Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemes koltozni Anglián...

Hova érdemes koltozni Anglián belul?

Figyelt kérdés

Londont szemeltuk ki elsonek, de azt mondják hogy nem erdemes oda menni, mert hemzseg a muszlimoktol, olyat is hallottam hogy lassan tobb kulfoldi van mint angol, habár ez igy tuti nem igaz.

Mindenkepp kisvarosba mennenk, ami szep, munkahellyel illetve a gyerekeinknek kozep es általános suli es ovoda. Birmingham, Corby, Bristol, Plymouth, ezek milyenek?

Illetve szerintetek se erdemes Londonba menni?



2018. febr. 3. 14:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve Skocia is megerne?
2018. febr. 3. 14:42
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

Teljesen igaz amit londonrol hallottal!Magyarorszag második legnepesebb varosának is szoktak hivni tekintve hogy vagy 300ezres magyar csoport él ott!

Egyebkent van valami hasznalhato szakmad meg nyelvtudasod?!?Mert a nelkul semmilyen varost nem ajanlok.....foleg nem londont ami europa egyik legdragabb telepulese

2018. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Bristol és Plymouth nagyon kellemes és élhető helyek. Ha nem akarsz nagyvárost meg muszlimokat, akkor Birmingham kiesik. Ha Skócia is játszik, akkor Edinburgh szép, élhető és gazdag város, nekem a személyes kedvencem. Egyébként Sheffield, Manchester és Newcastle jut még eszembe, mint jó helyek.
2018. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Edinburgh most eros gondolatunk lett, habar Bristol is nagy eselyes
2018. febr. 3. 15:59
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Birmingham elég messze van a kisvárostól, határozottan ronda, és tele van ázsiaiakkal.

A többiről nem tudok nyilatkozni.

2018. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Evekig eltem Londonban es nagyon szeretem ezt a varost. Meg mostanaban is szinte evente meglatogatom es talan kicsit hianyzik is.


Vannak negyedek, ahol valoban rengeteg a külföldi, altalaban ezek az olcsobb helyek alberlet szemszögeböl. De ki lehet fogni szerencses es megfizethetö lakasokat is nagyon szep környezetben (nekem is sikerült). Rengeteg a csodas park a muzeum es meg sorolhatnam, hogy mi mindent nyujt egy csalad szamara.

Munkahelyet mostanaban nem lesz nehez szerezni, mert mar most is hianyoznak emberek, föleg az egeszsegügy teren.

Amugy pedigfontos a kepzes (vagy vallalkozo szellem), hogy boldogulj Angliaban. Magyar viszonyokhoz kepes meg egy pincer vagy bolti elado is egy vagyont keres, de az arak is ehhez merendöek. Összessegeben persze, meg igy is jobb az eletszinvonal.


Szerintem, elötte kicsit utazzatok körbe az orszagot es nezzetek meg több helyet. Vegül nektek kell eldöntenetek, hogy milyen környezet tetszik a legjobban es hol tudtok megfelelöen elhelyezkedni.


Londont minden esetre nem törölnem a listamrol.

2018. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En ugy gondolom, hogy elsosorban oda erdemes koltozni, ahol a munkaddal annyi penzt tudsz keresni, ami a szamodra megfelelo eletszinvonalat kepes biztositani. Tapasztalataim szerint a legtobb varos elheto. Legelhetobb varos statisztikakban a leggyakrabban Slough, Milton Keynes, Leeds, Oxford stb. szerepelnek. En miota Angliaban elek rengeteg del-angliai varosban megfordultam, de en nem emlekszem olyanra, amire azt mondtam volna, hogy en itt egyertelmuen nem laknek.
2018. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagy London rajongó vagyok, de nekem bőven elég három-négy havonta beutazni egy hétvégén, ott élni teljesen más. Képzeld el, hogy minden reggel és este a dugig tömött földalattin mész munkába, fél-egy órát utazol, az albérlet árak az egekben, az utcán alig lehet lépni annyian vannak. Szerintem ezekért nem kárpótolnak a szép parkok, pláne hogy azok máshol is vannak.
2018. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit Londonról hallottál, az tényleg nem túlzás. 2-3 éve volt az újságban, hogy a Londoni újszulott osztályon a babák 60%-a nem brit anyától szuletik. Én Éltem Londonban 3 évet és nagyon hiányzik, mert tele volt élettel. Viszont kezdetleges nyelvtudással és képesítés nélkul jottem ki, így csak egy elég rossz helyen tudtam egy szobát bérelni. Konkrétan 5 szoba volt a házban + 1 konyha + 2 furdoszoba. Az szomszédok kb havonta változtak. Így volt amikor értelmesebb emberekkel laktam egyutt, volt amikor a konyhába nem lehetett lemenni egy pohár vízért, mert a spanyol srác elhívta 6 barátját és ott félmeztelenul marihuánát szívva, teljesen részegen pókereztek, vagy amikor az idosebb portugál pár koltozott be és akkor csak fertotlenítovel tudtam a wc-re kimenni, mert az oreg korbepisilte az ulokét. Alattunk egy étterem vol, így a csótány és az egér folyamatos vendég volt (egyébként Londonban mindketto jelentos problémát jelent). Innen koltoztem Nottinghambe. Jó, mert itt tanulok és egy barátságos város, viszont sorra zárnak be az éttermek és a kávézók és rengetek a diák akik mellett számomra szinte lehetetlen részmunkaidos állást találni. Viszont vannak gyárak, így ha aluliskolázott és nyelvet alig beszélo magyar szeretne valami gyári munkát, akkor annak jó.

Egyébként muszlimok mindenhol vannak, ehhez itt hozzá kell szokni. Viszont ok sem az ordogtol származnak, arányaiban annyi koztuk az értelmesek aránya mint a kint élo magyarok kozt.

2018. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

3 évet éltem Londonban, de számomra egy megváltás volt elköltözni. Európa seggluka az a város, főleg a keleti és déli részei.

De egyébként sem véletlen hagyják el a magyarok sem tömegesen UK-t az utóbbi években. Mi Ausztriába költöztünk, az elmúlt 4 évben 5 ismerős pár is utánunk jött.. ég és föld a különbség a kettő közt.

2018. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!