Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért zavarja az ott lakókat...

Miért zavarja az ott lakókat hogy felújítom a panel lakásom?

Figyelt kérdés
reggel 9től délután 5ig csinálom hétköznap. Fúrok, vések, kalapálok is. Már az első nap jöttek a lépcsőházból hogy hagyjam azonnal abba, mert hangos. Közös képviselőt is hivogatják emiatt. Ráadásul meg is fenyegettek engem. Nemtudom mik a paneltelepi íratlan törvények, mi ilyenkor a szokás. Előtte egy dohányos-kutyás-alkoholista lakott ott, muszáj a vasbetonig felújítani mindent.
2023. márc. 1. 08:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
3%

Önmagában nem azzal van a probléma, hogy igényes környezetet szeretne valaki kialakítani magának, - felújít, átalakít.

A problémás rész az szokott lenni, amikor se eleje, se vége a kelletlen csörömpölésnek.

Én is panel lakásban lakom és viszonylag kellemes környezetet sikerült kialakítanom élettérnek, de mindig is tudatosan törekedtem arra, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozzam a ház lakóinak, - három napnál többet semmilyen felújítási művelettel nem töltöttünk el.


Olyan szempontok mentén próbálok élni, mely szerint

1. Én sem szeretem, ha túlzottan hosszú ideig kell mások csörömpölését hallgatnom.

2. "Élni és élni hagyni!"

3. Ha elkerülhetetlen a csörömpölés, akkor megpróbálom megtervezni előre, hogy a lehető legkevesebb időt vegye igénybe!

4. Tájékoztatom a ház lakóit előre a várható zajártalomról és bár nem tartozik az ember bocsánatkéréssel csak azért, mert próbál tenni valamit is magáért munkaidőben, elnézését is szoktam kérni a lakóknak, - abból az indíttatásból, hogy éreztessem velük, nem passióból teszem, amit teszek és békességben szeretnék élni velük!


Nekem is van egy szomszédom, akire kiakadtam anno, mert az ő esetében sem az volt a bajom, hogy akar valamit kezdeni magával, hanem az, hogy egy toronyházat, alapoktól fel lehetett volna húzni túlzások nélkül annyi idő alatt, amennyi ideje szenvedett odaát, - ha két centiméterenként verte volna tele a falat szegecsekkel, akkor is hamarabb végzett volna, mint azzal, amit odaát művelt! Közel egy éven keresztül olyan zajt csapott, amit egy hengermű is csak teljes kapacitás esetén produkál - és a lakóház - lássuk be, - nem műhely!


Amikor fürdőszoba felújítást végeztünk, számomra nem derogált - 50+ -osan sem - felsöpörni és normálisan felmosni az egész lépcsőházat a munkálatok után, - ami úgyszintén nem jellemző az önfeledt csörömpölőkre!

Nem képzelem magam "nemzeti hősnek" ettől, de lehet így is viszonyulni!

2023. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 9 és délután 5 hétköznapokon beleesik egy átlagos munkaidőbe, így alig vannak olyankor otthon. Mondjuk zavarhatja a nyugdíjasokat, az éjszakai műszakban dolgozókat, gyerekekkel otthon ülőket, de gondolom ők is meg tudják érteni, hogy felújítasz. Örüljenek neki, hogy hétvégén csönd van. Van, aki képes nekiállni kalapálni vasárnap este tízkor is.
2023. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Aki megkeres azzal, hogy zavarja, azt kérdezd meg, hogy mit ajánl, hogy old meg a felújítást! Hátha tud valami jó megoldást. De nem olyat, hogy éjjel csináld, mert akkor ő dolgozik, vagy május 8-15-ig, mert addig ő nem lesz otthon, hanem ami az egész lakóközösségnek jó.
2023. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
2 hete tart de fél évig fog tartani! nyilván a hangosabb része a sok vésés volt, annak vége van.
2023. márc. 1. 16:55
 15/30 A kérdező kommentje:

"vagy május 8-15-ig, mert addig ő nem lesz otthon"


Visszakérdeztem hogy akkor mit tudnék csinálni, mire az egyik lakó azt válaszolta hogy újítsam fel július utolsó hetén, mert akkor megy a gyógyfürdőbe egy hétre Sárvárra.

2023. márc. 1. 16:57
 16/30 anonim ***** válasza:
52%
Fel evig 5x8 oraba? 😀 Jo lassu vagy. Sztem addigra meglincselnek. En 2 polcot furtam csak fel, de az alatt is 2en jottek hisztizni 😅 Mondjuk engem nem erdekelnek
2023. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%
Ajaj, én csak hétvégente vagyok otthon és teljes villanyvezetékcsere, cserépkályhabontás és vakolatcsere kesz… amit egyedül csinálok és még sose csináltam… mondjuk, szarok az összes szomszédra, hogy mi a véleménye, mert olyan hangosak alapból, hogy senkinek fel nem tűnik, ha éjjel megy a mosógépem,
2023. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
82%

Mert faxxfejek.

Egyszer az életben nálunk volt, hogy este fél 11-ig vágták a csempét. Mégsem pattogott egy szomszéd sem.

2023. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

Ha nálunk lenne, engem azért zavarna, mert 3 éve költöztem panelba, de valaki mindig éppen felújít.

Valamikor a 6.-on, valamikor a 10.-en, valamikor a 2.-on, valahol szinte mindig van valami, néha van csak 1-2 hét mikor nyugi van.

Ennyi munkából már egy teljes 10 emeletest lehetett volna építeni...

2023. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a panel az ilyen. Nyilván meg kell csinálni és nem lehet halkan, és persze h rohadt idegesítő, de eszembe nem jutna menni és óbégatni, hogy hagyd abba, ha a házirend szerinti időben csinálod, max magamban mérgelődnék. Én eddig csak akkor mentem szólni, amikor pl este 7 után álltak neki ütve fúrni (házirendben is este 6 van) vagy nálunk még van egy olyan is, hogy csendes pihenő, ami annyit jelent, hogy 12 és 14 között nem lehet zajongani. Na néhányan szartak rá magasról.

Ami pl nálunk megy az egyszerűen agyrém. 2,5 éve élünk itt, szerintem 3 olyan egybefüggő hét nem volt, hogy ne újítottak, fúrtak, véstek, kalapáltak, csiszoltak volna valahol. Én nagyrészt HO-ban dolgozom, persze h egy idő után már a f@sz is ki van, hogy nem tudok a munkámra koncentrálni, nem tudok telefonálni, semmit, mert a saját gondolatomat nem hallom. Ráadásul van, aki indokolatlanul elhúzza hosszú-hosszú hónapokig, évekig!! Felettünk lévő lakást kerek 2 évig újították! 2 év. Fel nem foghatom mit lehetett egy 55 nm-es lakáson ennyi ideig újítani. Jó, nem egyhuzamban folyamatosan, volt hogy 1-2 hónapig csend volt, aztán megint jöttek a semmiből. Kiírva kb soha nem volt, nem tudta az ember mivel kalkuláljon, aznap reggel mikor felkelt az ütve fúróra, na akkor megtudta, hogy ma is ezt kell hallgatni.

Na szóval ez minden szempontból szar, mert egyrészt felújítani egyszer kb mindenhol muszáj lesz és mindenkinek joga van hozzá, csak amikor egymás után áll neki mindenki újítgatni és a többi lakó meg hónapok, évek óta ezt hallgatja, akkor ők is jogosan kérdezik meg, hogy talán nekik nincs joguk a nyugodt élethez, ahhoz h el tudják végezni mondjuk a munkáját, hisz HO-ban dolgoznak stb stb? Hát ez van.

2023. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!