Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakàsban vagy tömbhàzban...

Panel lakàsban vagy tömbhàzban hogyan tudsz szellőztetni?

Figyelt kérdés

Én kertes hàzban lakok itt bàrmikor tudok,mert mindig friss a levegő.

De elképzelni nem tudom,hogy ahol egymàs hegyén hàtàn élnek az emberek így mindenkinek 1 méterre van az ablaka a màsikétól úgy hogyan szellőztetnek.

Ha az egyik főz a màsik épp felette szellőztetne és akkor bemegy a kajaszag vagy a màsik dohànyzik az erkélyén és a mellette lévő meg pont szellőztet.


Hogyan oldjàtok meg ?


2023. márc. 12. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Akik a társasházban való dohányzástól szenvednek, ezt olvassátok át: [link]
2023. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ezek az érvelések tényleg nagyon bosszantóak!

"Nehogy már én rohangáljak le a ház elé negyed óránként." (TÉGED zavar a füst, nem engem -gondolják magukban.)

"Na nehogy már a saját lakásomban füstöljek be!" (Inkább befüstölöm a tiédet, az nem nekem "fáj", hanem neked.)

"Jogom van a saját erkélyemen azt csinálni, amit akarok." (Igen, jogod van. Meg jogod van taplónak lenni is, mert tudod, hogy ezáltal mások életét keseríted meg, de lazán letojod.)

Szóval ja... Marhára nem egyszerű a dohányosokkal. Mondom ezt én is ex-dohányosként. (Ezért extra megértőként és toleránsként.)

Magyarországon a dohányzásnak is, mint nagyon sok másnak (pl. kutyatartás, közlekedés, társasági viselkedés, szemetelés, tömegközlekedés stb.) nincs meg a kultúrája. Lehetne dohányozni kulturáltan, elegánsan is, senkit nem zavarna, de nekünk valahogy ez se megy. Lásd mindenfelé eldobált csikkek az utcán, a megállókban, utolsó kifújt slukk a buszon, villamoson, nagy tömeg kellős közepén pöfékelés pl. koncerten, tűzijátékon, megállókban, gyerekek mellett dohányzás a játszótéren, szomszéd lakásban élők kifüstölése stb.


Egyébként lehet, hogy egyes dohányosokkal szemben megoldás lehet az erőteljesebb fellépés, mint amilyen példákat írsz, de nem biztos, hogy mindenkinél beválik. Olaj is lehet a tűzre. Sajnos vannak olyan emberek, akik ezek után már csakazértis... Még erősebben, még jobban, bosszúból, nehogy már jól érezd magad egy percre is, mert be mertél szólni. Meg hát nem mindenki ilyen konfrontatív alkat, van aki nem akarja a végletekig elmérgesíteni a helyzetet a szomszédokkal, pláne nem tartósan, hosszú időre. Úgy élni sem jobb hosszútávon. Inkább "nyel" akkor az ember, ameddig csak bírja idegekkel. Nincs igazán jó megoldás, ha nem kompromisszumképesek egymással a felek. És nagyon sokszor nem azok.


#10-es,

Amit most leírtál, az ismét szóról-szóra megegyezik a mi tapasztalatainkkal. (Úgy, mint a 6-os válaszod is.) Mintha a saját szavaimat, gondolataimat olvasnám vissza. Dettó ugyanez volt nálunk is.

Az is kellemes még, amikor egész nyáron forróság van, hetekig 40 fok feletti kánikula van, aztán jön egy kis hidegfront, mindenki tárja-nyitja kifelé az ablakokat, szellőzteti át a lakását, hűti vissza az átforrósodott falakat, csak te nem tudsz nyitogatni estefelé a dohányos szomszéd miatt és csak nálad zúg és csöpög a klíma továbbra is rendületlenül, míg mindenki más élvezi a természetes, friss nyári esti szellőt. Te meg ülsz a szobában a hülye klíma mellett és fizeted a villanyszámlát, mert nem tudod leállítani a szomszéd miatt, mint mindenki más. Ez volt nálunk is. Lehangoló és elkeserítő helyzet.

