Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Eger? Élhető?...

Milyen város Eger? Élhető? Pörgős? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom, hogy amúgy elég falusias jellegű, csak a főtér az ami feldobja. Ott élőket kérdezném inkább. Drága? Milyenek a munkalehetőségek? Közbiztonság?

2022. szept. 21. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sok helyen laktam itthon és külföldön is és szerintem Eger országos viszonylatban elég élhető város, sokszor járok oda és bármikor visszamennék lakni. Igazából nem is értem azt a pár lehúzó kommentet (azok inkább az országra jellemzőek, de Eger nem illik ebbe a sorba)

Pro: kisváros 50000 lakossal relatív minden a közelben akárhol laksz, történelmi belváros, kulturális lehetőségek, fürdők, uszoda, sportolási lehetőségek, parkok,hosszú kiépített bicikli út, van turizmus, szép természeti környezet, jól megközelíthető (autópálya, Pestre óránként kétszer busz vonat), ingyenes tömegközlekedés, régióhoz képest kevés a balhés alak és a proli(pl Miskolc tele van) és biztonságos is, van minden ami egy nyugodt élethez kell.


Cons: kevés a fiatal, kicsi, unalmas, este 9-kor minden bezár, helyi melók nem fizetnek jól (ha sikerül Pesten dolgoznod heti 3 nap home officeal 2 nap megoldható feljárni és jobb mint Pesten élni.), szar az EÜ, és a Dobó tér kövén valóban minden szar megragad.


Szóval országos szinten a legjobb vidéki városok között van. (Sopront , ami szinten egy szép történelmi város, körökkel előzi ami annyira megtelt, hogy se az infrastruktúra se a lakosság nem bírja már).

2023. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Cons: kevés a fiatal, kicsi, unalmas, este 9-kor minden bezár, helyi melók nem fizetnek jól (ha sikerül Pesten dolgoznod heti 3 nap home officeal 2 nap megoldható feljárni és jobb mint Pesten élni.), szar az EÜ, és a Dobó tér kövén valóban minden szar megragad.



Leírtad ezeket, de nem érted a sok lehúzó kommentet? :D


Én itt nőttem fel, kamaszként nem volt rossz, azt hittem, mert akkor meg nem láttam semmi mást

De most egészségügyi gondok miatt nem lehet önálló életem, úgyhogy vissza kellett költöznöm és egy fiatalnak, aki nagyvilági eletet élt, akar élni Eger maga a depresszió


Sopronhoz meg nem hasonlítanám, ami már szinte Ausztria, nyugat mo sokkal fejlettebb keletnel, arról nem is beszélve hogy ott egy db cigány nincs, abban biztos vagyok. Egerben azért bőven vannak(én csodálkozom is hogy hogy nincs még több, szerencsére azért meg a magyarok vannak nagyon nagy többségben) , az Eger közeli kis falukrol nem is beszélve…. Pl ahogy jossz Budapestről kerecsenden at kell menni és látszik az útról a cigány gettó…


Budapesthez képest ez egy pokol szerintem

2023. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy te így éled meg. Sok függ a környezettől is, vannnak e körülötted és hányan. Egyedül lenni bárhol lehet pokoli. Amiket leírtam azért az csak con amiből kevesebb van mint az előnyből (attól hogy ragad a terkő és este zárnak még lehet jól élni), azért a fenti kommentek egész mást állítottak ami max személyes megélésében alapulnak, de nem tényszerűek. Sopronban töltöttem egy időt nem vágyom vissza. Nagyon tévedsz amikor azt hiszed ott mindenki már nyugati - fél kelet Mo oda ment melozni mert azt hitte ott olcsón lakik az osztrák bérből, mondanom sem kell nem a legpolgaribb réteg igen és cigányok is. Budapestnek vannak szép részei, de 80%-ban egy poros betondzsungel, kaotikus, pisaszagú és még rendes utak sincsenek (illik bevezető világ szégyene) és ez a főváros. Remélem az egészségügyi állapotod hamarosan rendeződik és ott folytathatod az életed ahol te szeretnéd.
2023. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!