Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik Borsod-Abaúj-Zempléni...

Melyik Borsod-Abaúj-Zempléni városban laknál ezek közül legszívesebben?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 13:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Sátoraljaújhely pedig Borsod Erdélye.
2022. dec. 4. 18:47
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
#10 Mezőkövesd aztán sokkal, de sokkal közelebb van a "Nyugathoz", Pesthez meg a Balatonhoz, mint Miskolc. 🤣 Kőkemény 50 kilométer a különbség. Arról nem is beszélve, hogy ha a tömegközlekedést nézed, akkor ez teljesen elvész, mivel a legtöbb expressz, ami Miskolcról indul, meg sem áll Mezőkövesden (pl. az intercity vonatok). Egyébként tényleg szép kis város Mezőkövesd, de amivel te érvelsz, az egy nagy baromság, már bocsi.
2022. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem baromság. Nem mindegy, hogy 150 vagy 200 km-t kell jönni Budapestről. Kocsival tök mindegy, hogy hány "expressz" áll meg, ha meg a tömegközlekedést nézzük, tedd hozzá, hogy Kövesden jó eséllyel gyalog sem vészes a hazajutás az állomásról, Miskolcon a Tiszai meg totál kiesik mindentől, a helyi tömegközlekedés meg tönkre lett k*rva az elmúlt 7-8 évben. Nekem pl. plusz egy óra hazajutni Miskolcon belül, míg mondjuk Kövesden eleve fél órával hamarabb leszállsz a vonatról és hazagyalogolsz mondjuk 15-20 perc alatt. Miskolcon azért problémás kimenni Diósgyőrbe vagy fel az Avasra.

Amúgy meg minden második miskolci IC megáll Kövesden is, az teljesen korrekt ellátás egy 17 ezres városnak, emellett személyvonattal, füzesabonyi átszállással is van még eljutási lehetőség, ha az IC éppen pont nem passzol.


Emellett meg Miskolc sajnos egy undorító, koszos, gazdátlan c. teleppé züllött az elmúlt 7-8 évben, nekem az is egy plusz pont Kövesd mellett, hogy ott ha városi dolgokra van szükséged, bemész Egerbe (oda nagyon jó a buszközlekedés és kb. 15 km-re van), és az egy teljesen más világ Miskolchoz képest.


Őszintén szólva én Budapest-Miskolc ingázóként összetenném a két kezem, ha a családom kövesdi illetőségű lenne, és ha hazajövök, csak odáig kéne jönnöm, és az onnan keletre eső részt teljesen kizárhatnám az életemből.

2022. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Én nem laknék, már laktam Sárospatakon és Sátoraljaújhelyen is 28 évig. Magával a várossal nem lenne baj, megvan mindkettőnek a maga szépsége, csak ugye munkalehetőség nem nagyon van, meg ha van is, akkor a fizetés nem valami jó.
2022. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Én most biztos nem költöznék oda, mindent eltüzelnek most ott mert tüzifára sincs pénz, a levegő minőség meg már olyan szar mint Kínában. Vagy szarabb
2022. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%
2022. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
3%
Ezek kozul egyedul Mezokovesd nem Slovensko resze. Tanulhatnal egy kis foldrajzot meg tortenelmet..
2022. dec. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
11-es, Sátoraljaújhely pedig nem Borsod...
2023. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
78%
Sátoraljaújhely, nagyon szép hely
2023. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Kazincbarcikán élnék legjobban
2023. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!