Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tízemeletesben lakom. Kérhetek...

Tízemeletesben lakom. Kérhetek kulcsot a gondoktól a tetőre?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez számít-e, de tulajdonos vagyok. Hobbi szinten fényképezek, és elég jó képeket tudnék csinálni a tetőről, különösen naplemente esetén. Szerintetek ilyen esetben megengedhető, hogy kulcsom legyen a tetőhöz?

2023. febr. 20. 18:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Hajnal három van. A gondnok a saját lakásában alszik. Ha most gyújtja fel valamelyik betütükézett lakó a konyháját, akkor mi van?

Plusz napközben, ha az ötödik emelet lángol, akkor a gondnok a földszintről majd biztosan kockáztatja az életét egy csapat vadidegenért, átfut a lángokon, és kinyitja nekünk a tetőt, vagy felmegy a szomszéd lépcsőházban, és mi tuti nem fulladunk meg, mire a szomszédból kienged minket.

Nálunk minden tulajdonosnak van kulcsa, és nekem is van, mert nem bízom abban, hogy majd valaki kienged, ha baj lesz.

2023. febr. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Zowie ***** válasza:
Úgy lehet beázni, hogy nálunk pl a tetőn kátránypapír van (erre nem ajánlatos rálépni), betonkockákon lehet közlekedni. Amikor még boldog boldogtalan fenn mászkált a tetőn széttaposták a kátránypapírt ezért a 10.-en lévő lakások áztak.
2023. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy mozgásérzékelő riasztó van telepítve a 10. emelet utáni lépcsőfordulóban, ha valaki megpróbál felmenni a tetőre, akkor az bekapcsol, ettől a legtöbben megriadnak és visszaszaladnak.

Illetve laktam olyan panelban, ahol a menekülési útvonal, kb. 2 méter szélességben egy flexifallal el volt kerítve, így csak egyenesen mehettél át a szomszéd lépcsőházba, vagy egyel feljebb, a szellőzők tetejére. Ahhoz, hogy a palán mászkálj, össze kellett volna törni a plexit, ami nem egy egyszerű feladat, meg gondolom, a kérdezőnek sem célja. Mondjuk, nálunk ezt akkoriban az öngyilkosságok megelőzésére telepítették, aztán szart se ért, aki akart, az kiugrott valamelyik lakás, vagy lépcsőforduló ablakából.

2023. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérhetsz, csak nem fogsz kapni!

Nem fogja rizikózni, hogy köz- vagy önveszélyes tevékenységet találsz csinálni a tetőn.

Nem fogja megkockáztatni, hogy segítsen egy esetleges öngyilkosságot.

Nem fogja kockáztatni, hogy bármilyen elgondolásból elkezdjen bárki is valami olyan dolgot művelni, amellyel kárt okoz a tető szigetelésében vagy villámvédelmében.

Ha meg tudod arról győzni, hogy a tetőt ki tudjátok úgy alakítani, hogy közhasznú és balesetmentes pihenőhellyé változzon, van esélyed!

-Törvényszerű, hogy amennyiben neked jogosultságod lesz oda fel járkálni, akkor más is elő fog állni az ilyen igényével - és nem alaptalanul teszi ezt meg!

Egyéb esetben pedig az a legjobb, ha nem is próbálkozol!

2023. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Barátom albérletében egyáltalán nincs is lezárva. Az megy ki, aki akar, de a többség nem akar. Mi egyszer mentünk ki tűzijátékot nézni meg fröccsözni, chill volt. Nem ez a kátrányszerű szigetelés van a tetőn, hanem rendes beton.
2023. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 emeletesben lakom, nálunk minden lakónak van saját kulcsa a tetőre, tűz esetén a menekülés miatt. 200 lakásos panelház. Konkrétan a földszinti bejárati kapu kulcsa nyitja a tetőre nyíló ajtót is. Senki nem járkál ki a tetőre. Szerintem az összes lakó volt már fent életében legalább egyszer, körülnézett, aztán el is múlt az újdonság varázsa, "hú de jó ilyet is láttunk", aztán többet nem megy fel az ember, mert rájön, hogy nincs benne semmi különleges. Soha nem járkál fel senki.

Ja, de: Augusztus 20-án a tűzijátékot szokták onnan nézni néhányan, olyankor felmegy kb. 5-6 család, már én is voltam fenn egyszer, de egyébként ezen kívül nem jellemző hogy kimászkálnak a tetőre. Pedig nálunk bárki bármikor megtehetné. De nem izgatja az embereket.

2023. febr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!