Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékiek! Ha lenne rá lehetősé...

Vidékiek! Ha lenne rá lehetőségetek, elköltöznétek Budapestre?

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 15:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem.lehet több lenne ott a fizum, de fizethetném az albit. Semmi se maradna. Nem lennék előrébb, mert itt vidéken saját házam van.

Nem szeretem a tömeget. Idegbetegek az autósok Pesten.

Büdös van mindenhol, az épületek telibe vannak hugyozva.

2023. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Akik Budapestet szídják nem ismerik Budapestet. Itt születtem és nőttem fel, itt dolgozom, pár évig éltem külföldön is.


Budapest egy heterogén város, nagyon jó környékekkel is. Az pedig, hogy itt minden van és mindig van egy hatalmas előny. Vidéken az ún. "nyugi" csak ideig-óráig jó, de ha semmi sem történik az az ingerszegénység egy idő után pont a leépülést fogja jelenteni az ott lakóknak.


Budapest > vidék


36F Incel

2023. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Budapesten (szinte) minden elérhető, ez igaz, és hogy vannak jó környékek, az is.

Viszont "a vidék" sem egy homogén massza.

Vannak Budapestnél sokkal kompaktabb nagyvárosok is, ahol az a (szinte) minden sokkal kényelmesebben elérhető, vagy akár olyan, kisvárosias-falusias környékek, ahol szintén minden elérhető, akár kerékpárral, akár, ha van egy jó autód, azzal.

A szűk keresztmetszet szerintem már leginkább a munka. A közlekedés fejlődésével és a HO terjedésevel ez is átértékelődik.

Tömeges, betanított munka persze mindig a nagyobb városokban és környékükön lesz.

De pl. a mesterembernek sem muszáj budapesti lakóhely ahhoz, hogy heti 1-2 alkalommal megcsináljon ott egy munkát.

Ugyanúgy megvan az esély a szellemi és egyéb leépülésre Budapesten, mint azon kívül.

2023. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt, hogy sohasem tervezek visszaköltözni vidékre. Soha. Még agglomerációba sem.
2023. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kétlaki életet élnék. Vonz a pörgős nagyváros de néha szükségem lenne a vidéki nyugalomra is.

Ha a fővárosba költöznék akkor csak a belváros jöhetne szóba.

2023. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%
Semmikèpp.
2023. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Cameroon ***** válasza:
45%
Én semmiképp. A közlekedés és a bűnözés miatt sem.
2023. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 pcpsx ***** válasza:
50%
Nincs az a pénz,hogy felköltözzek Pestre..sem vagyon..sem semmi más...
2023. márc. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Sose mennék vissza abba a zajos koszfészekbe.

Fősuli alatt 2 évig ott laktam, ki nem állhattam. Azóta évente kb. 1x mentem fel, ha nagyon muszáj, mert pl. onnan utaztunk külföldre. Egyáltalán nem hiányzik.

Ennek ellenére rosszul vagyok a pár ezres kisvárosomtól is, szóval vagy Győr vagy külföld lesz a dologból.

2023. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Amikor a budai luxusnegyedekben sétálunk, mindig megállapítjuk, hogy itt aztán soha nem laknánk, ha kertes házat szeretnék, akkor csakis vidéken egy egészen kis faluban, annak van romantikája, de ezek a luxusvillák, semmi magánszféra a kertekben, nincs is olyan része ezeknek a kerteknek, ahová egy könyvvel ki lehetne ülni vagy egy nyugágyat kitenni és napozni.
2023. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!