Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik elköltöztök Magyarországr...

Akik elköltöztök Magyarországról, hova fogtok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 18:33
1 2
 1/20 anonim válasza:
71%
Amerika vagy Spanyolország
2022. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Románia
2022. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria vagy Németország jön szóba a német nyelvtudás miatt nekünk. De lehet, hogy elég lenne Dunántúlra. Magyarország keleti része haldoklik...
2022. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Ausztriában már éltem 10 évet. A következő úti cél Spanyolország.


Nem a pénz miatt, hanem a mentalitás miatt. Hányingerem van ettől az országtól, és még1x: nem azért, mert éhbér van. Azért, mert engem van ebből a pesszimista légkörből, az állandó politizálásból, az undorító vezetési kultúrától, hogy itt sportot űznek az emberek egymás átb.szásából.


Szóval ha választhatok, hogy itt vagy 1200 kilométerrel odébb éljek hónapról hónapra, akkor köszi, inkább nem ezt az országot választom.

2022. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Júliusban fejezem be az egyetemet, augusztusban már Olaszországban fogok élni; szerencsére már minden el van rendezve. Ennek elég sok oka van, azokat nem részletezném, mert nem ez volt a kérdés, de persze szívesen válaszolok rá, ha érdekel.
2022. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5 Válaszolhatsz, ha gondolod. :)
2022. dec. 8. 19:23
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

#7

Végülis, az indokok is adnak egy plusz kontextus a dologhoz. :D

1. Az ottani kultúra és életstílus sokkal jobban érdekel és sokkal jobban illik az én személyiségemhez, érdeklődéseimhez. Talán túlzón hathat, de otthonosabban érzem magam.

2. A tanulmányaimat és munkámat illetően több és jobb lehetőséget látom magam előtt, bár ez annak is köszönhető, hogy Magyarországon mindkettő kapcsán elég jó tapasztalatokat szereztem.

3. Tavaly voltam kint Erasmus+ program által, és nem csak remek barátokra és lehetőségekre tettem szert, de szerelmes is lettem egy helyi srácba, akinél jobbat nem hiszem, hogy találhatnék.

4. Egyszerűen kalandvágyból, mindig is szerettem utazni és világot látni, új dolgokat megtapasztalni, ez még egy lépcsőfok ehhez. Azt se tartom valószínűnek, hogy ezentúl a halálomig csak Olaszországban élnék (a párom is nyitott arra, hogy később máshol is kipróbáljuk magunkat, ő maga kettősállampolgár és számtalan országban élnek rokonai, barátai; barátaim nekem is élnek a legváltozatosabb helyeken a bolygón).

2022. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hollandia, jövő februárban megyek vissza
2022. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve Hollandiában élek már.
2022. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
Külföldre.
2022. dec. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!