Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet megértetni a...

Hogy lehet megértetni a szomszéddal, hogy ne kopogjon, dörömböljön, kiabáljon befele nekem amikor dolgoznék?

Figyelt kérdés

Heti pár nap home office-ban vagyok.

A szomszédok (nagyon idős pár) viszont szerintem nem igazán értik ezt a dolgot, nekem úgy tűnik hogy valami kifogásnak/kamunak érzik a home office-t.

Akár napjában többször is jönnek, bekopognak. Semmi sürgős, fontos mondandójuk nincs, csak olyanok hogy pl. ha szeretnénk szedjünk diót, vagy hogy eladnánk-e nekik valami kerti gépet vagy bútort, vagy hogy másnap szelektív elszállítás, ehhez hasonlók.

Persze tanultam már, és évek óta(!) nem nyitok ajtót munkaidőben, de akkor dörömbölnek tovább, meg az ablakokon kopognak, próbálnak belesni, meg kiabálnak be az ablakon. Régen volt hogy elfelejtettem kulcsra zárni az ajtót és bejöttek a lakásba. (Ez könnyen megoldható kulcsra zárással, ez zavar a legkevésbé.)

Elég zavaró, pláne ha épp online megbeszélésem van...

(A kert közös, szóval az ellen nem tudok tenni, hogy odajönnek)


Természetesen próbáltam beszélni velük többször is, türelmesen magyarázva is, meg őszintén szólva elég idegesen és határozottan is. Nem igazán fogják fel, hogy itthon vagyok ÉS ezzel egyidőben dolgozok is.

Próbáltam ignorálni is, hátha akkor megunják és abbahagyják, de 2 év nem volt erre elég, szóval nem hiszem hogy ez beválik.


Mit tehetnék, hogy békén hagyjanak???


2022. okt. 15. 11:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Annyit tennék még hozzá hogy nem szeretnék szükségtelenül bunkó lenni velük, mert egyébként ezen kívül aranyosak és kedvesek, alapvetően jó a kapcsolatunk, csak fel kéne fogniuk hogy nem érek rá bármikor.
2022. okt. 15. 11:14
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is allandoan bekopogtak hol lehúzni hol a szomszed öreg mert almát miegyebet akar adni, az, hogy párszor elkuldtem es nem álltam velük szóba, gyakorta ku is kiabálok hogy nem vagyok itthon!, simán elég volt.
2022. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*ki is kiabálok(ki se nyitom)
2022. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Az emberek nagyrésze szerintem autista.

Fogalmuk sincs, hogy mi az a magánszféra vagy,hogy hogyan kell egyáltalán viselkedni.

A legtöbb ilyen szerintem a boomer és az általuk felnevelt generáció között található.

Ők nem foglalkoztak még ilyen dolgokkal,hogy “viselkedés” vagy “önismeret”.

Full bolondok.

Egyszerűen mondd meg nekik. Ha nem érti meg akkor menj le többször hajnali 4-kor és kopogj le,hogy kell-e nekik egy kis dió.

2022. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudod lekeríteni egy kerítéssel a közös kertrészt?

Úgy hogy lenne rajta egy kapu amit be tudnál zárni (ezt egy egyszerű dróthálóval meg lehetne csinálni). Talán még ez lenne a legolcsóbb megoldás (ha lehetséges).

2022. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
reménytelen helyzet.(az anyósom pont ilyen)
2022. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem reagálsz semmit, amikor zavar, - idővel belefárad az értelmetlen zavarásodba.
2022. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

#7:

Azt te csak gondolod. :)

Az idősek sosem fáradnak el ebbe, ugyanis annyira nincs életük, hogy ez az egyetlen esemény ami történik velük.

Mármint hogy a szomszédot lesik, hogy az vajon mit csinál. Nincs társaságuk, és annak örülnek ha valakihez szólhatnak. És sajnos az értelmi képességeik sem a régiek már, ezért észre sem veszik hogy ez már zaklatás kategória.

Ha szólsz neki akkor vagy még nekik áll feljebb, vagy egyszerűen fel sem fogja, meg sem érti, hogy mit akarsz. Csak az segít ilyen esetben ha valamilyen fizikai gátat szabsz, azaz kerítést húzol ki a saját területedre, ha erre egyáltalán van lehetőséged.

Különben amíg járni tudnak addig nem fogják abbahagyni. Ha nincs olyan programjuk amivel el tudnák foglalni magukat, és a rokonaik, gyerekeik sem foglalkoznak velük, akkor ez lesz az egyetlen "izgalmas" esemény ami történik velük. Ők sajnos már fel sem fogják hogy mit csinálnak, a hozzátartozóiknak lehetne szólni esetleg, hogy csináljanak valamit.

2022. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7

Mit jelent az "idővel"? Eleinte még beadtam a derekam, de alsó hangon másfél éve úgy csinálok mintha nem lennék itthon. Ennyi idő alatt nem unták meg.


#8

Amúgy járnak programokra, vannak barátaik, a rokonság látogatja őket, szoktak üdülni járni, a település nyugdíjas klubjába is járnak heti többször, szóval nem hinném hogy ilyen értelemben unatkoznak. Csak mi közel lakunk és "kéznél vagyunk".

2022. okt. 15. 12:53
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

#9:

Akkor ez a jobbik eset. Képzeld el ha nem tudnának már elmenni ilyen-olyan programokra. Akkor nálatok ez később lesz rosszabb, ha már csak a kertig tudnak kicsoszogni, és jobbára már csak az lesz az esemény ha veled beszélhetnek. Sok ilyen van sajnos.

2022. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!