Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Norvégiában, svájcban, egyéb...

Norvégiában, svájcban, egyéb gazdag országokban élők, mennyire csökkent az életszínvonalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire emelkedtek az árak, legyen az élelmiszer, ruházkodás, etc?

2022. júl. 5. 12:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érzek, hogy drágult volna, egyedül a benzinár. Évtizedek óta Svájcban élek, és semmi pénzért nem költöznék vissza Magyarországra, a német párom meg mégkevésbé. Nem is értem az 1. válaszadót.
2022. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is Svájcból, a benzinár az nagyon elszállt, és ami nekünk inkább gond: a HTO is, ezáltal a tavalyihoz képest majdnem duplája lesz a fűtés idén :(

Persze nem halunk bele, és pont kompenzálja a 4% fizuemelés ami mostantól jár. Feltéve ha nem megy feljebb a HTO ára.


Az élelmiszerárakon észrevettem még egy enyhe növekedést, de nem vészes.

2022. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
na képzeld el magyarországon, ha felmegy 2x-esére a rezsi. Sokan így se tudják kifizetni kb
2022. júl. 11. 10:13
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
#12, Mi az a HTO?
2022. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Fűtőolaj.
2022. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

en Norvegiaban lakok jelenleg, igazabol csak kivancsisagbol jottem ki, ugy gondoltam ha bejon akkor maradok, meg lehet engem kovezni de en nem birom ezt a fegyelmezett minden szabalyt maradektalanul betartunk magatartast… Nem csak a kozlekedesre ertem, mert az katasztrofa de meg egyutt tudnek elni vele, de pl munkahelyen csinalom a dolgom fulemben a fulhallgato mert eleg nagy a zaj erre odajon valaki basztatni hogy EZ ITT TILOS VEDD KI AZONNAL MERT MEGMONDALAK, vagy mert epp egy masik helyen ahol SENKI nincs megjelenik egy urge hogy “Munkavedelmi bakancs?!?!?!” … es neznek ram ertetlenul hogy mi az hogy en nem tartom be a szabalyokat.


Meg hasonlok… nem vagyok magyarban sem egy megrogzott bunozo, de azert ezerszer lazabb minden, es penz ide vagy oda ez a bohoc elet itt nekem

nagyon nem franko :D Sot, mar tobbszor is haza akartam jonni de vagy szepen megkert a munkaltato hogy maradjak, vagy valami mas jott kozbe…


Tudom, velem van a gond, de en mar Nemetben sem birtam azt a sok marhasagot ami ott volt, itt meg aztan… Mondjuk a nemetek raadasul meg irto nagy seggfejek is voltak, az itteni emberek sokkal normalisabbak

2022. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan az a bajod hogy munkavédelmi bakancsot kell hordanod? :o

Ha valami sebesülésed lesz emiatt h nincs fent, azzal leterheled az egészségügyet, a biztosítónak is rossz, a munkáltatódnak is rossz h kiesel a munkából és persze neked sem lesz egy kellemes élmény. Ez nem lazaság amiről beszélsz hanem felelőtlen nemtörődömség.

Lehet laza az ember úgy is hogy felelős felnőtt mellette.

2022. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15%

#17 bruh... erre szinte csak ennyit tudok mondani :D Ez olyan mint a biztonsági öv. Hadd döntsem már én el hogy megakarok-e murdelni vagy nem, csomóan biztonsági övet sem kötik be, az ő döntésük. Mondjuk ezt speciel pont hülyeségnek tartom, de az ő döntésük. És nehogy azt hidd hogy ez a bakancs az egyetlen dolog, rengeteg más van, és a sok kis hülyeség összetevődik egy nagy frusztrációvá, hogy teljesen úgy érzem dróton rángatnak mint egy bábút.


