Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Város vagy falu? Esetleg...

Város vagy falu? Esetleg másik ország? Hova kellene költöznöm a normális élethez?

Figyelt kérdés

Jelenleg agglomerációs kisvárosban élek, de az utóbbi pár évben teljesen elromlott minden! Amit kifejezetten szerettem itteni kirándulós természetvédelmi területet, vízpartot és erdőt, azt teljesen tönkrevágták. Nyíltan, fényes nappal mindenféle quadokkal és motorokkal rombolják szét az utakat és az erdőt, árteret. A szemét is áll már mindenhol, dűlőutakon, réteken, de az erdőt sem kímélik. Már nem is zsákszámmal hordják ki mint régebben, hanem kisteherautónyi szemétkupacok állnak mindenhol, a rengeteg ide oda kidobott kibelezett hűtőn és tvn kívül. A hivatal gyakorlatilag már nem tesz semmit semmilyen probléma kapcsán, Sokan bejelentjük a problémákat, általában ülnek rajta hónapokat, majd írnak egy semmitmondó levelet hogy ez miért nem az ő hatáskörük, vagy miért nem lehet megoldani. Persze a helyi újságban a saját vállukat veregetik, hogy minden mennyire tökéletes itt nálunk, meg díjakat és jutalmakat osztogatnak egymásnak. Az utak állapota is sokfele katasztrófális a kátyúk miatt. Eső után lépni nem lehet, bokáig érő víz sok helyen. A fákat egyre inkább kivágják, sokszor maga a polgármester ad rá utasítást hogy kegyként elosztogathassa, visszapótolni egyre kevésbé szokták. A városi zöldterületek is egyre kevésbé és egyre ritkábban vannak karban tartva. Az ártéren az illegális falopás megnövekedett, amit nem a tolvajok visznek el azt pedig az elszaporodott hódok rágják ki. Pár éven belül semmi fa nem marad az erdőben, ha ebben az ütemben folytatódik a pusztítás. Most hogy beindult a fűtési szezon, a szeméttel fűtés is folyamatos. Amíg nem volt fűtés addig "csak" az udvarokon égették el a nyers és sokszor nedves zöldhulladékot és a háztartási hulladékot, hatalmas fekete füsttel ami az egész környéket belepte. A levegő állapota sokszor tragikus, a közeli gyár is időről időre iszonyat bűzt enged át ide. Állítólag a határértéken belül van minden, ami a többség szerint kizárt dolog, főleg hogy nagyon sokan megbetegednek légúti betegségekben a környéken. Nyáron néha szabályos életveszély kintlenni, a helyi "vadászok" akik szintén a polgármester ivócimborái, össze vissza mindenre lőnek részegen! Házak felé, volt hogy kutyát macskát kilőttek a ház mellől, belőttek a házhoz és az ereszről potyogtak a sörétek, ráadásul ezekről a vadászatokról sincs semmi hivatalos értesítés, simán ott lövöldöznek a horgászok és kirándulók feje fölött is sokszor! Bicikliutak nincsenek, sokszor az úton menni is veszélyes mert egyre több a részeg és a szakadt ócskavas "tuningautós" száguldozó hülyegyerek. Az áramszünet is egyre gyakoribb mostanra, persze előzetes bejelentés nélkül, mivel általában már a trafók gyulladnak ki. Persze mindig van kifogás, a szél vagy a madarak, valójában a zéró karbantartás. Itt a környéken a csőtörés is félévente megtörténik, olyankor általában fél napokra nincs víz. A környék is teljesen szemetes régóta, a kukák teletömve, mindenhol kidobált bútorok az utcán, a fél környék idehordja a szemetét amit a szél szanaszét hord, mert elszállítani meg ritkán szokták. Ráadásul kutyasz*r van már mindenhol, pár éve még jobban odafigyelt mindenki sőt összeszedték, de ahogy egyre jobban pusztul le a környék, a többség már lazán otthagyja ezt is. Lehet kimaradt még pár dolog, de nagyjából képet kaphattok milyenné vált az itteni élet, és az a legdurvább hogy ezek a problémák kb 2020tól harapóztak el ennyire. Előtte is voltak gondok, de közel sem ennyi, illetve nagyrészt a felelősök még megtették ami a dolguk lenne. Mostanra teljes a káosz, és gyakorlatilag minden diszfunkcióssá vált!


A kérdésem a következő, máshol is ennyire elromlottak a dolgok, vagy ez csak helyi állapot lenne? Érdemes lenne nagyvárosba visszaköltöznöm? Nyilván ott se volt minden tökéletes, de azért működött és karban is volt tartva minden. Vagy az ország vált mostanra ennyire ilyenné? El kéne engednem az egészet és külföldre költözni, ha normális körülmények között akarok élni? Várom az értelmes tanácsokat, véleményeket, akár saját lakhelyes összehasonlításokat is.



2022. dec. 27. 15:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Kamu.
2022. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Melyik város ez?
2022. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Más ország.
2022. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Én megyeszékhelyről származok, van ott ingatlanom, visszajárok oda évente kétszer. Ott is hasonlóan kellemes a helyzet. A felsorolt problémák nálunk is jelen vannak.

De egyébként sokan ezeknek a problémáknak egy részét észre sem veszik, és ha mondod nekik, akkor nem értik, hogy mi a gond. Szóval nehéz megmondani, hogy ha kapsz majd erre a kérdésre X mennyiségű választ, akkor azok mennyire lesznek objektívek.

Viszont rokonaim, barátaim, akik máshol laknak, szintén rengeteg hasonló dologra panaszkodnak.

