, milyen az, amikor valóban zajongunk...
2022. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4-es. Hú, ez milyen tipikus:-/. Barátnőmet napközbeni, fagolyók gurigatásával vádolták, mikor otthon se volt, anyámat anno azzal, hogy fapapucsban mászkál és hogy húst "kloffol" a spájzban :-). Azóta se tudjuk mit hallhatott az alatta lakó néni.


#3-as:Megnyugtató, hogy máshol is összetartó, jól tájékozott lakóközösségek élnek 😃 Nem irigylem anyádat. A fali újság túl magasan van🤣.


#2-es: A hátsó bejáratnál tárolás eddig se és most se zavar senkit (ráadásul a főbejárat felől nem is látható, ideköltözésünkkor is már babakocsisok, biciklisek használták ezt a kis teret stb.) De látom erőnléted fitogtatására megragadtad a lehetőséget, így ismeretlenül is gratulálok, hogy te naponta x-szer felcipelted a gyereked és a babakocsit egyszerre, mellette a bevásárló szatyrodat, esetleg a kismotorját is stb. és ezenközben gyermeked se hagytad soha őrizetlenül és szomszédaid se vicceltek meg azzal, hogy ha részletekben viszed fel, akkor meg mondjuk valamelyiket beteszik magukhoz "csak úgy". Nálunk sajnos olyan szűk a lépcsőház, hogy kizárólag összecsukott babakocsival (esetemben lapracsukható) tudnám fel-és le cipelni, közben imádkozva, nehogy hozzáérjek a falhoz, vagy a korlathoz (egy néni a 3 gyerekes anyukát csak kur.ának hívja, mert a gyerekek néha nekidőlnek a falnak:-)). Másrészt naponta legalább 3, de inkább 4 vagy több alkalommal hagyjuk el a lakásunkat és közlekedünk babakocsival (és más is, akinek a babakocsija szintén ott van). Egyébként a nénik, bácsik egy része itt a szűk lépcsőházat virágcserepekkel, művirágokkal pakolta tele, és állítják, hogy a gyerekek (szerencsére ezzel még minket nem vádoltak meg, de egy koros apukát gördeszkával lejövetellel a lépcsőn igen:-)) szedik a művirágokat, és tépkedik a leveleiket és azok egyre viseletesebbek. Mindeközben rengetegszer látom azokat a gyerekeket, de a műnövények nem hozzák lázba őket, viszont szegény, rosszul mozgó a szűk helyen alig elférő 80 pluszos takarítóbácsi rendszeresen felakad a seprűje és felmosója nyelével a cserepes művirágaikban és utána még lelkiismeretesen át is törölgeti őket egy vizes ronggyal. Amikor ezt egyszer megemlítettem, hogy biztos a gyerekek azok szándékosan és nem lehet csak, hogy véletlen a takarítóbácsi? Akkor hú, dehogy, nem! És jöttek az irreleváns sztorik, hogy 50 éve valaki felmászott a lépcsőház 1. emeleti ablakába kívülről, hogy a szomszéd gyerekei a korláton csuszdáznak a növények alatt (hallotta, de nem látta), hogy egyszer réges-régen az ősidőkben egy gyerek a kulcsával megkarcolta egy helyen a falat.

Eddig amúgy mindegyik lakót kedveltem, nem volt vitánk, de ezt a megkérnek hagyjam nyitva a rácsos kisablakot, majd emiatt viccből kiteszik a szerszámot az utcára, mert tanuljam meg, hogy a közösre vigyázni kell és miért nem csukom be (?) ezt nem értettem.

2022. jún. 8. 05:23
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy többen a lépcsőházba pakolnak, attól ez tilos.


Hiába nincs útban senkinek.


Máskor rövidebben írj!

2022. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os nalunk ott biztos nem tilos, rendszeresen ellenorzik es eddig nem kotottek bele hivatalbol se. De te biztos jobban tudod, mint ők. Maskor hosszabban írj.
2022. jún. 8. 12:27
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi vagyok arra a rendeletre, ami ezt megengedi.


Nem kötekedésből írtam, hogy rövidebben írj!

2022. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szar lenne, ha a kisablak zárja “véletlen” elromlana és nem lehetne nyitni...

A megoldás a kamera, mióta van, azóta valahogy nem tört be a bejárati ajtó ablaka, nem szart be senki a lépcsőházba, a fal nincs levizelve, nem feszegettek fel egy postaládát sem, kevesebb a szemét…

2022. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nálunk leszavazták, hogy 5 év után a takarítónő kapjon lakásonként havi 50 forintos emelést (+1600 forint havonta összesen, a havi 16000 forintra, amiért eddig heti 4x takarított), azóta alkalmanként 35000-ért, 2 havonta jön egy cég és télen senki nem szórja fel a járdát és kaptunk miatta bírságot 😂
2022. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!