Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova koltoznel a helyemben?...

Hova koltoznel a helyemben? Olaszorszag vagy Magyarorszag? Miert? Nemet es kort irjatok!

Figyelt kérdés

Huszas eveim vegen jaro no vagyok. Jelenleg Finnorszagban elek, nagyjabol mar 8 eve, allampolgar is vagyok. Foglalkozasom: gyogyszeresz. Gyermektelen vagyok.


Nem igazan szeretek itt elni, mert az emberek tobbsege mogorva, egy jo szavuk nincs a masikhoz (es sokkal hatvanyozottabban, mint otthon), hideg van, raadasul szerintem a politika se jo iranyba megy. Ami nyilvan azokban az orszagokban sem fenyes, amiket felsoroltam, de legalabb karpotol a jo ido, illetve, hogy otthon erzem magam.


A diplomamat itt szereztem, szoval nem tudom ez mennyire hatranyos vagy sem. Budapestre azert vagyok, mert vegulis en sosem akartam elkoltozni, szinte a veletlen muve, hogy jott ez a lehetoseg (osztondij), aztan csak "itt ragadtam", Olaszorszag meg lenyugozo, plusz imadom a jo idot. Olaszul felsofokon beszelek. Nyaraltam meg Spanyolroszagban es Portugaliaban is, esetleg meg azokon is gondolkodom (nyelvet gyorsan tanulok).


Ami Budapest mellett szol, hogy van annyi sporolt penzem, hogy tudjak venni egy garzont, illetve megis csak a hazam, ami Del-Europa mellett, hogy magasabbak azert egy kicsivel a berek, bar az ottani lakashelyzetrol nincs informaciom. Kisvarosba semmikepp se szeretnek menni, mert azt mar unom


Azzal most kerlek ne gyertek, hogy magas a munkanelkuliseg. Azt tudom, itt is. Brutalisan magas.


2017. máj. 8. 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hat ha jo idot akarsz akkor Ausztralia vagy Uj Zeland ahol meg a politika is nagyjabol rendben van...ha meg Europa akkor ezzel a szakmaval inkabb Svajcot ajanlanam...Mo sulyedoben Olasz meg atjarohaz szoval egyiket sem tudom ajanlani.
2017. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ausztraliara is gondoltam, de gyogyszereszkent eleg nehez kijutni, plusz nem tudom lenne e honvagyom. Itt pl. megorulok, annyira van, viszont Erasmussal voltam Olaszorszagban, ott nem volt, plusz kozel is van, ezert gondoltam rajuk, nem a hatalmas gazdasagi lenduletuk miatt. :D


Svajc esetleg, de a jo ido ott sem jatszik, bar szinte barhol jobb az idojaras, mint itt. Es nem csak az idojaras, az ebbol adodo mentalitas is nagyon problemas erre fele szerintem. Es nem szeretnek csoborol vodorbe menni.

2017. máj. 8. 15:19
 3/23 anonim ***** válasza:

Hat...nem konyu az igaz en adhatok egy tippet probald meg felvenni a kapcsit [link]

Ott a szama akar fel is hivhatod....Nz nyugodt hely de csak akkor indulj el ha sikeresen megpalyaztal egy allast...ugyanez Auszaliara is ervenyes....

Svajc szinten jo hely de a mentalitas ott is kulonc (baratom 15 ev utan kapot allampolgarsagot)...de legalabb politikailag es gazdasagilag is rendben.Olasz nem rosz valasztas de az atjarohaz statusza miatt elegge kiabrandito...Mo meg ki kell labaljon a gazdasagi problemakbol es ott a demografiai valsaga is....

Ja es f/37.....ez lemaradt az elso kommentbol...

2017. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Koszi. Te Ausztraliaban elsz? Vagy mas tapasztalatai alapjan ajanlod?


Svajcrol en nagyon sok vegyes velemenyt hallottam, de nekem mar annyi eleg volt, hogy nagyon tavolsagtartoak, lenezoek az emberek, itt is ez a bajom. Plusz sokan mondjak, hogy unalmas, "nyugger hely", kb mint Finnorszag.

2017. máj. 8. 15:39
 5/23 anonim ***** válasza:
Patikában vagy iparban dolgozol/dolgoznál?
2017. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Patikaban dolgoztam eddig, de voltam mar gyarban is gyakorlaton es ott is el tudnam magam kepzelni, csak ugye Finnorszagban az nem viragzik, szoval mar csak emiatt is erdemes lenne lepni.


Ausztriara is gondoltam, mivel Becsbol hamar haza tudnek menni barmikor, vagy akar igazhatnek is, bar azt nem szeretnem, mert eddig mindig kisebb varosban laktam, vagy ingaztam a draga/lehetetlen lakhatas miatt es ezt mar be akarom fejezni. Ausztrianak mondjuk a kozelseg az elonye, beszelek nemetul is (szinten felsofon, hasznalom is, sok nemet ismerosom van.)

