Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az idős néninek? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Parkvárosban lakok, a szomszédos utcában az egyik kertes házban lakik egy idős nő(nemtudom, hány éves, de nagyon öreg). Ma amikor jöttem haza a vásárlásból, hallottam, hogy segítségért kiabál. Odamentem, de ment befelé a házba, közben jajveszékelt. Hiába kiabáltam utána, nem figyelt rám. Megnyomtam a csengőt. Ezekszerint nem süket, mert erre elindult a kapu felé. Jajveszékelt, zagyvaságokat beszélt. Hiába próbáltam kérdezni, hogy jól van-e, minden rendben? Lökte ugyanúgy. Nem nyitott ajtót, mert nem volt kulcsa. Aztán elkezdett jajgatni, hogy engedjenek ki, engedjenek ki! Gondoltam átcsöngetek valamelyik szomszédjához. Megtudtam egy másik lakótól, hogy agyban le van épülve, és a fiával él, és mivel a fia napközben dolgozik, ezért olyankor egyedül van, és így viselkedik, nincs magánál. Viszont nagyon megsajnáltam, gondoltam segítenék valahogy, akár vásárolni neki, stb. Csak így idegenként hogyan közelítsek?
2023. febr. 14. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg segíteni akarsz (ami dicséretes) akkor szerintem a fiát kérdezd, hogy van-e valami amit tenni tudsz.
2023. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha demens, akkor inkább hagyd békén, lehet egy démont fog látni benned, aki az életére akar törni.
2023. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A demencia ennyire durva?
2023. febr. 14. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal durvább is lehet. A nagymamám egyszer a háza ablakából kezdett kiabálni, hogy segítsenek rajta, mert a férje bezárta. A férje, a nagyapám akkor már 20 éve halott volt...
2023. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiát valóban megkérdezheted, hogy miben tudsz segíteni, valamint esetleg a legközelebbi illetékes szociális intézménnyel, családsegítővel felvehetné a kapcsolatot, és ott szakszerű segítséget, javaslatot tudnának adni nekik.
2023. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén, mert ha demens, akkor jó esetben csak rád hívja a rendőröket, hogy

- megerőszakoltad

- megloptad

- le akar szúrni meg amit még adott pillantban épp kitalál - és akkor neked kell járni a tanúvallomást tenni, hogyha a rendőrök hivatalból eljárást indítanának (megtörtént eset, sajnos).


Rosszabbik esetben meg mondjuk beléd vágja a kapát, mert az a kényszerképzete, hogy bántalmaznád.

2023. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!