Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért zavarja az ott lakókat...

Miért zavarja az ott lakókat hogy felújítom a panel lakásom?

Figyelt kérdés
reggel 9től délután 5ig csinálom hétköznap. Fúrok, vések, kalapálok is. Már az első nap jöttek a lépcsőházból hogy hagyjam azonnal abba, mert hangos. Közös képviselőt is hivogatják emiatt. Ráadásul meg is fenyegettek engem. Nemtudom mik a paneltelepi íratlan törvények, mi ilyenkor a szokás. Előtte egy dohányos-kutyás-alkoholista lakott ott, muszáj a vasbetonig felújítani mindent.
2023. márc. 1. 08:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Mindenkit zavar a felújítás, lássuk be, nem kellemes hallgatni. De mivel lehetetlen hang nélkül csinálni, sajnos el kell viselni. Ha a közös helyiségekben nem hagysz koszt, senkinek nem lehet oka panaszra, főleg, hogy tök szabályosan, munkaidőben csinálsz mindent, nem este, nem hétvégén.

Annyit meg szokták még esetleg tenni, hogy felújítás előtt kitesznek egy papírt, hogy ettől kb eddig felújítás lesz, elnézést a kellemetlenséget.

2023. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%

Éjszakások, kisgyerekesek, idős vagy beteg emberek pihenni szeretnének.

Illett volna bedobni egy cetlit mindenkinek alul felül és két oldalról, ha vannak, hogy bocsi, de felújítok x ideig, elnézést kérsz az okozott kellemetlenségért, meg odabiggyeszteni, hogy rajtad kívülálló okok miatt de esetleg csúszhatnak az időpontok, azért is bocs.

Akkor nem az van, hogy na meddig kopácsol még, hanem tudnak mihez igazodni ők is.

2023. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Ezt először így olvastam:

"Miért zavarja az ott lakókat hogy felgyújtom a panel lakásom"

😂🤣

2023. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan újítsd fel a lakásodat a szabályok betartásával. Ne foglalkozz a szomszédokkal, nem tudnak mit tenni. Nyilván azért zavarja őket, mert hangos. És a vasbeton viszi a hangot, emeletekkel feljebb vagy lejjebb is úgy szól a kalapács vagy az ütvefúró hangja mintha közvetlenül a szomszéd lakásból jönne a hang. Ráadásul az egyik lakásban befejeződik a felújítás és egy kis idő elteltével kezdődik egy másikban, ez idegileg megterhelő lehet a szomszédságnak.
2023. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
2es akkor én is verjem rá az ajtót mindenkire akinek éjszaka üvölt a gyereke? :-D Vagy mondjuk az éjszakásra aki más napirendben dolgozik és akkor akar takarítani mikor én pihennék? Akit ez zavar költözzön tanyára, a panel élet ezzel jár.
2023. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy az ő lakásukat csendben újították-e fel.
2023. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Kiírtam az elején névvel és lakásszámmal elnézést kérve a kellemetlenségekért. Bár ettől nem lesz halkabb a dolog. A folyosót mindig összetakarítom ha valami kosz kerül oda. Házirendet meg alapból nem sértem meg sehogy sem. Van aki már vissza sem köszön. Én komolyan nem értem...
2023. márc. 1. 09:20
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, csináld a dolgodat minél gyorsabban, abban az időszakban amikor nem követsz el csendháborítást (szabályok betartásával).

Az fizikai képtelenség hogy BÁRKI hang nélkül újítson fel egy lakást!

Ma te újítasz fel, holnap az egyik szomszéd, aztán a másik. Senki sem tudja zaj nélkül végrehajtani.

Mindenkinek joga van felújítani a lakását!

Kérdezd meg a szomszédokat hogy hogy gondolják, majd soha senki nem újítja fel a lakását? Mindenki él a lelakott, elavult lakásában, ahol majd kidőlnek az ajtók, ablakok, csőtörés lesz és beáznak az alsó lakók stb??? Vagy hogy gondolják a szomszédok? Ha pl. egy tönkrement villanyvezeték miatt kigyullad a lakás akkor már sipákolnak ők is?

Ezeket meg kell tőlük kérdezni, és akkor talán majd eljut a tudatukig hogy nekik is érdekük olyan szomszéd mellett lakni akinek nem életveszélyes állapotú a lakása.

2023. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A miértet tudod, zavaró.

Az, hogy miért suttyók... Már inkább őket minősíti. Amikor én felújítottam, mindenki normális volt. Egy tisztaságmániás nyuggerrel volt csak gond, de azt meg gyorsan sikerült helyrerakni.

2023. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekes anya vagyok, több felújítás is volt a lépcsőházban, mióta gyerekeim vannak, de az ilyeneket végig se hallgatnám. Ok, hívjon rendőrt, ha akar, de ne rabolja más idejét a hülyeségeivel. Kilenctől ötig teljesen elfogadható idő, ráadásul írtál is előtte, és gondolom, nem egész évben fog tartani.
2023. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!