Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken sokkal jellemzőbb az,...

Vidéken sokkal jellemzőbb az, hogy a szülők támogatják a gyereküket, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Pesten a gyerek már minél hamarabb el akar költözni albérletbe. Itt vidéken meg teljesen normális az, hogy valaki mamahotelben lakik.. Pesten ez gáznak számítana. Én több 30 körüli embert ismerek, akik még mindig szülőkkel élnek. Senki nem szólja meg őket. Pedig a srácnak már annyi pénze van, mint a fene, vállalkozása van, Mercedessel jár, de mégis mamahotelban él.

Ráadásul olyan is van, akik már összeházasodtak és a szülői házba költöztek. Emeletes családi ház, a szülők laknak alul, ők meg felül. Más az egész mentalitás.

Meg itt pl az is tök normális, hogy a szülő vesz a gyerekének egy autót. Mifelénk minden 20 éves gyerek saját kocsival, általában valami Volkswagen Golffal vagy hasonlóval jár. A pestiek meg utaznak a metrón. Meg hiába is keresnek ott többet, ha elverik a pénzük lakbérre meg szórakozásra.



2022. szept. 2. 01:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

"A pestiek meg utaznak a metrón."


Ez most valami negatívumként lett felsorolva? :D


Hát vidéken egyrészt nagyobb az otthonok alapterülete, ami segíti az intergenerational együttélést, illetve nehezebbé teszi az ilyen agglegény különköltözést, mint egy 25 nms garzonba teszik azt sokan pesten.

Másrészt, minden társadalomban erősebb a családi és közösségi jelleg vidéken, és erősebb az individualista jelleg a városokban. Ebben sincs semmi meglepő. Ha pl egy albérlet ötszörösét keresed, vagy mondjuk heti két csajt húzol haza a bugyijánál fogva a buliból, akkor előnyös a külön lakás, nem? :D

Ja, és akinek pedig pesten autója van fiatalon heccből az egy idióta. Előbb vennék második lakást, mint első autót.

2022. szept. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

"Ja, és akinek pedig pesten autója van fiatalon heccből az egy idióta. Előbb vennék második lakást, mint első autót."


Errefelé mindenki imádja az autókat. A Facebook borítóképnek is sokan az autójukat rakják be. Sokan már 16 évesen azért mennek el diákmunkára, hogy vehessenek egy VW Golfot vagy egy Honda Civicet. Teljesen más a vidéki felfogás, mint a pesti.

2022. szept. 2. 01:26
 3/39 anonim ***** válasza:
92%

#2


És mondd már, hogy ez szerinted nem röhejes... :D

2022. szept. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem. Az autó egy életérzés. Jobb kedvvel kelek fel reggel, ha tudom, hogy kint áll az autó és azt várja, hogy beleüljek.
2022. szept. 2. 01:43
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem ott áll a garázsban a Toyota Corollám, de ha nem kell máshova mennem munka után, akkor busszal megyek. Ugyanolyan kedvvel kelek, akármivel megyek.
2022. szept. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%

Én vidéki vagyok, és tök lenézem a mamahoteleseket.

Amúgy meg próbáltam már itt metrón utazni, de még mindig nem ásták ki, a fene enné meg.

2022. szept. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Te fizesd a lakbért, én meg tankolom a Volvo S80-asomat-
2022. szept. 2. 03:00
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten tömegközlekedéssel is kiválóan el lehet lenni. Sőt, mivel nem kell parkolóhelyet vadászni, és buszsáv vagy kötött pálya esetén integethetsz a dugóban araszolóknak, sok esetben még praktikusabb is az autónál. Én csak akkor ülök Budapesten belül autóba, ha hétvége vagy éjszaka van, amikor a busz ritkán jár (értsd: "csak" 20 percenként :D), viszont nagy dugó már nincs. Vagy ha sok cuccom lenne, pl. valamelyik autópálya melletti Auchanba, Tescoba, Metroba mennék nagy bevásárlást végezni, akkor oda eljutni és mindent hazacipelni is egyszerűbb autóval.


Ha neked és a haverjaidnak ez okoz katarzist, hogy van kocsitok és beleültök, és még borítóképnek is ezt rakjátok ki, akkor hajrá.

2022. szept. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha 800-1000 forint lesz a benzin, akkor kell majd rajoskodni!
2022. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%

Én is tankolom havonta egyszer a Toyotámat, méghozzá - kapaszkodj meg - piaci áras benzinnel, mert én ragaszkodom az E5-ös minőségű benzinhez. Nyár elején volt a legdrágább, 827 Ft/liter, most már csak 750 Ft körül van. Természetesen ezt is ki tudom fizetni, ugyanúgy, mint amikor feleennyibe került. Úgyhogy csak röhögök rajtatok, amikor azon szorongtok, hogy mikor fogja a kormány eltörölni az ársapkát. Felőlem akár be se vezették volna, legalább kevesebben lennétek az utakon.

A lakbért kinek címezted? Nemhogy lakbért nem fizetek, de hiteltörlesztést sem. Feleségemmel közösen vett, tehermentes családi házunkból indulok reggelenként a buszmegállóhoz.

Nekem az autó közlekedési eszköz, nem a farkam meghosszabbítása. Akkor használom, amikor más eszközzel lényegesen kényelmetlenebb vagy hosszadalmasabb lenne az utazás.

2022. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!