Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szörnyű lakótársak! Normális...

Szörnyű lakótársak! Normális szerintetek? :"D Nem csinál semmit + én cuccaimat használja xd Nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem. Ő a második lakótársam de kikészít. Szerintetek ezek normálisak? Mi a tapasztalatotok?


A takarítást kéthetente váltogatjuk, de rohadt felületes. Nem porszívozza a szőnyegeket, nem törli le a port, nem mos fel soha! Nem törli el a ki a szendvicssütőt sose ha használja. A fürdőben a zuhanylefolyót csak én pucolom mert ő nem szokta. Akkor se amikor a haj már elkezd rohadni és büdös. A penészt se fújja le a fürdőben.


3x mos egy héten, úgy hogy 5 napot van az albérletben. De ez olyan agyhalott hogy kimos 1 db pólót vagy 2 pár zokni a mosógépben 1 órás rövid programon!! Nem hiszem el hogy nincs neki 5db zoknija és pólója! Ha kitudja fizetni a drága albit ne szórakozzunk már! Kimosta

pl hétfőn az 1 db fehér bugyiját és 1 db fehér zokniját. (Mindig reggel kapcsolja be 9 körül majd amikor hazaér délután 3kor tereget ki. Ezért már szóltam neki de leszarja. Már belerohadt a víz a mosógépbe és büdös lett) aztán ahogy kiteregette az 1 db bugyit és 1db zoknit beindított egy színes mosást 2 db bugyi és 1 pár zokniért. 1 órás programra. Több óra állás után este kiteregette. Majd másnap reggel 1db fekete póló mosott ki szintén 1 órán a mosógépben xddd Nem bírom... Én heti 1x mosok, nagyon max 2x és két emberre (a páromra és rám).


Cipővel jön be a házba (magassarkúban reggelente erre ébredek hogy kopog), pedig elmondtam hogy ez nem olyan ház. Mindenhol szőnyeg van, de leszarja természetesen, a fürdőbe is bemegy, végig a nappalin, konyha és a szobája. Én természetesen összesöprök utána mert ha nem, már volt olyan hogy a tiszta lábammal amikor kiléptem a zuhanyból beleléptem egy sárdarabba :D (Ja és a kopogás mellett reggelente a mikró csipogására ébredek hogy PÍÍP PÍÍP PÍÍP) Egyszer elegem lett és megcsináltam vele hogy én keltem fel korábban és direkt felhúztam a magassarkúmat és végigsétáltam a szobája elött, kíváncsi voltam hogy szól e érte. Én eddig nem szóltam ha ő csinálta, majd képzeljétek megkérdezte délután hogy hallottam e ezt a nagy kopogást reggel mi volt ez ő felébredt rá xddd mondom hogy én voltam. Erre ő "jaaa :oo" Elmondtam hogy én is felébredek amikor ő csinálja, erre ő: "jaa igen, persze ez így oda vissza megy" Én meg így állok, aha mondom. ???


Szemetet én viszem ki. Én veszem a takarítószert, a kukazsákot, a törlőpapírt a konyhába, a szivacsokat és wc papírt (eddig ő egyszer vett wc papírt.) :) Ja és mindig ott hagyja üresen a wc papír gurigát ha elfogy. Megegyeztünk hogy a takarítószert veszem én, és felváltva a wc papírt. A kukazsákból 2 félét veszek mindig, egy erős 30 literest a konyhába aminek a szája összehúzható. És egy olcsóbb vékonyabb fajtát, 20literest a hálószobáinkba a papírkosárba ( ott inkább papír és zsepi szemét keletkezik) persze ő oda is a nagy konyhai kukazsákot használja. És láttam akkor viszi ki az ő kukáját amikor a felénél van. A fürdőben is van egy kis kuka higiénia okokból, na ugye én gyógyszer miatt nem menstruálok rendszeresen, csak 3 havonta. A kukáz nem használom a wc mellett. Ő viszont folyamatosan megtölti a tamponjaival és nem viszi ki. Én cserélem azt is.


