Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni társasházba...

Mit lehet csinálni társasházban a dohányzó szomszéddal?

Figyelt kérdés

A szomszéd bent cigizik a lakásában, amibe egyértelműen nincs beleszólásom, viszont a szagot érezni a mi lakásunkban is a bejárati ajtó környékén. Hogy nem megyünk arra, az nem opció.

Ugyan még nem beszéltem vele, ez a második alkalom egyelőre, de azért kíváncsi lennék, mi van ilyenkor, ami eredményes. Kizártnak tartom, hogy az én kedvemért majd nem gyújtanak rá. A saját gyerekük is ott van, az se zavarja őket. Az emeletről meg biztos nem mennek le (4.)



2022. nov. 29. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Saját tapasztalat, semmit. Nálunk füvezik a szomszéd arra sem reagáltak semmit amikor szóltam a közös képviselőnek..

Vettünk egy szagelszívót az segít egy kicsit.

2022. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos joga van hozzá, szóval semmit.
2022. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Semmit.


Sajnos ez ilyen!

2022. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Neked se lennék a szomszédod.Ugyanmár ne vicceljünk.Esetleg nem veszi hangosan a levegőt ami téged zavar?Vagy nem tetszik hogy szakálas??Tipikusan minden szarba belepofázó szomszéd...
2022. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
A társasház ezzel jár. Nem lehet ezzel semmit sem kezdeni.
2022. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút semmit. Birtokon belül azt csinál amit akar. Jó nyilván atombombat nem gyarthat ott se, de a dohányzás abszolút nem az a ketegoria.


Ráadásul nagyon megertelek, mert én is utálom a dohányfüstmentes, gyerekkorom óta pillanatokon belül megfajdul a fejem és hányingerem lesz tőle.


Én azt tenném, hogy szigetelnem minden lehetséges módon a saját lakásomat. Mást sajnos nem tudsz tenni ellene.

2022. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Ismerősöm megcsinálta, igaz, nem a szagok, hanem a csótányok miatt: minden elképzelhető rést lezárt a szomszédok felé mind a falak illeszétésnél, mind a födémeknél, mind a közműveknél, nyílásyáróknál. Ahol kellett, rugalmas, máshol merev anyagokat használt, míg tartottuk az ismeretséget, azt állította, működik. De ez igen nagy munka volt, nem tudom, belefér-e neked?

Esetleg ha enyhe túlnyomást hoznál létre az egész lakásodban, akkor oda befelé nem áramolhatna levegő a szomszéd felől. Ez viszont költséges működésű, örökké járatni kellene a ventilátort.

2022. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy szimplán elég lenne egy jól záródó műanyag bejárati ajtót feltetned. Tudom hogy felesleges plusz költség, de nem látok én se más lehetőséget.
2022. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8# Én is azt hiszem.

1# azért az kemény.

Akkor nem is erőlködök nagyon.

Köszönöm szépen a normális válaszokat!

2022. nov. 29. 11:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel írtad hogy csak a bejárati ajtónal érzed, valószínűleg akkor ott lesz a hiba. Vagy új ajtó, vagy egy masszív szigetelés kell rá.
2022. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!