Hát, remélem mielőbb megoldódik a problémátok!!! Bárhogyan is, csak megoldódjon. Vagy költözés (bármely részről) vagy kerüljenek idősek otthonába és éljenek ott még jó hosszú boldog életet, vagy legyenek képtelenek valahogy rágyújtani önerőből vagy dráguljanak a dohánytermék a megfizethetetlenségig vagy legyen bárhogyan is, csak legyen mielőbb vége ennek. Egyébként, ha idősek, akkor lehet abban reménykedni, hogy már nem sokáig lesznek a szomszédaitok, belátható időn belül talán megoldódik a probléma. Nem kívánom a halálát senkinek sem, Isten ments, de lehet, hogy változni fog az egészségi állapotuk (mozgásképesség, tüdő állapota stb.) és már képtelenek lesznek rágyújtani vagy ilyesmi. Addig is kitartást! Ha megszabadultok a füsttől, sokkal jobb, minőségibb életet fogtok tudni élni. Valóban nagy fellélegzés lesz szó szerint is és mindenféle értelemben. Kitartást!

(8-as voltam.)

2023. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 Ismerős. Nálam is amikor "sima" cigivel voltak kint, az nem volt annyira büdös, alapból inkább valami illata volt, és hamar el is illant.


Ellenben ez a kátrányos, ótvar retek nem tudom milyen dohány. Még az is fuldokolva köhögött tőle, aki szívta. Ami megint egy külön audiovizuális élmény, hogy egész nap valaki krákogó köhögését hallgatod. Már amikor nem te köhögsz attól a szartól.


Én is volt, hogy este arra keltem, hogy fulladok meg a köhögéstől. És tényleg az volt, hogy amikor már a szobában észrevettem, már régen bent volt a lakásban a füst és minimum 20-30 perc kellett ahhoz, hogy eltűnjön rendesen a szag.


Amit észrevettem még, hogy az ablak rései körül ilyen vastagon megült valami kátrányos lerakódott koromszerű mocsok.

2023. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#12 Igen sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem jó dolog az agresszió és visszájára is elsülhet. Nekem szerencsére jól jött ki, mert tényleg úgy voltam, hogy vagy költözés, vagy keményen beléjük állok.


A poén mondom az, hogy még csak nem is erkély, hanem nyitott folyosó szakasz ami közös. Tehát nekem is van beleszólásom, elvégre közös.


És igen sajnos ahogy írod nálunk ennek sincsen kultúrája, ahogy semmi másnak is. ÉN még emlékszem, régen bárhol rágyújtottak az emberek, és simán elküldtek, ha megkérted őket, hogy ne dohányozzanak. Az volt az alap érv, hogy nekik "joguk van". Aztán szépen el is vették ezt tőlük.


Én megmondom őszintén, pont a társasházakban venném el a jogot. Mert az otthon azt csinál amit akar is csak addig létezik, amíg ezzel mást nem zavar. És ugyanúgy ahogy van zajrendelet, lehetne szabályozni ezt is.


Mondjuk számomra mindenhol zavaró a dohányzás. Legutóbb vadasparkban voltam, anyuka a kölyke mellett simán füstölt mint a gyárkémény, mert hát "szabadban van". Voltam programon, 3 órás volt, a végén a fél bagázs menekült a "friss levegőre" és már gyújtottak is rá. Látszott rajtuk, hogy remegnek érte. Őrület.


Emlékszem amikor volt ez a türelmi időszak a dohányzás betiltásával a szórakozóhelyeken. Ültünk utolsó napon sörözőben. Egyik csaj a társaságunkból rágyújtott. Mellette asztalnál ülők, megkérték, hogy oltsa el. Erre a fele társaságunk "csak azért is" rágyújtott, és direkt fújták a füstöt a másik társaságra (is) fennhangon közölve, hogy "ma még lehet".


Komolyan mondom, szégyelltem magam, hogy ilyen prolikkal "barátkozom", amúgy egyetemi évfolyamtársam volt mind.


Másrészt meg rövid úton le is léptem, és utána szóvá is tettem nekik, hogy azért illett volna a társaság többi, nem dohányzó tagját pl. engem is figyelembe venni és nem rágyújtani.

2023. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálunk még durva, az a szmog.


Sajnos sok busz jár az utcában, értsd percenként megy egy. Sok az autó is, és dél-Pest szerintem a város egész szmogja nálunk köt ki a széliránnyal.


Sokszor ha szellőztetek, egyszerűen azt érzem, hogy baromi száraz és kipufogógáz szagú levegő árad be a lakásba. Légszűrőn azonnal fel is megy a szálló por mérő és 20-30%-re esik a páratartalom tartósabb szellőztetés után.


Nekem ezzel is tele a tököm, mert korábban meg csak nyitott ablak mellett éltem, most meg kinyitni nem merem.

2023. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!