Habár még mindig Anglia vezeti a birkasági listát, ahol konkrétan azért rámszóltak, mert nem azon a kijelölt fehér vonalon sétáltam a cégudvarban, hanem mellette. Na ez már tényleg az abszolút röhej része, meg hogy fényes nappal sem lehet elmenni a wc-re láthatóségi mellény nélkül, meg ilyesmi :D


Nem figyelted még meg, hogy Magyarországon senki sem hord bukósisakot se bicajozáshoz se rollerezéshez? Külföldön meg mindenki. Pedig az is életmentő lehet. Aztán mégsem halnak meg emberek naponta fejsérülésben mert eltakáltak, ha meg elbasz egy autó akkor olyan mind1 az a sisak :D És az ilyen emberek döntéseit ki fogadja el? Hát senki, neked kell elfogadni az övéiket, szerinted ez fair?

2022. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

#18:


Na ez az a gyerekes felelőtlenség amiről beszélek. Tudod marhára nem rólad szól minden, mert az amúgy tényleg a te döntésed hogy élsz-e vagy halsz, viszont ahogy teszed az másokra is hatással van. Nem egy kazánba veted magad és nyom nélkül elégsz, hanem pl a bakancs példádnál kiesést okozol a munkahelyeden (ami szintén sok emberre kihathat), mentő/kórház erőforrásokat veszel igénybe (amit esetleg mondjuk tényleg véletlenül előállt balesetben szenvedő elől veszel el a saját hibádból okozott eseteddel), táppénzt szívsz el a rendszerből (amit mások fizetnek meg, esetleg hozzáadhatsz a járulékok/biztosítási összegek növekedéséhez MINDENKINEK), stb.


A láthatóságis mellény eseteddel meg konkrétan másokat is veszélyeztetsz! Ne kelljen magyarázni hogy nappal is jobban látható egy neon szín mint egy pl szürke ruha az aszfalt mellett, vagy ha szembe süt a nap a vezetőnek és csak kb a szeme sarkából lát, a neon színeket hamarabb észreveszi.


De persze te akarsz okosabb lenni a többévnyi statisztikánál. Biztos a láthatósági mellényipar fizette le a politikusokat hogy tegyék kötelezővé kb minden országban, ugye?


A bukósisakot is csak viccből nyomatják, mi? Véletlenül sem azért mert a sokévnyi balesetek statisztikája kimutatta hogy sokkal többen túlélnek baleseteket ill. enyhébb bajaik lesznek azoknak akik hordták... Mert te konkrétan nem tudsz hirtelen olyan esetre gondolni amiben a bukósisak ér valamit, akkor már nem is lehet olyan?! Remélem kinövöd az arroganciádat mert nagyon gáz.


Vagy ettől érzed nagyfiúnak magad hogy te bezzeg nem fogsz sisakot felvenni! Te olyan kemény legény vagy hogy neked nem kell!

Röhej. Nem kemény vagy ettől csak szimplán buta.


Dróton rángatnak? Tudod akkor szólnak gyakran, ha gyakran szarul csinálsz dolgokat. Ha ésszel csinálod akkor senki nem szól be. Ilyen világot kreáltál magadnak hogy "nyugaton mindenki piszkál téged". És ez a nyugatiak hibája szerinted, véletlenül se a tiéd.


Érdekes, engem nem cseszegetnek, és nem is érzem magam se beszabályozottnak, se merevnek, se dróton rángatottnak.


Ha a magyarországi szabályokat sz.rod le, akkor ugyanúgy beszólongatnának ott is, pedig mondjuk egy afgán vagy egy afrikai azt gondolná Magyarországról hogy milyen beszabályozott és nem hagyják az embert lazán élni...

Annyi hogy beléd a szüleid nem a nyugati színvonalú szabályokat verték beléd, és tovább képtelen voltál annál fejlődni.


Ahelyett hogy tanulnál a fejlettebbtől, inkább csak leszólod.

2022. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
Az előző nagyon jól írja, akinek meg válaszolt, az meg valóban egy ostoba tipikus magyar, aki a magyar mentalitáson túl semmit nem ismer, és nem is akarja megismerni.
2022. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!