Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszéddal,...

Jóban vagytok a szomszéddal, beszélgettek? Nem furcsa, ha vidéken még csak köszönni sem szokott két szomszéd?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve egy 30-40 körüli pár költözött a szomszédunkba. Azóta lett egy kisbabájuk. Mióta itt vannak, egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk. Ami amúgy nem zavar, nekem nincs rá igényem, csak olyan furcsa, hogy itt mindenki köszön mindenkinek, néha beszélget is, ezek meg megmukkani alig tudnak, köszönni is csak akkor köszönnek, ha te kezdeményezel. Rosszabb esetben ha meglátnak valakit, elfutnak a hátsó kertbe, azt színlelve, hogy ott van dolguk.

Tudom, hogy nem haragszanak, mert nem csak velem, hanem mindenkivel ezt csinálják, csak furcsa számomra. Nem lehet valami problémájuk, hogy ennyire kerülik az embereket?

(Én sem vagyok beszédes, sőt, a köszönés is megerőltető nekem, de illemből megteszem.)


2023. ápr. 13. 08:38
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, kedves #7. Nem is akarok beszélgetni velük, nem is hiszem, hogy sok közös témám lehetne egy 35 körüli szülőpárral. (18 éves gimnazista vagyok), de azért nagyon furcsának találom ezt remete módot, amit folytatnak.

Úgy kell elképzelni ezt, hogy tegnap kint söpört a csaj a házuk előtt. Én jöttem haza autóval. Mikor meglátta a kocsimat, gyorsléptekben elkezdett az udvaruk felé húzni. Majd láttam, hogy kijön a másik szomszéduk, akkor annak mutatott hátraarcot és befutott az előkertükbe. Majd amikor én kiszálltam a kocsiból, még ott volt, de ahogyan közelítettem a saját kapunk felé, ismét sietős dolga lett hátul. XD

2023. ápr. 13. 09:20
 12/58 A kérdező kommentje:
#9 tudjuk, hogy gyakorin sok az aszociális, szociofób, de vannak alapvető illemek is.
2023. ápr. 13. 09:21
 13/58 anonim ***** válasza:
61%
11: Azért ez már kissé beteges szerintem :D Lehet, hogy titkolnak valamit :D
2023. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
81%

Nem elek videken, de en ugy gondolom, hogy a keritesnek kb a falakkal kellene egyenertekunek lennie, tehat ha keritesen belul vannak, akkor nem kellene koszongetnie senkinek, se nekik ki, se masoknak be. Utcan akit ismersz ranezesre, annak lehet koszonni. Baratkozast konkretan csak akkor csinalnek, ha egyebkent nincsenek barataim es szeretnek ujakat, akkor megprobalnam a szomszedokat, ha korombeliek es normalisnak tunnek, de kulonben nem.

Ugyhogy ha azt latnam, hogy minden jarokelo hesszeli, mit csinalunk a kertben, akkor en is inkabb hatramennek😂 De valoszinu, hogy atlathatatlan kerites felhuzasaval kezdenem.

2023. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
De mondok jobbat! Egyszer a mi postaládánkba dobták be a pasi levelét. Apukám oda akarta neki adni. Mikor meglátta a férfit, megszólította, hogy: Xy....(és akarta tovább folytatni), erre a pasi ránézett apámra, elkapta a fejét, beült a kocsijába, és elhajtott. XD
2023. ápr. 13. 09:24
 16/58 A kérdező kommentje:
#14 de egyik esetben sem voltak kerítésen belül, hanem az utcán, a ház előtt, a kocsifelhajtónál.
2023. ápr. 13. 09:27
 17/58 anonim ***** válasza:
83%
Igen értjük, a kelleténél aszociálisabbak ezek az emberek, de cserébe adnak témát nektek a vasárnapi ebédnél.
2023. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Hát ezzel a viselkedéssel biztos, hogy adnak. Mert a normákon kívül esik. Egy amúgy csendes, nem beszélgető, de kedvesen köszönő szomszédunk még egyszer sem adott témát.
2023. ápr. 13. 09:31
 19/58 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk en nem ertem, miert tema. Ilyenek aztan kesz. Ennyire unalmas videken az elet, hogy ez erdekes tema, hogy huuu az a hazaspar nem szokott beszelgetni senkivel?
2023. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
76%

Ismerek hasonló költöző embereket, ők ilyen 30-35 év körüliek csak ők meg vissza sem köszönnek.

Köszön nekik az ember és észre sem veszik csak az a vicces hogy a 3 éves gyerekük meg köszön. 😀

2023. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!