Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tízemeletesben lakom. Kérhetek...

Tízemeletesben lakom. Kérhetek kulcsot a gondoktól a tetőre?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez számít-e, de tulajdonos vagyok. Hobbi szinten fényképezek, és elég jó képeket tudnék csinálni a tetőről, különösen naplemente esetén. Szerintetek ilyen esetben megengedhető, hogy kulcsom legyen a tetőhöz?

2023. febr. 20. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem hinném.
2023. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen kérhetsz, de én sem hiszem, hogy kapni fogsz.
2023. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Zowie ***** válasza:
54%
Nem számít az se ha tulajdonos vagy, nem fognak felengedni a tetőre, mert egyrészt balesetveszélyes, másrészt meg beázhatnak a 10.-en lakók.
2023. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Kérni kérhetsz, de nem fogsz kapni. Balesetveszélyes, és ha bármi történne veled, akkor felelősségre vonhatják a közösképviselőt, gondolom nála van a kulcs.
2023. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha jó fej a gondnok, akkor felkísér és kinyitja az ajtót, de a kulcsot nem hiszem, hogy csak úgy odaadná. Akkor simán lemásoltathatod és bármikor feljárkálhatsz. Ha ismersz valakit a házban, aki jóban van a gondnokkal, akkor esetleg rajta keresztül megpróbálhatod.

Én voltam már fenn még nagyon régen 1-2 újpesti 10 emeletes ház tetején, mert ott nem zárták az ajtókat. A lépcsőházak közti útvonalak amúgy korláttal vannak szegélyezve, tehát a balesetveszély kizárva. (Hogy a 10. emelet lakói hogyan ázhatnak be a fotózástól, azt egyelőre nem tudom összerakni...) :)

2023. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Albérlő vagyok egy tízemeletesben, és kértem. A nyolcadikon lakom, ha a hetediken lakó kigyújtja a konyháját, akkor a tetőn keresztül még át tudok menekülni a szomszéd lépcsóházba. Ez nem szívesség kérdése, KELL, hogy adjon egyet, meg is mondtam neki, hogy ha nem ad, akkor holnap kicuccolok, és lepergeti nekem a kauciót, és semmilyen per nem szükséges, mert úgyis nekem ítélnék meg, mivel a testi épségem, meg az életem veszélyeztetné adott esetben, ha nem lenne kulcsom a tetőhöz. Így neked is KELL, hogy legyen kulcsod a tetőhöz. Első sorban a saját biztonságod érdekében. De ha ki akarsz menni fotózni, lelked rajta. Csak ne zuhanj le. A gondnoknak vagy tulajnak kutya kötelessége szerintem kulcsot adni a tetőhöz, ez egy biztonsági tényező, aztán te már arra használod, amire akarod.
2023. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
#6: Tűz esetén a gondnok (vagy aki helyettesíti) nyitja ki szükség esetén a tetőkijáratot (mivel ha lefelé nem lehet menekülni, az a többi lakót is érinti). Volt már olyan, hogy elromlott a lift és az öreg néni nem tudott fellépcsőzni a 9. emeletre. Ilyenkor a gondnok a szomszéd lépcsőház liftjén vitte fel és átkísérte a tetőn keresztül a saját lépcsőházába, de kulcsot nem adhatott neki.
2023. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Bárki kérhet bármit.
2023. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok, ezt a lepontozást. 4 es vagyok. Szerintem, meg hiszem válaszok a jók? Grat. Le pontozhattok, de nem ad, tapasztalat. A tetőn járkálás egy 10 emeletesben nem úgy működik, mint egy családi ház tetőjén...
2023. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Én mindenkit felpontoztam, másokat is kérek, hogy ne pontozzatok le semmilyen választ. Erre a kérdésre nincs rossz válasz.
2023. febr. 20. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!