Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha egy éve...

Mit lehet tenni, ha egy éve nem választ el semmi a szomszédtól?

Figyelt kérdés

Évekig állt mellettünk egy romos ház, amit valaki megvásárolt, és el is bontotta. A lebontott ház helyére építettek egy alapot, akkor azt mondták, hogy építeni fognak egy kerítést, mert az új ház alapja nem pont a telekhatáron van, mint a régi, hanem messzebb.

Eltelt egy év, és még mindig nincs kerítés, és az építkezés is félbemaradt, egy éve nem is láttunk senkit azon a telken.


Most én jogilag építhetnék oda kerítést, vagy nem lehet tenni semmit?



2022. júl. 20. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Szilvás buktát, mert azt szeretem. Amúgy viccet félretéve, keresd fel a tulajt. Biztos vagyok benne, hogy ő többet tudna mondani, mint mi vadidegenek.
2022. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom, hogy a saját telkedre azt építesz amit akarsz (és ami nem zavarja a szomszédokat).

Szóval szerintem azt lehet tenni, hogy megnézed PONTOSAN, hogy meddig tart a saját telked határa (és a szomszédé), és attól beljebb leraksz oszlopokat és kihúzol egy drótkerítést. Ez ugye a SAJÁT telkeden történik, kicsit beljebb, mint ahol a szomszédod eredeti kerítésének kellene lenni.

Ha esetleg előkerül a szomszéd, ő még mindig építhet bármilyen kerítést, mert az általad kihúzott drót a saját telkeden belül van. Legfeljebb ezt le lehet bontani, ha elkezdene építkezni a szomszéd.

Csak pontosan kell tudni, hogy hol van a telekhatár, nehogy az ő részén húzd ki a drótot ! :)

Ebben benne van az a bukta, hogy nehogy azt gondolja a szomszéd, hogy neki annyival nagyobb a telke, még ha ez 20 cm, akkor sem. Ezért beszélni kell vele, hogy te kihúztál egy ideiglenes drótot a saját telkedre, de eredetileg nem ott van a telekhatár.

Szerintem egy ilyen gyorsan lebontható drótkerítéssel (ami a saját feleden van) nem okozol kárt senkinek, de mégis be lesz kerítve a területed.

De gondolom minden önkormányzatnál van építésügyi osztály ahol szakemberek tudnak segíteni ilyen ügyekben.

2022. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit a második ír elsőre jó ötletnek tűnik. Én is így tettem, felhúztam egy 2 méteres betonkerítést, erre a hülye cig. szomszéd tetőt cserélt és beengedte a kerítésemig, aminek következtében az összes eső az én kerítésemet áztatja és az udvaromra pereg le. Szóval vigyázni kell ezzel, mert ahogy írta az előző "nehogy azt gondolja a szomszéd, hogy neki annyival nagyobb a telke, még ha ez 20 cm, akkor sem".
2022. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!