Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Norvégiában, svájcban, egyéb...

Norvégiában, svájcban, egyéb gazdag országokban élők, mennyire csökkent az életszínvonalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire emelkedtek az árak, legyen az élelmiszer, ruházkodás, etc?

2022. júl. 5. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%

Gyermekeim huszonéves korukban elmentek itthonról mindketten Svédországba.


Én mondtam nekik, hogy fogtok ti még sírva jönni haza, az Európai Unió vezetői már akkor is ilyen dilettáns barmok voltak mint most és folyamatosan romlott a színvonal dehát elvakult fiatalok voltak.


Jelenleg 40es éveikbe járnak és mindannyian hazajöttek, még a külföldi származású párjaik is jöttek velük. 2 évvel ezelőtt tértek haza, a szakmával ami a kezükben van itthon sokkal jobban meg tudnak élni. Lehet, hogy számokban nem kapnak annyit, de ha összehasonlítjuk a kinti és az itthoni életnek a költségeit akkor sokkal jobban kijönnek. Saját házuk van itt, míg odakint csak egy szűkös albérletre telt és ami nagyon fontos, hogy itten nincsenek terrorista események mert mi nem engedjük be a migránsokat és emiatt is nagyon örülök, hogy hazajöttek. Jól is érzik magukat. Unokák is vannak akik kint születtek és sokkal jobban érzik magukat itthon ők is, tetszik nekik a Balaton, illetve a horvát tengerpart is közel van. Nekik onnan elég sokat kellett utazniuk, hogy természetes vizekbe strandolhassanak mert ott más az éghajlat is.


Mindenhol jó, de a legjobb itthon.

2022. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Jó, a saját ház/lakás könnyű buli úgy, hogy svéd fizetésből teszel rá félre magyarisztáni árakkal. + gondolom a hatalmas ingatlanáremelkedések előtt vették.


Svédország sajnos tényleg el lett cseszve abból a szemszögből, hogy befogadtak 2 millió muszlimot.


De norvégia, svájc azért különb hely jóval

2022. júl. 5. 12:18
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem egyik nagynéném Svédországba ment ki orvosként és esze ágában sincs hazajönni. Itthon nyomorgott, ott kertes házat vett, autót vett (újat, nem használtat), nemrég vett egy kutyát majdnem 1 millió Ft-nak megfelelő összegért, mert megteheti. Egyedül neveli a gyerekét.
2022. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Shaddark ***** válasza:
91%

#1 Te valami Fidesz propagandista vagy?

Jól tolod amúgy, szerintem nem kicsit talán túl is, de butábbaknál működhet ;)

2022. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
4 túl korán szüreteltek a trollfarmon... még kellett volna egy modulzáró vizsga
2022. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve élek Hollandiában és nem igazán érzékelem olyan durván az áremelkedést. Aminek látványosan mennek fel az árai itt, azok az albérletek és a rezsi, de ez engem jelenleg nem érint, mert van egy tök olcsó fix árú szobám amióta itt élek. Amit még egyre drágábbnak érzek, azok az éttermek és kávézók, de májusban beültünk egy random reggeliző helyre Budapest belvárosában és holland árat fizettem érte pedig nem tűnt annyira flancos helynek.
2022. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy, ha levesszük az EU-fikázó megmondó dumát, meg a még a külföldi is jobban szeret itt szöveget, nem mondott hülyeséget az egyes. Egy rakás külföldre kölzötőtől hallom, hogy hazaköltözik, mert hiába jobb az az ország, nem otthon van. A skandináv országokban a klímát külön kiemeli mindenk odaköltöző.


Szóval én elhiszem amit az egyes mondott, csak hozzáköltött egy csomó hülyeséget is.

2022. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem csökkent 🤷‍♀️🇨🇭
2022. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban nem érezhető életszínvonal csökkenés. Némi áremelkedés a boltokban igen, de egyelőre nem veszélyes.
2022. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Anglia - itt igen, megérezzük, elsősorban a rezsin és az üzemanyagon. Előbbi majdnem duplájára ment, utóbbi is hamarosan eléri ezt. Egyelőre úgy néz ki nálunk, hogy rezsire ha átlagosan számolom, akkor havi 150 fonttal többet fizetünk, üzemanyagra kb 60 fonttal, bevásárlás pedig olyan 80 fonttal drágább (ha ugyanazt veszem meg amit 1 évvel ezelőtt is) - ez kb 20%-os drágulás, ami még elviselhető ha a többi országot nézem. Ruhákon, programokon nem érzékeltem különösebb áremelkedést. Házhoz szoktunk rendelni kaját, az picit emelkedett, de kb kéthetente egy alkalomról van szó. 300 fonttal költünk tehát durván többet. És akkor most jöjjön, ami ellensúlyozza mindezt: Fizetésemelés sajnos egész idáig nem volt, most megdobtak minket egy kb 8%-ossal, ami köv. hótól lép életbe, ez olyan 140 font plusz. Jönnek az állami segítségek hamarosan, amiket a kormány a megemelkedett költségekre ad. A legkisebb keresetűeknek lesz 600 font egyszeri bónusz, ami nekünk nem jár. Viszont a 150 fontos council tax (kvázi kommunális adó) kedvezmény és a 400 fontos rezsitámogatás már nekünk is fog jönni. Ez kb 54 font havi összegre lebontva. Nagyjából ennyi, olyan 100 fonttal vagyunk minuszban, viszont lesz még áremelkedés a szolgáltatóknál októberben és az üzemanyag sem fog lassabban drágulni attól tartok. Ha bevállalok havi egy túlórát, akkor az fedezi az extra költségeket. Ha kevesebb szemetet eszek, édesség pl, akkor tovább tudom csökkenteni. Illetve amit egyébként is terveztem, egy autó csere, de ezúttal hybridre, ami kb felére csökkentené az üzemanyag költségeimet, és plusz 20 font adót spórólhatnék havonta.
2022. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!