Ja és tampon. A véres tamponját a zuhanyzóban hagyta lógva a csapon. Én épp mentem volna fürödni. Mondom neki "Szia, ott felejtettél valamit" xddd Hogy lehet ilyet?!?!? Ennek otthon mi volt? Saját kastélya személyzettel??? Vagy ott is normális volt ha az anyja ment fürödni utána és ott találta a használt tamponját??!!



Ha süt-főz a konyhában mindenhol kiszóródott ső és tésztadarabok maradnak. A tepsit nem mossa el maga után és a tűzhelyet se törli le. Ezeket nekem kell ha nem akarok disznóólban élni.


Minden héten 2x átjönnek a barátnői este és a szobájában beszélgetnek zenét hallgatnak nevetgélnek. Megbeszélik az egyetemen ki a helyes pasi és közben "tanulnak", aha. A kis étkezőasztalt is beviszik a szobájába hogy ott tudjanak tanulni. Hajnali 1ig-2ig fixen megy a hagoskodás, ami ugye csak engem zavar aki a másik szobában a fülemre húzom a kis párnát és a takarót hogy egy kicsit tudjak aludni mielött felkelek 7kor. :) (Ha én éjszakázok legalább felrakom a fejhallgatót és azon hallgatok zenét, barátokat meg nem hívok át főleg nem éjjel)


És ezek után mi akaszt ki a legjobban? Hát az hogy lenyúlja a SAJÁT cuccaimat. A konyhából eltűnt egy olló, amit én vettem ide de közös használatú. Megkérdeztem nem e látta, azt mondta "jaaa igen a szobámban van kellett vele műanyagot vágnom" egy erős műanyag sínt vagdosott vele, amiben persze az olló éle kicsorbult. Ez hagyján, nem érdekel, közös olló hiába én vettem és hiába vettünk neki bútort és mindent mi adtunk neki amikor ideköltözött pár hónapja (ágy, íróasztal, gurulósszék, szekrény, polc stb) ezen kívül én már mindent megvettem amikor ideköltöztem és felszereltem az albit (konyhai edények, evoeszkoz, poharak, turmix, szendvicssuto) illetve a nappaliba is (okos tv, nyomtato, konyvespolc) ezek ÉN vettem. Amit ő HASZNÁLHAT. DE a SAJÁT CUCCAIMAT viszi el kérdezés nélkül!!! Kint hagyom a dekorációk mellett az illatgyertyáimat. Hazaérek delután, nézem hmmmm hiányzik innen valami. Bekopogok, látom a szobájában tanul és az asztalán ott ég az én illatgyertyám. "Jaa igen elhoztam mert megtetszett hogy világít az asztalomon tanulás közben." Ennyi. Xddd Aztán most nézem, volt ez két hete, visszakerült a helyére a gyertya és hiányzik a fele xdd. Ezek rohadt drágák és én is csak különleges alkalmakkor használom, evente párszor. Spórolok vele mert ugy is van illata hogy nem gyujtom meg. Ez 2 gyertyával történt meg ami az enyém, rohadtul az enyém. És nem a gyertya fáj igazából ami volt 5000ft, hanem az hogy kérdés nélkül viszi el. Mert tudja hogy nem az övé és ő se látta soha hogy használom mert csak dekorációk!!! Ja és még egy dolog. Belázasodott a barátnője, tőlem kértek lázcsillapítót. Persze adtam nekik, viszont elfelejtették visszaadni. Egy hét után kérdeztem hogy mizu vele, "jaaa itt van tegyük vissza". Hova tegyük vissza?? Az az enyém, az én gyógyszereim, amikor ide koltoztem én is fogtam magam és elsétaltam a legkozelebbi gyogyszertárba. Ő meg megdézsmálja az enyémet mert az egyszerűbb...



