Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakàsban vagy tömbhàzban...

Panel lakàsban vagy tömbhàzban hogyan tudsz szellőztetni?

Figyelt kérdés

Én kertes hàzban lakok itt bàrmikor tudok,mert mindig friss a levegő.

De elképzelni nem tudom,hogy ahol egymàs hegyén hàtàn élnek az emberek így mindenkinek 1 méterre van az ablaka a màsikétól úgy hogyan szellőztetnek.

Ha az egyik főz a màsik épp felette szellőztetne és akkor bemegy a kajaszag vagy a màsik dohànyzik az erkélyén és a mellette lévő meg pont szellőztet.


Hogyan oldjàtok meg ?


2023. márc. 12. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Mikor ott laktam, akkor úgy, hogy kinyitottam, ha cigiszag volt, akkor becsuktam. Nem nonstop volt az, hanem pár óránként pár percre
2023. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Kinyitom az ablakot és vagy az ajtót. Szinte sosins cigiszag vagy kajaszag kint. Ha mégis, elhalasztom.
2023. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Vidéken meg égetik a gazt, fűtési szezonban a bármi égehtőt amitől az udvaron meg lehet fulladni, olyan szag van. Ha a szomszédnak van csirkéje, disznója lehet azt is szagolni.

Mi a ház tetején lakunk, amikor kedvem tartja kinyitom az ablakot és bejön a friss levegő. Soha nincs büdös.

2023. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Panel körül nagy a huzat, örvénylés, nincs olyan, mint kertes részen, hogy áll a levegő.
2023. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Erősen hely és lakóközösség függő, meg függ a lakás kialakításától is.


Laktam jó elrendezésű panelban, ott ritkán volt cigiszag, szinte sosem. A konyhák pedig más irányba nyíltak mint a szobák így a kajaszag sem igazán jött be.


Mostani panel ilyen szempontból halál. A konyha a bejárat előtti félig nyitott előtérre nyílik. Sokan itt bagóznak kint, a kajaszag is nagyon be szokott ülni. Plusz tényleg az van, hogy az alattam élőktől rohadt büdös szemét és cigiszag elegye árad fel, hogy sokszor lehetetlen a szellőztetés.


Ilyenkor hidegebb időben még szó-szó. De nyáron legszívesebben haza sem jövök, mert mindig büdös van.

2023. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Most már csak nehezen. Meg is feledkeztem már a tavalyi kellemetlenségről, amik most a jó idő megérkeztével egyből újrakezdődtek.

A ház fele bagózik, alattam, oldalt, mindenhol. Viszont az igazán durva csapás tavaly jött, beköltöztek a láncdohányos öregék, akik éjjel nappal otthon vannak és túlzás nélkül állíthatom hogy 20-30 percenként rágyújtanak alattam! Sokszor még éjszaka is, szóval ezelől már nincs menekvés, max amikor épp nincsenek otthon. Az örökké bűzlő, sose ürített és kinthagyott hamutál már csak a ráadás...

Szóval a kérdésre a válasz, csak nagy körültekintésekkel, és rövid időkre. Pedig korábban azért a jó időben órákra nyitva tudtam hagyni az ablakokat, néha bekúszott némi dohányfüst de sose volt ennyire tömény és rendszeres, mint amit ez az egyetlen lakás kitermel. Nem tudom mit szívnak, de botrányos.

Normális megoldás persze erre nincsen, a dohányosoknak jogai vannak. És nekünk nemdohányzóknak pedig szintén jogunkban áll mások egészségkárosító bűzét szívni, az egész lakást bebüdösítve.

Azt hiszem a következő lakhelyem inkább sorház vagy ikerház lesz.

2023. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

#6 Részvétem.


Nekem nyáron volt az, hogy kinyitottam az ablakot és ilyen igazi "vastagon" jött be valami k_rva büdös a lakásba.


Rohadó hulladék, fürdetlen testszag és dohányszag masszív elegye. Szó szerint folyamatosan. Próbáltam venni illatosítókat, amik elnyomják a szagot. Volt, hogy hazaérve konkrétan az öklendezés kapott el olyan rohadt büdös volt.


Szerencsére így télire megoldódik nagyjából a büdösség problémája. De már most attól rettegek, mi lesz itt nyáron.

2023. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mélyen együtt érzek a 6-ossal. Szó szerint ugyanez volt nálunk is a helyzet pár évvel ezelőtt. Az öreg meg a fia és a menye olyan erős láncdohányosok voltak, hogy gyakorlatilag non-stop 0-24-ben kijárkáltak az erkélyre rágyújtani. Szünet nélkül. Még éjjel is, negyedóránként, felváltva. És nem ilyen normális füstszűrős cigit szívtak, hanem maguknak sodorták a legrosszabb minőségű vágott dohányból, mezítlábasat. Többször is volt olyan nap, amikor 3 (!!!) perc volt a leghosszabb idő, hogy nem szivárgott be hozzánk a cigiszag és nem árasztotta el az egész szobát (csukott, de régi típusú ablakok mellett). Ha egyik nap már 10-12 percig nem volt füst nálunk az egész lakásban, akkor már örültünk. Reggeltől estig állandóan úsztunk a bagószagban. Olyan szinten stresszesek lettünk emiatt kb. fél év - egy év után, hogy a költözést fontolgattuk a dohányosok miatt. Vagy ők, vagy mi, de valakinek mennie kell. Teljesen használhatatlan volt a lakásunk miattuk. Se mosni-teregetni nem lehetett bent anélkül, hogy a ruhákból ne áradt volna a dohányszag, se aludni nem tudtunk éjjel a folyamatos füsttől, se tévézni, se semmi. Aztán egyik napról a másikra elköltöztek kb. másfél év után. Bérlők voltak, valami miatt költözniük kellett. Hála a jó istennek! Majdnem sírtunk örömünkben, hatalmas teher szakadt le a nyakunkról. Azóta rendben van minden.

