Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ázik a lakás. Hogyan kötelezze...

Ázik a lakás. Hogyan kötelezzem a szomszédot, hogy szerelőt hívjon?

Figyelt kérdés

Kb egy hete ázik a fürdőszobám. Szóltam a felettem lakónak, de őt nem érdekli, mert nála nincs víz sehol. Ezt én is láttam, valóban nem találtunk vizet nála. Nekem viszont egyre nagyobb dolt van a falamon. Kifestetném, de amíg bála nincs meg a hiba oka, addig úgyis megint ilyen lesz. Őt viszont nem érdekli. (Persze hogy nem, mert nem neki van kára)

Kértem, hogy hívjon szerelőt, de ő nem. Mert ő nem fizet egy vagyont, meg nem is az ő lakása, de amúgy sem fogja télen szétveretni a lakást.

Mit lehet tenni ilyenkor?


2022. nov. 15. 15:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő? Bárki, aki az ingatlanért jogilag felelős?
2022. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Hívj ki te egy szerelőt neki. Fizesd te.
2022. nov. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő? Birtokvédelem?
2022. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miért fizetném én?
2022. nov. 15. 15:39
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
mert téged zavar
2022. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát basszus, ez nem így működik egy társasházban. Nyilván engem zavar, de ne én javítgassam már más lakását azért mert én lakom alul.
2022. nov. 15. 15:46
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Közös képviselőt kell hívni. A felső szomszédot is zavarni fogja, ha felmegy a vízszámla.
2022. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Interneten keresd ki a keruleti jegyzot es kezdemenyezz birtokvedelmi eljarast! Van ra urlap neten! Neten toltod ki.

Egy honap alatt kivizsgaljak es kotelezik a megcsinaltatasra.


Mondd el ezt neki,h kitelezni fogjak v hatosagi zarat kap a lakasa

2022. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy nem biztos hogy tőle jön. Hozzánk is jött az alsó szomszéd hisztériazni, pedig nem volt semmi. A szomszéd nyilván nem vereti szét a fürdőszobáját a te kedvedért a semmire. Nálunk tök mashonnan jött a víz, a másik oldalról és nem is a mi vezetékünk volt hanem a házé.

Olvastam már hasonló történeteket mástól is. A panelban furcsa dolgok tudnak kialakulni.

Először is szólj a közös kepviselőnek.

2022. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És igen ha téged zavar hívj ki te szerelőt és örülj hogy együttműködik. Ezt úgy mondom hogy egész életemben társasházban laktam. Nagyon komoly pénzeket kernek a szakemberek,a te két szép szemedért nem fog találomra százezreket senki se kidobálni, pláne ha lehet h nem is tőle jön.
2022. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!