Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mocsokban él a szobatársam,...

Mocsokban él a szobatársam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy éve lakunk együtt és sajnos egyre csak romlik a helyzet. Eleve mikor beköltöztünk a koliba, nem volt a szobában seprű sem kuka, én vittem mindkettőt, ő semmit nem hozott. Mondtam neki, hogy nyugodtan használja a seprűt, többször már meg is kértem, hogy használja, soha nem tette.


Kénytelen voltam és vagyok az ő részét is felsöpörni, mert már többször kijöttek a hangyák az ő részén. Mivel nincs kukája, egy hatalmas Jysk-s szatyorba gyűjtötte a szemetét és 3 HÓNAPIG nem nem dobta ki, mikor már rég tele volt. Azt is én vittem le helyette. A hűtőben valami kegyetlen büdös kaját bent hagyott a téliszünet alatt és utána 1 óráig suvickoltam a hűtőt miatta.

2 hétig nem voltam fent koliban, mert beteg voltam és mikor visszamentem, undorító mocsok volt. Sáros cipőfoltok mindenhol, maroknyi hajcsomók mindenhol, popcorn meg kenyér darabkák szétszórva a földön, mosatlan serpenyők a földön, a parapetre felrakta a cipőjét, ami öntötte magából a lábszagot, úgyhogy kegyetlen lábszag terjengett a szobában, és szerintem egyszer sem volt szellőztetve, mert olyan áporodott szag volt, hogy az valami hihetetlen volt.

Arról nem is beszélve, hogy hetente 1x szokott fürdeni, jobb esetben.


Már belefáradtam, hogy utána takarítsak, de különben elviselhetetlenül néz ki a szoba és én egyébként tisztaság és rendmániás vagyok, szóval nem tudom hetekig, hónapokig kerülgetni a mocskot. Beszélni nem lehet vele, csak ígérget, de sosem teszi meg azokat.


2023. febr. 17. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

1. meggyözöd, hogy változtasson

2. meggyözöd, hogy költözzön ki

3. Kiköltözöl

2023. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérj szobatárscserét. Ha ennyire nem zavarja a mocsok, még a mocsokkal való bosszúval se tudnád megleckéztetni
2023. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Viszont cserébe minden reggel 1 óráig sminkeli magát meg vasalgatja a haját. Vicc az ember.
2023. febr. 17. 15:15
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Szobatárscsere. Ennyire képtelen vagy bármit intézni?
2023. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy lányról van szó, na ez azért durva...

Én férfiként biztos nem tudtam volna eltűrni 1 hónapnál tovább, habár én nem is tudnék ilyen körülmények között tanulni, de szerintem még aludni sem. Én bármit megtennék a helyedben hogy kikerüljek onnan, vagy ő kerüljön ki, mert egyáltalán nem tűnik kompromisszumképes helyzetnek a dolog.

2023. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálznk (egyetemi kolesz) szokott lenni szobaellenőrzés. Akinél kupi van, ott kitakaríttatnak, vagy mehet az illető kiköltözni.

Szerintem a koleszvezetőnek szólj, ő intézi ezeket.

A trehány szobatársadtól ne várj semmit, én is laktam együtt ilyennel, nem fog megváltozni.

2023. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
:D miféle koli az ahol ellenőrzés van? Nálunk volt a beköltözés meg a kiköltözés, azon felül meg egy db portásnéni.
2023. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Nálam is kupi va, hívj fel 1 csajt, 1 óra múlva rend lesz xd
2023. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nálunk is van, nagyon ritkán. Illetve, ha nem jelzed, hogy nem kérsz fürdőszoba takarítást, akkor kéthetente jön a takarító, ágyneműhuzatot, ha a kolisat használod, akkor azt cserélik. Tehát azért kéthetente látják az állapotokat, ha nem jelezted le, hogy saját huzatot használsz, meg takarítod magadnak a fürdőt.
2023. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetemi koli? Nálunk volt kollégiumi bizottság ahol lehetett az ilyet jelenteni, esetleg szobát cserélni.
2023. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!