Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a megoldás, ha a szomszéd...

Mi a megoldás, ha a szomszéd tartja a liftajtót?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes házaspár. Hívják a liftet, az egyik tartja az ajtót, a másik közben pakol a lakásban, ellenőrzi, mindent rendben hagynak-e otthon (ezt mondja hangosan), zárja a bejárati ajtajukat. 5 percig tartják a liftajtót, sokszor inkább lemegyek gyalog, mert sietek, akkor meg hisztiznek, hogy minek állítom meg a liftet, ha meg se várom.


Én beszéltem az anyukával erről, hogy hívják akkor a liftet, amikor beszállásra készen állnak, az anyuka örjöngeni kezdett, hogy nekem nincs gyerekem, ezt nem érthetem.


Múltkor átkiabáltam nekik, hogy legyenek szívesek, engedjék el a liftet, mert sietek, erre azért sem engedték el és meg is sértődtek és amikor végre jött a lift és beszálltam, magyarázták a gyereknek, hogy én vagyok a türelmetlen szomszéd.


Egyszer az anya jött le a gyerekével, megint tartották egy évig a liftajtót, átzörögtem, mert munka miatt SOS haza kellett érnem (home office) és fájt a lábam, nem tudtam felrohanni. Erre lejöttek a lifttel, de kiszállás előtt bosszúból minden gombot megnyomott az anyuka, hogy felfelé minden emeleten megálljak.


Tudnék ez ellentenni valamit? Ha a közös képviseletnél jelentem őket (van kamera is a liftben), lesz valami eredménye?


2022. aug. 9. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyakran találkozol velük? Én az összes szomszédomat együttvéve nem találkozok ennyiszer velük. Hanyadikon laksz? Mert szerintem a lépcsőzés a megoldás, edzésnek sem utolsó
2022. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges szólni, mert úgysem fognak változni attól, hogy esetleg a közös képviselő szól nekik. Maximum még rosszabb lesz a viszonyotok.


Szóval marad a lépcső vagy felkelsz/elindulsz 5-10 perccel korábban, hogy beleférjen az, ha ott szenvednek a liftnél. Mivel mást nem nagyon tudsz.

2022. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy taplók. Más szomszédot nem zavar ez a viselkedés? Ha szóltok a közös képviselőnek, inkább többen tegyétek.
2022. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol van egymáshoz képest a lakásotok? Ha 1-2 emelet, akkor menj oda, ahol a szomszéd tartja az ajtót és szállj be a liftbe
2022. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyomkod vègig az öszes emeleten a hívógombot mikor ezt csinálják
2022. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én minden szinten megállítanám nekik a liftet
2022. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bent vannak, csinálni kell egy áramszünetet és megtanulják :D Na jó ez csak vicc volt, de megérdemelnék. Egy szinttel feljebb támaszd ki a liftet, amikor mennének le, hogy nekik is várni kelljen :D + írd ki az ő szintjén, hogy nem működik.
2022. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A folyamatos konfrontáció: legyen neki kellemetlenebb a vita, mint az hogy várnia kell a lifttel. Nyílt üzenet a faliújságra lakásszámmal, minden alkalommal szólás, közös képviselő. A többi lakónak is kellemetlen dolgok, mint a gombok végignyomogatása, nem jó módszer, te leszel hülyének kikiáltva.
2022. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy türelmetlennek tart téged az extrém, miután ő percekig tartja a liftet mert türelmetlen várni 30 másodpercet a liftre míg felér, amennyiben csak akkor hívnák mikor indulnak.


Ő türelmetlen, a türelmetlenségét pedig többre értékeli mint más emberek idejét.


Én lemennék a lépcsőn mikor tartják a liftet és minden gombot megnyomnék emeletenként. Idővel leszokna erről :D


Amúgy ismerős, egyik panelban van 1-2 olyan öreg aki extrémebb. Elmennek a kisboltba vásárolni kitudja mennyi időre és, hogy ne keljen várni a liftre mikor vissza jönnek, ki akasztják a földszinten az ajtót. Miközben azt a társasházat kb csak idősek lakják akik nem tudnak lépcsőzni, szóval olyankor mindenki vár és szitkozódik ameddig a gróf asszony vissza ér.

2022. aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Folyamatosan szólni a gondnoknak, közösképviselőnek, hogy akadályozzák a lift működését. És persze kopogni végig a liftajton, hogy hallják, hogy mások rájuk várnak. Kiteni az emeletükön figyelmeztető üzeneteket, hogy ne tartsák fel a liftet. Esetleg ha van a háznak valamilyen szabályzata a lift használatáról, akkor azt kiirni nekik rendszeresen.
2022. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!