Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 nyugdíjas lakó önkényesen...

2 nyugdíjas lakó önkényesen bezárt 3-ból 2 bejárati ajtót a házon, és senkinek nincsen hozzájuk rajtuk kívül kulcs, ez így legális?

Figyelt kérdés

Eddig 3-ból 2 ajtó nyitva volt, 1 ajtón meg volt kaputelefon, erre 2 ajtót csak úgy bezártak, és csak nekik van hozzá kulcsuk.


A 2 közös képviselőt el sem lehet érni telefonon, és egyikük sem a házban él.


2023. jan. 2. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem, és valószínűleg a tűzvédelmi előírásoknak sem felel meg.
2023. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

"és egyikük sem a házban él."


Akkor hogy a jó isten ezüstös nyilába volt azokhoz az ajtókhoz kulcsuk???

2023. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem legális. Ha nem laknak ott, nem tök mindegy nekik, hogy nyitva van-e?

Szerintem jelentsétek valakinek, akinek tudjátok.

2023. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A baj inkább az, hogy nincs kulcsotok. Hogy vettétek meg a lakást így? Ha én becsukom a lépcsőház ajtaját kulcsra az pl. miért lenne törvénytelen?
2023. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselő nem lakik ott, neki nem is kell ott laknia, én úgy értettem.
2023. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden zárhoz lehet kulcsot készíteni.
2023. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem a közös képviselők zárták be a másik 2 bejárati ajtót, hanem 2 házban élő nyugdíjas.


Amikor megvettem a lakást, akkor még más bejárati ajtók voltak a házon, ráadásul az már 6 éve volt :D

2023. jan. 2. 19:15
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Hogy nincs hozzá kulcsod, ez a törvénytelen
2023. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Bejárati ajtó cserélésekor a közös képviselő feladata lett volna, hogy mindenki számára biztosítson kulcsot, vagy ha ez nem történt meg, akkor tőle kellett volna kulcsot kérnetek. Az, hogy nincs saját kulcsod, még nem jelenti azt, hogy akinek van, az ne zárhatná kulcsra.
2023. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Miért csak nekik van hozzá kulcsuk, minek kell a bejárati ajtókat kulcsra zárni? (Én ezt úgy értelmezem, hogy mondjuk olyan ajtókat, amik a lépcsőházba vezetnek kintről).

Szerintem ez semmiképpen sem lehetne így, mi van azokkal az emberekkel, akik mondjuk csak valamelyik lakóhoz jönnek, nem ott laknak, így nem is lehetne kulcsuk?

Én minden ilyen helyen kaputelefont látok egyébként. Az a legjobb megoldás szerintem.

2023. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!