Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megeri Ciprusra koltozni?

Megeri Ciprusra koltozni?

Figyelt kérdés

aki Cipruson él hosszabb idő ota:


oszi-teli idoszakban mennyire van munka ettermekben, barokban, kavezokban? Joval kevesebb mint nyaron? Plusz eme 2 szezonban mennyit lehet keresni 1 honapban? Ciprus mely reszen lenne erdemes lakni?


Lehet az UK-bol koltoznek majd augusztusban es ezert kerdezem.


Koszonom elore is a valaszokat.



2022. júl. 9. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyit tapasztaltam, hogy Ciprus alsó fele görög, a felső török, a görög rész nyugatiasabb sokkal, oda érdemesebb menni. Nyáron izzasztó a hőség, a nap éget, az emberek kedvesek, vagy tíz éve, amikor ott jártam, olyan érzésem volt, mindenki üdül...

Csak gondolom, hogy télen sincs hó, Dubrovniktól lentebb van és ott sem volt, tehát lehet forgalom télen is.

A sziget kicsi, szinte gyalog is bejárható, a déli tengerparti nagyvárosok, vagy a főváros déli görög része jöhet szóba, ott van forgalom. Drágaság volt.

Egy sztori: Ülök a fővárosban közel a görög-török határnál egy bolt árkádja alatt, amikor pár méterre kisebb csattanás. Odanézek, hát egy hölgy nekiment az autójával a földből váratlanul kiemelkedő, kb. 30cm-es átmérőjű, kb. 90cm magas két útlezáró oszlop egyikének.. Lassan ment, csak gurult, de így is sérült a kocsija. Nem tudom, kinek volt ez a szerencsétlen ötlete ezekkel a rejtett oszlopokkal.

Másik: Lárnakában busz helyett kényelmesebb volt a túrabusz körjáratra szállni és jelezni a sofőrnek, hogy tegyen ki a reptérre vezető, kb. 50 méteres bekötőút elején. Csak kis csomagom volt :)

2022. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Éltem ott egy évet. Nekem jól fizető melóm volt (6000 EUR nettó havonta). Kényelmesen, anyagi biztonságban éltem. Idegen forgalomban nem jók a bérek (7-900 EUR-hó) és ahhoz képest viszonylag magasak az albérleti díjak (az alja 500 EUR körül van). Ha nincs saját lakásod, vagy piacképes tudásod, akkor épp hogy megélsz. Ugyanakkor a hely biztonságos és nekem bejött az éghajlat is. Hja még egy. A tömegközlekedés nem túl fejlett. Esélyes, hogy autóra lesz szükséged, ami egy újabb jelentős kiadás.


Ott laksz ahol meló van. A török részen nem fogsz dolgozni (soha nem adnak erre jogosító tart engedélyt), pedig ott olcsó az élet. Talán Larnaca vagy Pafos a jó választás. Ott vannak repterek és olcsóbb a bérleti díj, mint mondjuk Limassolban. A főváros nem egy túrista hub és a bérleti díj elég magas.

2023. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!