Van még több dohányos szomszédunk is, de ők napi párszor kimennek, rágyújtanak az erkélyen, pár perc alatt elszívják, azt ki lehet bírni. Addig nem nyitogatunk. Meg a füstszűrős cigijük sokkal enyhébb, mint az a sodort száraz tevesz.r, amit az öreg szívott. De az öreg az nagyon durva volt. Mint a gyárkémény... Szinte egyetlen perc szünet nélkül. Borzalmas volt. Rettenetes helyzet, teljesen tehetetlen az ember. A beszélgetés semmit nem segít, leszokni nem fog miattad, meg másféle cigit szívni vagy ritkábban rágyújtani sem, másrészt azt csinál a saját lakásában, amit akar. Te meg köteles vagy tűrni. Vagy költözöl. Más miatt. Egy csomó extra kiadásod lesz, mert totál szétcseszi az életedet. Irtó hülye helyzet.

Kitartást kívánok nektek, mélyen(!) átérzem a helyzeteteket. Remélem mielőbb elköltöznek mellőletek/alólatok!

2023. márc. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a konyhaablakom előtti folyosó részre jártak ki felváltva. Azok szívtak olyan büdös dohányt, hogy elszívás után fél óráig kellett szellőztessek.


Még nem voltak nyílászáróim cserélve. Reggel arra keltem, hogy dől be a füst. Zuhanyzás közben éreztem megint dől be a füst. Este 15 percenként, hajnal 2-ig dohányoztak.


Nekem a kedvencem az "érvelések".


2. emeleten lakom, szóval nem magasan. Kértem őket, hogy esetleg menjenek le az udvarra. Ez más panelnél láncdohányosnál működött. Jött a felháborodás, hogy hát nehogy már nekik kelljen lemenni minden egyes cigi miatt. Én meg vissza kérdeztem, hogy és az rendben van, hogy nekem kell rohanni ablakot zárni, meg utána fél órákat szellőztetni? Nem volt válasz.


Másik kedvenc érvelésem a "lakásban mégse lehet". Itt is vissza kérdeztem, hogy lakásban nem lehet, de az én lakásomat azt leszarod? Erre se jött válasz csak vállvonogatás.


Közös képviselővel beszéltem, az arra hivatkozott, hogy "hát máshol nem lehet" meg hogy az ő férje is oda jár ki dohányozni, hát hova máshova járjon, JOGA VAN ott dohányozni. Én vissza kérdeztem, hogy csókolom, és nekem is jogom van a tiszta levegőhöz, nem? Hebegés habogás volt csak.


A vége az lett, hogy elküldtem a k_urva anyjába a közös képviselőt. A szomszédaimmal meg elkezdtem minden egyes alkalommal üvölteni, igazi utolsó proli módjára mert ezek csak abból értenek. Ha ott hagyták a csikket, akkor bekopogtam és odaadtam, hogy borítsák ki. Ha nem voltak otthon simán csak oda borítottam az ajtójuk elé.


Veszteni valóm nem volt, mert vagy megőrülök és elköltözöm, vagy ez.


Nagyjából bevált, azóta hozzám sem szólnak, de nem is nagyon látom őket. Néha egy-egy sunyi cigit azért elszívnak ott, de kénytelenek máshol megoldani, ha nem akarnak egész estés, kellemetlen üvöltést hallgatni.

2023. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok, köszönöm az együttérzést!

Egyébként én is erre gondoltam már korábban amit itt többen megerősítetek, hogy ez nem rendes dohány és nem rendes papír, hanem valami kormoló kátrányos mocsok cigipapír, meg házi vagy csempészett legalja kapadohány lesz! Egyszerűen felismerem amikor ő szívja, mert valami iszonyat büdös és nemnormálisan tömény, szabályosan volt amikor fulladtam, köhögtem tőle holott régebben én is dohányoztam! Ráadásul a sima cigi ami szintén bőven van a házban, az nem okoz ilyet, teljesen más a töménysége. És a legdurvább hogy tényleg nem tudom mit szív, de az a fajta hogyha nem csukom be azonnal 5-10 mp alatt az ablakot(!), akkor bentreked félórára órára ez a fullasztó kormos mocsok, hiába az elszívóm és bármilyen illatosító.

Sajnos tulajdonosok, tehát jódarabig tényleg maradni fog ez a kompromisszumos, nagyon odafigyelős és gyors szellőztetés. Szerencsére klímám az van, de pl a korábbi finom virágillatos, hűvös esti levegő az nagyon fog hiányozni...

2023. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!