Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszéddal,...

Jóban vagytok a szomszéddal, beszélgettek? Nem furcsa, ha vidéken még csak köszönni sem szokott két szomszéd?

Figyelt kérdés

Olyan egy éve egy 30-40 körüli pár költözött a szomszédunkba. Azóta lett egy kisbabájuk. Mióta itt vannak, egy normálisabb eszmecserét sem váltottunk. Ami amúgy nem zavar, nekem nincs rá igényem, csak olyan furcsa, hogy itt mindenki köszön mindenkinek, néha beszélget is, ezek meg megmukkani alig tudnak, köszönni is csak akkor köszönnek, ha te kezdeményezel. Rosszabb esetben ha meglátnak valakit, elfutnak a hátsó kertbe, azt színlelve, hogy ott van dolguk.

Tudom, hogy nem haragszanak, mert nem csak velem, hanem mindenkivel ezt csinálják, csak furcsa számomra. Nem lehet valami problémájuk, hogy ennyire kerülik az embereket?

(Én sem vagyok beszédes, sőt, a köszönés is megerőltető nekem, de illemből megteszem.)


2023. ápr. 13. 08:38
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%
Túlélési stratégia.Van hasonló szomszédunk, én nem ilyen vagyok, de teljesen megértem. Vidéken a kedves beszélgetések és az aljas pletykaterjesztés közt nagyon vékony határ van.
2023. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
87%
Vagy másként: őket a vidéki életből a madárcsicsergés vonzotta meg a 100 négyzetméteres lakás, nem a többi szomszéd élete.
2023. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
75%

Nincs semmi problémájuk..falun ilyen az élet. Én is falusi vagyok csak annyi hogy itt amúgy utalaja is mindenki a másikat (meg a pletykák)..amik mennek néha.


Engem is gyűlölnek a legtöbb..de tök mindegy mert 5 km-re van a város és ott is ugyan olyan szar, mivel egy kicsi város.

Budapesten pl le sem szarnák szerintem olyan dolgokat amikre itt egyből el ítélik az embert (oda sem mennék lakni) de ilyen terén jobb

2023. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
83%
Megértem őket. Ha már idegeneknek gyakorin is kipofázod őket ismeretlenül, mi lenne, ha tudnál is pár dolgot róluk.
2023. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

Félreértetek. Nem érdekel az életük, az sem, hogy beszélgessenek velem. Csak szinte menekülnek az emberek elől, nagyon furcsa, hogy rá se néznek senkire. Én is utálok beszélgetni, de egy mosolygós köszönést eleresztek bárkinek.-mert nem vagyok tahó.

Amúgy kétlem, hogy itt a madárcsicsergés vonzotta őket. Egy átjáróház ez az utca. Penny van a végén, a másik végén meg iskola. Állandóan robognak itt a kocsik és mászkálnak az emberek.

2023. ápr. 13. 09:11
 6/58 A kérdező kommentje:
De itt nem gyűlöli őket senki. Pont ezzel teszik magukat furcsává, hogy meglátnak valakit, és menekülőre fogják.
2023. ápr. 13. 09:13
 7/58 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem vidéki - városi dolog.

Én városban lakom, társasházban, mindenki köszön mindenkinek. Van egy-két nagyon kedves szomszéd, velük szoktunk időnként kicsit beszélgetni is, csak úgy. Van, akikkel meg a ház ügyeit beszéljük meg.


Valószínűleg a te új szomszédait mindig mindenkivel ilyenek voltak, függetlenül attól, hogy hol éltek. Szerintem beszélgetni, barátkozni nem kötelező, de azért az alapvető lenne, hogy köszönjenek.

2023. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
84%
Megértem őket, de nem köszönni elég nagy bunkóság. De lehet ezzel akarják elkerülni, hogy " le legyenek állítva" faggatásra.
2023. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
76%

“ Én is utálok beszélgetni, de egy mosolygós köszönést eleresztek bárkinek.”

Na menjél már. Senkinek nem kötelező idegenekre vigyorogni, jópofizni. Ők nem szeretnének folyton beszélgetni, így inkább elejét veszik ennek, és alapból elzárkóznak. Szerintem tök érthető.

Amúgy nagyon jól rávilágított itt valaki, hogy ha már így is komplett kérdést írsz róluk, mi lenne, ha még beszélgetnétek is? 😅

2023. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg csak simán városból költöztek falura és nincsenek hozzászokva az idegenekkel csevegéshez.


Én panelban azt se tudom kik a szomszédaim, lassan 2 éve lakunk itt de a mellettünk lakókkam még sose találkoztunk. Ha kiköltöznék falura ott se lenne kedvem bájcsevegni az idegen szomszédokkal, főleg ha nem is az én korosztályom.

2023. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!