Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg én vagyok a rugalmatla...

Tényleg én vagyok a rugalmatlan szobatárs vagy pedig basáskodnak felettem?

Figyelt kérdés

A szobatársam nagyon csöndes ès visszahúzódó, azt hittem, nem lesz vele baj. Egy bajunk van: más a bioritmusunk. Ő éjfélig, egyig fent van, és ha teheti 8-ig, 9-ig alszik. Én 9-10 fele kidőlök, de hat-hét után már nem tudok aludni. Közben szeret tanulni, filmet nézni, lámpafény mellett természetesen. Mindent próbáltam, szemmaszk, füldügő. Az a baj, hogy amikor én kelek hatkor, akkor szól, hogy keressek másik helyet tanuláshoz, ,olvasáshoz, mert felébresztem. Azért is szólt, amikor reggel kilenckor online órám volt, mert ő nem akar reggel kilenckor kelni.

Amikor javasoltam a füldolugót, azt mondta, ez egyáltalán nem kényelmes.

Az alvásritmusomat is megszólta, hogy ha nincs órám kilencig és nem kell nyolc előtt felkelnem, az én döntésem, ha felkelek hatkor. Ha 10-kor fekszem, arra azt mondta, hogy ő 15 évesen aludt utoljára tízkor.


2023. márc. 28. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor javasoltam a füldolugót, azt mondta, ez egyáltalán nem kényelmes.

Ahogy neked sem.

Vagy Ő is alkalmazkodik, vagy te sem! Ez nem egyoldalu dolog.

Mas lakotars/szoba nem opcio?

2023. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen összeköltözésnél mindkét félnek kell alkalmazkodnia, nem csak az egyiknek.
2023. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szobatársad egy gyökér. Ő nem tud alkalmazkodni. Nyugodtan legyél vele keményebb...

Meg milyen jogon szól bele abba hogy te hány órakor alszol el? Legszívesebben én is fellennék hajnali egyig, hogyha másnap nem kéne kelnem, de az élet nem így működik. Nem is értem, hogy nincs dolga 9 előtt. Megnézném, ha kelnie kéne reggel, mikor aludna el :)

2023. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, neki mondjuk délben van órája, akkor aludhat kilencig.

Nekem meg kilencig nincs egyetem, ezért ő nem érti, hogy miért kelek hatkor, ha nyolcig aludhatnék. Amikor 9 fél 10 körül megkérem, hogy már legyen halkabb, akkor azt kérdezi, hogy miért kell tízkor lefekūdni

2023. márc. 28. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te neked miért kell alkalmazkodni,ha ő nem teszi meg?Én megmondanám neki,hogy vagy ő is változtat pár dolgon vagy akkor majd szélén ő is felkel akkor amikor te,mert nem leszek csöndben.
2023. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor te meg felkelsz hatkor, felkapcsolod a villanyt, összerámolod a cuccodat, jársz-kelsz, éled az életed, majd ha nagyon zavarja, vesz magának füldugót.
2023. márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!