Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 nyugdíjas lakó önkényesen...

2 nyugdíjas lakó önkényesen bezárt 3-ból 2 bejárati ajtót a házon, és senkinek nincsen hozzájuk rajtuk kívül kulcs, ez így legális?

Figyelt kérdés

Eddig 3-ból 2 ajtó nyitva volt, 1 ajtón meg volt kaputelefon, erre 2 ajtót csak úgy bezártak, és csak nekik van hozzá kulcsuk.


A 2 közös képviselőt el sem lehet érni telefonon, és egyikük sem a házban él.


2023. jan. 2. 19:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#10 "idegennek" semmi keresnivalója a lépcsőházban, függetlenül attól, hogy "valakihez jöttek"


Az a valaki szépen lemegy és beengedi őket, vagy kaputelefonon keresztül nyitja a mágneszárat

2023. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

#11, de ez baromság. Miért, hozzád nem szoktak vendégek jönni? Én még életembe nem jártam olyan háztömbben, ahol a bejárati ajtó simán csak be volt zárva. Mindenhol volt kaputelefon. Ez egy rosszul kitalált helyzet, de akkor sincs joguk becsukni. Vegyenek kaputelefont, szereljék be, aztán meg van oldva.

Én például angol különórákra járok, a tanárom egy társasházban lakik. Megadta nekünk a kódot, úgy nem kell mindig őt hívogatnunk minden alkalommal, amikor megérkeztünk órára. Még egy lakó sem nézett rám furán, pedig idegen vagyok ott.

2023. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy ezért fel lehet őket jelenteni.


Kulcsotok miért nincs?

2023. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

#13. Szoktak vendégek jönni, de senkit sem engedek be "csak úgy"


Főleg, ha egy "olyan" környéken laksz, akkor nem örülnél még annak sem, ha egyszer-egyszer nyitva találnád a lépcsőház bejjáratát.

2023. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xp ali ***** válasza:
27%
Jó okkal zárták be, mégha ilyet nem lehet csinálni, akkor is. Kérjetek hozzá kulcsot és majd zárjátok ti is. És/vagy építsétek ki a megfelelő rendszert, amiről nyilván határozatot kell hozni a lakóközösségnek.
2023. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a megoldás! Összehívtok egy közgyűlést, ahol az ajtók, zárjának cseréjéről határoztok. A lakatos aki ki cseréli a zárat az a be zárt ajtót is fel tudja törni. És mivel gondolom a két be zárt ajtó is a lépcsőház ajtajai, igy egy egyszeri közgyűlési határozat is elég a zár cseréjéről és a kulcsok másolásának ügyéről.
2023. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!