:) Elegem van. Igazából csak ki akartam adni a dühömet. Valószínüleg 1 év mulva amikor lejár a szerződése velem elküldöm. Nektek milyen szörnyű tapasztalatotok van? Olvasgatnék párat hogy megnyugodjak



2022. dec. 10. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal megszabadulnék tőle, amint lehet. Azért elég durva, hogy valaki nő létére ennyire igénytelen. Hiba volt 1 évet aláírni vele, úgy, hogy azt se tudod milyen, kellett volna valami próbaidő. Addig meg zárd a szobád, a cuccaid, meg füldugó, és muszáj lenyelned, hogy te takarítasz, ha nem akarod, hogy ellepjenek a bogarak.
2022. dec. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja költöztem el egy egyébként nagyon kényelmes lakásból, nagyon jó környékről. Egyrészt egy zajláda párocska lakott fölöttünk, akik állandóan otthon meresztették magukat és üvöltve ölték egymást, szóval már csak emiatt is menekülni akartam minél előbb. Másrészt egy velem korú sráccal laktam, aki a beköltözésem előtt előadta ugyan, hogy neki mennyire fontos a kommunikáció és a tisztaság, csakhamar be kellett látnom, hogy ez csak duma volt. Fura gyerek volt, magától soha nem szólt hozzám. Egy ideig próbálkoztam, pedig nem vagyok egy nagy közösségi ember, aztán úgy voltam vele, hogy oké, nem fogom törni magam miattad, akkor nem beszélgetünk. De ennél sokkal idegtépőbb volt a trehánysága. A konyhában naponta dágványt hagyott maga után, morzsahegyek a konyhaasztalon és a padlón, amiket persze esze ágában nem volt eltüntetni. A fürdőkádat soha nem mosta ki maga után, az undorító szőr- meg hajcsomók eltávolítása mindig rám maradt, már amennyiben tiszta kádban akartam fürödni. A legundorítóbb tulajdonsága az volt, hogy rendszeresen összeszarta a WC-t. Bementél és még órákkal később is átütő szarszag terjengett bent. Akkor vetted észre, hogy kisebb-nagyobb darabok díszlenek a csészére tapadva. Az meg csak hab a tortán, hogy a konyhaszekrények, a hűtő, mélyhűtő döntő része a lomjaival volt telepakolva és azt a minimális helyet is, ahova a cuccaimat tenni tudtam, csak külön kérésre méltóztatott szabaddá tenni nekem. Mindezt eléggé megelégeltem idővel és ahogy lehetett, dobbantottam. Szerencsére nem volt kaució, így nem kellett kivárnom az egy évet. Hónapokig tartott ugyan, mire sikerült egy nagyon jó helyet találnom, megfizethető áron, de nem bánom legkevésbé se, hogy elköltöztem.
2022. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noren1989 ***** válasza:
78%

Figyelj, szerintem üljetek le, meséld el neki ezeket a problémákat.


Aztán SOS kezdj el keresni másik lakótársat helyette, akit ismersz is valamennyire.

Megtanítani a rendre nem fogod, azt nem 18-20évesen kell elkezdeni,

az anyjáék dolga lett volna.