2017. máj. 8. 15:51
 7/23 A kérdező kommentje:
Viszont a patikai munkaval sincs semmi bajom, nem degradalo szamomra. Ez is egy munka, es szukseg van patikusokra. Szoval akar azt is folytatnam, ezt meg nem tudom. Jelenleg csak azt tudom, hogy szeretnek elkoltozni (persze nem egyik naprol a masikra).
2017. máj. 8. 16:00
 8/23 anonim ***** válasza:

Olaszorszagon belül nagyon valtozo a mentalitas. En eszakot javasolnam.


Ha rendelkezel Bp-n egy barati vagy legalabb ismerösi körrel, az mindenkeppen elöny. Ha nem, akkor ne szamits arra, hogy az emberek nyitotabbak es jobb kedelyüek, mint Finnorszagban.


En eddigi eletem nagy reszet nem Magyarorszagon töltöttem. Szeretek egy-egy hetvegere visszamenni, talalkozni baratokkal es rokonokkal, de el nem tudnam kepzelni, hogy ujra eletvitelszerüen ott eljek. Nem szeretem mutogatni, mit ertem el vagy hogy jobban keresek. De igy is, amint kitudodik, hogy külföldön elek, akkor egyreszt nekem rohadtul könnyü, hiszen dobaljak utanam a penzt, anelkül, hogy barmit is tennem kellene erte, hiszen hallottak, hogy kisegitö munkas ismeröseik mekkora menök, amikor hazalatogatnak, akkor meg plane, aki tart is valahol. Masik pedig, termeszetesen egy ket labon jaro jotekonysagi munkaközvetitö vagyok, aki barkinek, aki akar dolgozni, tud munkat szerezni, teljesen mindegy, milyen nyelvtudassal es kepesitessel rendelkezik. Olykor meg vadidegenek is irnak ram fb-n. De, gondolom, ezekkel te is gyakran szembesülsz. Meg hazat is vettem, hogy gyakrabban lehessek Magyarorszagon. Hamar szembesültem azzal, hogy az a depressziv, korlatolt legkör annyira kimerit, hogy inkabb aron alul kiadtam alberletbe egy csaladnak, akik rendes emberek es amugy nem tehetnek ezt meg.


Meg lehet kövezni, de az atlagos magyar nem egy szimpatikus jellemvonasokkal biro ember. Szerencsere közelebbi barataim es legtöbb rokonom nem ilyen. Nem tulzok, ha azt mondom, hogy a fel vilagot körbe utaztam es jo nehany kulturat melyebben is ismerek. De keves olyan irigy, karörvendö, haszonlesö, sunyi, önsanyargato es önsajnaltato neppel talalkoztam, mint amilyen mi vagyunk. Ez mind parositva egy hihetetlen nemzeti arrogancia es öngyülölet lehetetlen összeolvadasaval.

Aki ezzel nem ert egyet, kisse tagitsa hotizontjat es ismerjen meg mas kulturakat is. Ha ezutan is büszken ki tud allni azert, hogy marpedig ö jobb, mint minden mas haza szülöttje, hiszen ö magyar, annak csak tenyleg szivböl es öszinten gratulalni tudok!


De nem szeretnek elterni a kerdesre adott valasztol: Ha beszelsz olaszul es szereted is az idöjarast es az orszagot, akkor nincs, ami visszatartson. Ha megsem sikerül minden terv szerint, meg mindig ott van a hazaköltözes lehetösege.

2017. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8-as termeszetesen elfogadom a velemenyed. Es valahol egyet is ertek veled, mert vannak ilyen emberek. Es amikor csak 1 eve voltam tavol, azt hittem kanaan, mert mindenkit kedvesnek akartam hinni, es minden reakcioba jot belemagyarazni.


Nagyon sok helyen jartam mar en is, Finnorszagon kivul, rovidebb ideig (Erasmus) alatt eltem itt-ott, es hidd el, hogy nem rosszabbak a magyarok, mint barki mas. Sot, en kulfoldon tanultam meg igazan ertekelni azt, hogy magyar vagyok es elhiheted nem azert, mert korbe ugraltak a tenytol, hanem mert lattam a kulturalis kulonbsegeket.


Haza is mehetek, ide meg mindig visszajohetek barmikor, mivel allampolgar vagyok, bar ketlem, hogy ide barmikor is visszajonnek, ha egyszer elhatarozom magam, hogy elmegyek. Itt a fizetes viszonylag jo es alig van burokracia, ez az ami itt tart. Viszonylag alatt azt ertem, hogy pl. tudok sporolni, de ennek persze az az ara, hogy nem a fovarosban elek, ami meg szinten eleg kicsi nekem, hat akkor kepzelhetitek, hogy egy kisebb varos...es nem a merete miatt "kicsi", hanem a kulturalis es mindenfele programok hianya miatt. Mondjuk lehet azert, mert Budapesten nottem fel es en tenyleg eleg kultur ehes emberke vagyok. :-)


Csaladom el Budapesten, meg ugye ismerosok, de baratok mar nagyon szetszorodtak.

2017. máj. 8. 18:37
 10/23 A kérdező kommentje:
8-as: Te merre elsz?
2017. máj. 8. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!