Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha ajándékozási szerződéssel...

Ha ajándékozási szerződéssel apám ráírja a nevemre a lakást, akkor nekem azt hogy kell bejelenteni a szolgáltatóknál?

Figyelt kérdés

-A fűtés az távfűtés ahol a Főtáv-tól érekezik a csekk.

-A víz az a vízművek oldalán kell bejelenteni és csekken érkezik.

-A villany az az MVM oldalán kell bejelenteni és fizeztni.


Az a kérdés, hogy azt jól tudom, h nekem 15 napon belül ezt jelenteni kell a szolgáltatók felé, hogy a tulajdoni lapra én kerültem rá?

Ha mondjuk ez több hónapja történt akkor is meg tudom tenni?

Vajon hogy tudom ezt elintézni a legegyszerűbben, meg lehet e oldani egyszerre az egészet egy helyen, vagy mindegyiknél külön kell bejelenteni?


2022. szept. 15. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni a szolgáltatókhoz, és átíratni. Méghozzá az óraállásokat is le kell adni, nálunk még úgy volt, hogy eladónak-vevőnek is el kellett menni. Tudtommal nincs egy "közös" iroda, ahol mindent el lehetne intézni...


Budapest?

2022. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt elég jól összefoglalják:


[link]

2022. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád továbbra is fizeti a közmű számlákat, akkor nincs teendőd.
2022. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én fizetem,de az ő nevére jönnek. Engem ez nem zavar, csak nem tudom,h van e valami hivatalos bejelentési kötelezettség ilyen esetben is,ha családon belül marad.
2022. szept. 15. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy piszkálni fogják, ha rendesen fizetve vannak a számlák, de hosszútávon azért jobb lenne átíratni.


Esetlege nézz utána, hogy ezzel az e-bejelentővel nem tudnátok-e megoldani...


[link]

2022. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell bemenni a szolgáltatókhoz. Ügyfélkapun e-bejelentővel a fotelből el lehet intézni
2022. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!