Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön lakó átlagkeresetüek...

Külföldön lakó átlagkeresetüek, ti az ottani fizetésből hogy gazdálkodjátok ki a világpiaci áras rezsit és üzemanyagárakat?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, komolyan érdekel a dolog főleg hogy itt is ez lesz és légyszives az válaszoljon aki valóban külföldön él, ottani átlagbérből él meg.


Komolyan érdekel hogy mondjuk egy osztrák 1.200-1.500 eurós fizetésből mennyivel könnyebb, könnyebb-e mint egy magyar 200-250 nettóból.


2022. júl. 14. 16:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

9

Mi számodra a különbség a munkahelyi szállás és a normális lakás között? Én mérnökként vagyok kinn, kaptam szállást a munka mellé, mint mondtam (Németország). Nem egy ágyat, szállást, egy komplett, viszonylag modern apartmant.

2022. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem laknek masokkal egyutt meg melo melett se tul szivesen 😀 Nem melosrobotnak mennek ki hanem elerforma szeruen. Igy is megeri vagy kb ugyanott vagyok?
2022. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

12

Én nem lakok másokkal együtt. Mint mondtam, külön apartman.

A másik szemponttal nem tudok mit kezdeni, nem élnek vissza vele egyébként, ha közel laksz.


Szerintem megéri, de ez számától, cégtől és juttatási csomagtól is függ.

2022. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy Mo.n alakulnak a dolgok egyre jobban enis azt gondolom le kell lepni
2022. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Linz környéki faluban lakom egy 90 m²-es lakásban. 1600-at keresek nettó, ebből 730 a lakbér(most emelték 680-ról) 67 a villany, 29 az internet. Kocsim nincs, gyalog járok munkába, mert közel van. Ma reggel a Pinkben 2.100 valamennyi volt a superdiesel amúgy. Tudok belőle spórolni is: havi 400 euro megy takarékszámlára, a többi kaja és szórakozásra. Normálisan meg lehet élni belőle, jah és csak 30 órás vagyok, nem teljes munkaidős 31/f
2022. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Hmm akkor kb ugyanott vagy ahol en itthon. Sot en havi 200akat is felre tudok rakni es a barataim is itt vannak. Ez nem gyozott meg 😃 Bar ha tenyleg egyre szarabb lesz itthon akkor lehet atbillen
2022. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj mehettem volna 50 m²-esbe is 450 euroért, így megmaradna 800 eurom is, vagy több akár, ha nem költenék kajára annyit, de nekem fontos a kényelmem, nem kuporogni jöttem ide ki. Otthon 200 nettó alatt kereszem, szóval nekem ez így zeljesen rendben van. Plusz most kaptunk egy 150 euros támogatást a bundesregierungtól, meg jön az 500 eurós is. De a fő előnye, hogy nincsenek cig..ok és nyugis az életem.
2022. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem a saját nevemben írok, hanem nővéremében. Ő az Egyesült Királyságban lakik, napi kapcsolatban vagyunk.

Nagyon spórolós ember, egy darabig csak azért élt lakótársakkal - habár megengedhettek volna maguknak egy külön kis garzont a párjával - mert spórolni kell. Szerencsére talált hasonszőrű lakótársakat, ők is ilyen zsidó mentalitásúak, 17 fpkra fűtött lakás, meg pléd kombóval léteznek. Cserébe viszont mind vegán, mindenmentes étrendet követnek, ami olcsóbb, még forintban is, mint itthon a normál étrend, otthon főzés esetén (ezt a saját szememmel láttam, mikor látogatóban voltam, teljeskiőrlésű durumtészta -.99 font, itthon meg 500 forint volt, mikor 340-ért váltották a fontot... azóta azt hinnéd, hogy ez arányosan változott, de nem, nálunk sokkal durvábban elszálltak az élelmiszerárak).

Nagyjából annyit érez meg az egészből, hogy most már nem 800 fontot takarít meg havonta, csak 750-et. Ha nem lenne ennyire spur, simán lenne még 750 fontja, amit elkölthet magára. Nagyon nem azon gondolkoznak, hogy hogy rezsi, telefonszámla, vagy kaja, mint mi itthon.

2022. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!