Én Németországban élek, itt közel sincs ez. A bürokrácia, amiről már fiatalon megtanultam otthon, hogy egy feneketlen, mély verem és kb maga a pokol, itt is döcörög, de legalább megy valamerre. Ha itt kint el kell intézzek valamit, akkor látom a haladást, nem egy kilátástalan útvesztő, ahol mindenki csak lerázni akar. Nekem ez hatalmas különbség. Eleve más a városvezetési mentalitás is, amerre én laktam és lakok (Bajorország, kisvárosok) nagy gondot fordítanak pl az utcák állapotára. Ha elég korán mentem dolgozni, akkor láttam, ahogy a szemétszedők teszik a köreiket a városban, még a csikkeket is felszedik. Ha észrevettem egy kátyút valahol, az pár napon belül szinte mindig eltűnt. Itt úgy látom, hogy nincs akkora hype akörül, hogy óvjuk a környezetet, mégis megteszik. Itt, a környékemen, rengeteg erdő van, kis ösvényekkel, padokkal, kukákkal, és nagyon szép állapotú minden, és ha láttam is szemetet (a kint piáló fiatalok utáni sörösüvegek pl elég megszokott látvány), akkor valaki mindig felszedte. De nem feltétlen alkalmazottak, hanem csak valaki, aki arrajárt és meglátta. Én is felszedem, ha meglátom és kidobom a kukába. Így hiába van egy-két paraszt, aki szemetel, a többiek összeszedik utána.

Itt sem tökéletes minden, de én pl. elsősorban nem a pénz miatt költöztem ki, hanem a mentalitás miatt. Az otthoni negativitás engem kikészített, na, itt ez nincs általánosságban. De nyilván, csak az általad leírt okok még nem elegek ahhoz, hogy pl országot válts (szerintem). Meg gondolom a családod, barátaid is mind otthon vannak.

2022. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Hú... Amíg én ezt elolvastam...



Viszont nagyon tudom ajánlani Nágocs községét. Vagy talán a saját városom, Dunavarsányt. Persze varsány sem egy példaváros, de lakható.

Nágocs egy nagyon békés város, ritkán látni olyan embert aki nem mosolyog és nem köszön vissza. A levegő sokkal másabb mint városokban. Az az egyetlen baj, hogy a legközelebbi nagyváros az Kaposvár, ami 42km messze van Nágocstól.


Remélem segített :)

2022. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#2 Nem kívánom megnevezni a mostani lakhelyemet. Egyrészt a kérdés szempontjából irreleváns, másrészt ha valóban a költözés mellett döntenék, nem akarom a saját pozíciómat se rontani az eladás kapcsán. Harmadrészt simán megeshet hogy megjelenik pár lokálpatrióta és nekiáll érzelmi alapon védeni a védhetetlent. Akár pontosan olyan helyi emberek is, akik maguk is a probléma részei, és nagyban érintettek az általam leírt problémákban.


4# Köszönöm, eddig a te válaszodat tartom a legszimpatikusabbnak. Szerintem is főleg rendszerszintűek az itteni problémák, és a lakosok hozzáállása is sokat számít. Jó látni hogy nálatok ennyire normálisan tudnak működni a dolgok, tényleg inspiráló olvasni hogy ilyen is lehetne. Ausztria szimpatikus régóta, és egyre többször gondolok rá én is, hogy érdemes lenne meglépni ezt. Angol nyelvtudással mennyire lehet odaát elboldogulni? Vagy szükség lenne a németre is az ottani mindennapos élethez?

2022. dec. 27. 16:10
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Külföld egyértelmű.
2022. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Tökéletesen körülírtad a mai magyar közállapotokat, a totális proli igénytelenséget, a társadalmi morál teljes csődjét. Sajnos ebben nem lesz változás, csak egyre rosszabb lesz, mert a politika ezt a vonalat erősíti.

Az oktatást rohasztják, az értelmiséget és szakmaiságot tűzzel-vassal üldözik és a proliságot támogatják (pl. árstop, hitelmoratórium...stb.)

Végtelenül leegyszerűsödött a kommunikáció, és minden területen csak a teljesítmény nélküli szavazatmaximalizálás a cél.


Lehet országon belül költözni, biztos vannak igényes helyek, de azok általában megfizethetetlenek, illetve mindenhova szivárog be az alja réteg. Debrecen vagy Győr pl. 5-10 évvel ezelőtt tök kellemes városok voltak, de most már ezek is tele vannak kéregető csövesekkek, c*gányokkal, ukrán gyári melós meg terepjárós maffiózó migránsokkal, illetve német fosprémiumos hülyegyerekekkel.


Ha van erőd hozzá, akkor külföld!

2022. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

6:

Én annak idején szintén angoltudással jöttem ki, aztán felszedtem a németet. El lehet kezdeni angolul, de már előre érdemes munkát találni, aztán elkezdeni a németet tanulni és használni, amint lehet, mert a nyelv hiánya rizikófaktor.

De pl. ügyintézésnél, bankban, biztosítónál, okmányirodán nem volt gond angollal. Orvosok is tudnak angolul (asszisztensek nem, és örülni sem örültek nekem meg az angolomnak :) )

Viszont macerás szerződéseket fordítgatni, meg hát csak könnyebbek a hétköznapok is, ha van legalább egy alap némettudás.

Akad olyan munkakör is, ami betölthető angoltudással. Szakmákban (ha nem az a szakma lényege, hogy emberekkel beszélgess) elnézőek, meg nyilván az "aljamunkáknál" is.

2022. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

8-as


Az árstop miért prolitámogatás?

2022. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!