2022. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A szerződés nem tartalmazza esetleg, hogy szerződésszeges esetén azonnali felmondás? Nem számít szerződésszegesnek, hogy nem takarít?
2022. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen lakórársam. :D Széthagyta a szarjait én meg kidobáltam mindent, amit találtam. Meg lett neki előre mondva, hogy ha nem rakja el, el fog tűnni. Úgy is lett. A saját cuccaim közül az értékesebbeket (szérumok például) elzártam a saját szobámba, nem tartottam a közös térben. Nálam a kajámat kezdte el enni, fogtam és kivettem az árát a pénztárcájából. Nem az én rohadt problémám.
2022. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Mondjuk ahelyett, hogy passzív-agresszív módon kipofáznád a lakótársadat gyakorin, esetlen vehetnél pár mély levegőt, elszámolhatnál magadban tízig, lecsaphatnál egy valeriana-tequila kombót, és nyugodtan, higgadtan, nem lekezelően és duzzogva elmondhatnád neki, hogy milyen szintű tisztaságban érzed jól magad, megmutathatnád neki, hogyan kell takarítani (ne gyere nekem azzal, hogy nem a te dolgod, én is tanítottam már takarítani és főzni a lakótársaim, mert rájöttem, hogy nem azért csinálják szarul a dolgokat, hogy engem bosszantsanak, hanem mert szegényeknek az anyukájuk nem mutatta meg, hogy kell, és mivel én éltem velük, az én kényelmemet szolgálta, ha onnantól kezdve, hogy megmutattam, jól csinálták), elmagyarázni, hogy te is szeretnéd napközben használni a mosógépet, ezért próbálja összegyűjteni a szennyest, akkor mosni, mikor otthon van és ki tudja venni, ha lejárt a program, és hogy a kisebb dolgokat, pl. 1-2 alsóneműt gazdaságosabb és gyorsabb kézközt kimosni a csapban.

Ha felébredsz a magassarkújára, akkor ahelyett, hogy hetekig forgolódsz és aztán passzív-agresszív módon bosszút állsz, esetleg kelj fel, menj ki, és szólj neki kedvesen, de határozottan, hogy te még szerettél volna aludni, máskor legyen szíves csak az ajtóban felvenni a kopogós cipőjét. Ennyit megtehet, de a mikrócsipogás miatti hisztidre inkább nem is reagálok, én pl. inzulinnal élek, szóval munka előtt enni fogok. Ha hajnal háromkor kezdődik a műszakom, akkor 1.45-kor fogok enni. Ki is röhögném a lakótársam, ha emiatt beszólna. Azt azért engeded neki, hogy a wc-t lehúzza éjjel, ugye? Vagy, hogy zuhanyozzon, ha hazaért, vagy mielőtt elindulna otthonról?


Őszintén szólva én is tisztaságmániás vagyok egy kicsit, de sokkal szívesebben élnék a kupis lakótársaddal, mint veled, szerintem megfelelő türelemmel és kommunikációval rá lehet venni, hogy alkalmazkodjon, ellenben a te kellemetlen karentermészeteden csak te tudsz javítani. És elolvasva ezeket a kérdéseket, meg a válaszokat, amiben mindenki úgy van vele, hogy változzon a másik, de a saját kényelméből egy centit nem engedne azért, hogy esetleg alkalmazkodva, közösen keressenek megoldást, csak "nem az én problémám", meg a passzív agresszív bosszúállás, meg a menekülés az opció, hálát adok a lakótársamért, aki egy picit ugyan még mindig kupisabb, mint amilyet szeretnék, és néha hangosan telefonál, ha alszom, meg minden reggel pittyegteti a mikrót a zabkásájával, de legalább lehet vele beszélni, rugalmas, jó fej és nem mérgező a légkör otthon.

2022. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6-os,fogadjuk nem éltél még ilyen emberrel,különben nem mondanál ilyeneket. Ezzel a stílusoddal meg pláne nem hiszem el, hogy képes vagy asszertiv kommunikációra.
2022. dec. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban, én eddig az összes kollégiumi lakótársammal és szobatársammal ki tudtam jönni. Biztos velem van a baj, biztos megoldja a problémát a passzív-agressszív üzengetés és nem teremt egy toxikus légkört, amiből majd menekül a másik, ahogy talál egy másik helyet (bár, ha ez a cél, akkor működni fog a dolog)
2022. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor újra, hátha most felfogod: Kedves 6-os,fogadjuk nem éltél még ilyen emberrel,különben nem mondanál ilyeneket. Ezzel a stílusoddal meg pláne nem hiszem el, hogy képes vagy asszertiv kommunikációra.
2022. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!