Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van jövője a vidéknek, vagy...

Van jövője a vidéknek, vagy el kell költözni?

Figyelt kérdés

Vidék alatt most 6000-es várost értek, mert ott élek.


Budapestet utáltam, ezért visszaköltöztem a szülővárosomban. Jobban is érzem magam, viszont az az érzésem, hogy egyre élhetetlenebb még akkor is, ha megnyílt az Aldi és egyre több minden újítanak fele.


- sok kisbolt bezárt, amik még működnek folyamatosan munkaerőt keresnek


- az értelmesebb, diplomás fiatalok elköltöznek, egyre több a züllöttebb ember (utálok bemenni pl. egy pékségbe, mert csupa köszönni nem tudó rosszul öltözött egyszerű proletár van)


-nem sok normális munkahely, én is rokonok cégénél dolgozom


- nincsenek kulturális programok, teljesen kihalt a város pl. szombat délután



2022. jún. 20. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Merre élsz?
2022. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy, hogy Szabolcs, vagy Vas megye.
2022. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyedi kérdés kör.

Valaki egy farmon érzi csodásan magát a családjával. Ahol még Aldi sincs :)

- Ha a közeg, amiben élsz egyezik az élet céljaiddal, akkor nincs gond. Ha nem, akkor érdemes elköltözni.

Ha nincsenek céljaid akkor meg legyenek. Aztán dönts róla hogy hová, merre.

2022. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kom-Eszt megye.
2022. jún. 20. 12:00
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

🍏

Erre nem lehet pontos választ adni.

Vidék (ahol élsz) jövője az adott politikai akarattól, illetve az “ott” élők gondolkodásától és hozzáállásától függ.

2022. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan én Hajdú-Bihari vagyok, de azt kell hogy mondjam hogy nincsen túl sok jövője a vidéki régióknak. Ugyan itt vannak programok, bevásárlóközpontok, szórakozóhelyek dögivel, a közlekedés is egész jó de a megélhetés elég nehézkes. Mondjuk az infláció miatt egyébként is plafonon vannak az árak, de ez a szakadék már régen is érzékelhető volt. Hogy ha valaki olyan szakmában helyezkedik el ami országszerte keresett akkor könnyen fog munkahelyet találni itt is, de a fizetése csak töredéke lesz annak amit mondjuk Budapesten keresne ugyanezzel a szakmával.

Éppen ezért a legtöbb ember inkább máshol helyezkedik el, ami érthető is.

2022. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ahol nincs jól fizető munka és infrastruktúra, onnan menekülnek az emberek és főleg azok, akiknek van megfelelő szakképzettsége. Jönnek helyette, illetve marad a civilizálatlan, semmit nem akaró, buta embertípus (tisztelet a kivételnek, mert az mindig van, de azok csak szenvednek az ilyen helyeken, mert nincs jövő).


Lassan felborul az ország, mert mindenki Budapestre, vagy a közvetlen közelébe, avagy a nyugati határ mellé költözik. Ennek eredménye, hogy lassan ezek a helyek is élhetetlenek a zsúfoltság és egyebek miatt.


Nem értem, miért jó ez a kormánypártnak? Hagyják elsorvadni a fél országot.

2022. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem vagy farmer, fakitermelő akkor nuku munka. Ez van. Programozó nem kell falura. Lassan már senki.
2022. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a témához csak annyit, hogy Budapesten ugyan azért a munkáért az első beadott pályázatom után 2x annyit ajánlottak, mint amennyit egy vidéki multinál keresek.


A vidéki utánam lévő nyitott pozícióra 90-en jelentkeztek, és azt alkalmazzák aki a legkevesebbet kéri.


Aki nem akar úgy járni vidéken, hogy azt próbálja interjú előtt kitalálni, hogy mi az a kevés összeg amiért cserébe tuti megkapja a pozíciót, és ami alá nem ment más, az már nem vidéki.


Esetleg ha full HO-ból tudnám csinálni a munkámat, akkor maradnék vidéken, mert Budapestet annyira nem szeretem.

2022. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
8-as, pont egy programozó esetleg tud dolgozni HO-ban, és ezért nyugodtan maradhat falun a farmer meg a fakitermelő mellett.
2022. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!