Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pletykás öreg néni és roma...

Pletykás öreg néni és roma albérlők ellen mit lehetne tenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sajnos a felettünk lévő lakásba roma albérlők költöztek egy autista kisfiúval (a kisfiú betegsége orvos által van megállapítva). Mindenféle rosszindulat nélkül kénytelen vagyok elismerni, hogy a szülők azt az életmódot folytatják, amiről általában hallani lehet: hangoskodnak, veszekednek, mindketten isznak és dohányoznak, áthívják a haverokat és rokonokat, már rongálnak pl. kidobják a szemetet az erkélyen, betörték a hálószobában az ablakot stb. Gyereket nevelni nem tudnak, a kisfiút már 13 órakor hazahozzák az óvodából, nem fektetik le aludni, nem viszik játszótérre, nemhogy fejlesztenék, hogy javuljanak a készségei. Egy káosz, ahogyan viselkednek, a mi lakásunk élhetetlen, révén közvetlenül alattuk lakunk, de a lakóházban többen panaszkodnak rájuk, csak lépni sajnos senki nem mer. Valaki már egyszer próbált rájuk szólni, hogy csendesedjenek le, de az illetőt a férfi meg akarta verni, így azóta mindenki hallgat.


Sajnos visszahallottam, hogy egy szomszéd néni sokat pletykált rólunk és alaptalan hazugságokkal uszította ellenünk a főbérlőt és az albérlőket is. A néni legnagyobb problémája az velünk, hogy mi azt a lakást vásároltunk meg, ahol meghalt a tulajdonos, aki az egyik legjobb barátnője volt és együtt éltek a lépcsőházban 40 éven át. Elhiszem, hogy nehéz elengedni valakit és szembesülni az élet mulandóságával, de a gyűlöletkampány, amit ellenünk folytat, úgy gondolom bűncselekménynek minősül. A főbérlő állítólag azért fogadott be romákat az ingatlanjába, hogy minket büntessen meg. Ez szintén elfogadhatatlan, csak nem tudom, mit tehetnék.


Értelmes emberi párbeszédre az albérlők nem képesek (lásd, hajlandóak erőszakot alkalmazni), a főbérlő úgy gondolom szintén rosszindulatú, ha mindenféle propagandát elhisz (halkan jegyezném meg, hogy egy rendkívül elismert pedagógusról van szó, aki jelenleg is fontos tisztséget tölt be az Oktatási Hivatalban - emiatt is nagyon szomorú az egész). Az idős nénit leállítani nem lehet, az egész lépcsőház tudja, hogy mindenkit kijátszik, de ilyen mértékű uszítást soha nem láttak még.


Most kénytelen vagyok albérletbe menekülni és hátrahagyni az újonnan vásárolt lakásom, mert 2-3 ember összeszövetkezett ellenem. Az egész abszurd és rendőrségi feljelentésen/segítségkérésen gondolkodom, de attól félek elutasítanák a kérésem. Ti mit tanácsolnátok?



2022. okt. 24. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkor sajnos vagy megszoksz vagy megszöksz.
2022. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az öreg nénit én leszarnám, a hangoskodókra meg rendőrt hívnék.

Nehogy már te menekülj onnan tulajdonosként.

2022. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Várnék az eladással. A ciguk pár hónap és kiköltöznek, nem fizetik majd az albit. Tapasztalat.

Sajnos a mellettünk lévő házat is cigányoknak adják ki albérletbe. 3-4 havonta cserélődnek. Ha eltűntek, és el akarod adni akkor hirdesd meg.

Amíg ott vannak csak nyomott áron fogod tudni eladni.

2022. okt. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
Rendőrt hívhat, pár percig bekussolnak majd újra kezdik. Örök körforgás. Jah, és elmondják ki jelentette őket. Nem szabadna, de elmondják.
2022. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!